BuzzerBeater Forums

BB Poland > U21 - Wątek debaty

U21 - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: pawfer

This Post:
00
75079.5 in reply to 75079.2
Date: 2/24/2009 10:01:42 AM
Overall Posts Rated:
99
A tak w ogóle to jak waszym zdaniem powinien wyglądać podział kadrowiczów, bo jak widać młodzi są lepsi na niektórych pozycjach od seniorów. A więc czy najlepsi 21-latkowie grają w U21 czy pomagają NT awansować na MŚ?


Tak to prawda - jest kilku w U21 którzy mogą wygryźć seniorów. Uważam że lepiej dla reprezentacji żeby to właśnie oni grali w NT (choć z przykrością muszę stwierdzić że wygryzą mojego zawodnika :( ).

This Post:
00
75079.6 in reply to 75079.5
Date: 2/24/2009 11:34:26 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Co sądzicie o takim pomyślę, żeby powołać sztab, na którego czele stanie przyszły selekcjoner U-21. Chodzi mi o to, żeby zebrać w bazę najlepszych zawodników z obecnego draftu, 18-latków, z najwyższym potencjałem (od supergwiazdy wzwyż, a jak się da to od MVP) i odpowiednim wzrostem do treningu danej pozycji. Objąć ich programem szkoleniowym, który obowiązkowo zakłada by trenera min. level 5 oraz trening tylko jednej pozycji, jeżeli to możliwe, to znaczy:
Presja, kozłowanie, podania-PG
Rzut z dystansu- SG
Obrona pod koszem, rzut z bliska, blokowanie-C
Pozostałe treningi oczywiście dla dwóch pozycji.

W pierwszej kolejności należałoby namówić do treningu prezesów, którzy takich zawodników wylosowali w drafcie. Jeżeli nie byli by chętni poprosić ich o odsprzedanie tych graczy. W tym celu należałoby również stworzyć listę prezesów, gotowych takich graczy odkupić i trenować tak jak napisałem. Jeżeli ktoś nie ma gotówki w tej chwili, wówczas może to się odbywać płynnie, to znaczy poprosić obecnych właścicieli, żeby trenowali tych zawodników do czasu, aż nie znajdzie się dla nich odpowiedni klub (myślę, że do kilku tygodni). W tym czasie chętni prezesi mogliby zaoszczędzić odpowiednią gotówkę (np. sprzedając jakiegoś swojego zawodnika).

Podstawowym pytaniem wydaje się, czy ktoś się tego podejmie (jak napisałem naturalnym kandydatem na koordynatora tego typu działań wydaje się przyszły selekcjoner U-21). Po drugie na pewno nie wszyscy będą chcieli sprzedać swoje młode gwiazdy. Po trzecie nie wiadomo czy znajdzie się odpowiednia liczna prezesów chętnych do trenowania przyszłych kadrowiczów, z odpowiednią sumą na koncie. Mimo tych wątpliwości poddaję taki pomysł, ponieważ uważam, że jest on dobry i warto spróbować. Nawet jeśli uda się w ten sposób wytrenować 10-12 graczy, to będzie to bardzo solidny trzon kadry, który za 3 sezony pozwoli nam, mam nadzieję skutecznie powalczyć o MŚ U-21 ;)

Co o tym sądzicie? Szczególnie o odpowiedź proszę kandydatów na selekcjonera U-21.

P.S. W razie czego jestem chętny do pomocy i treningu.



This Post:
00
75079.7 in reply to 75079.6
Date: 2/24/2009 12:40:24 PM
Overall Posts Rated:
88
Ale dowaliłeś, czyli obecni skauci nic nie robią tylko się "pieprzą sami ze sobą"?:) No naprawdę nie róbmy sobie jaj, skoro są już osoby które się tym zajmują to niech robią to dalej, szukanie klubów dla graczy to nie jest taka prosta sprawa, nie wiem czy dwa transfery przez 3 sezony jak jestem trenerem repry się udały, bo ciągle ktoś zapomina, zasypia, nie ma kasy. Dlatego moim zdaniem lepiej zrobić system jeden klub jeden potencjalny kadrowicz, przeglądam poprzednie roczniki i naprawdę nie jest z tym najgorzej, może nie ma po 100 zawodników na pozycję, ale tych 5-10 się znajdzie i właśnie tym Prezesom trzeba pomóc. Jedyne czego można wymagać od nowego selekcjonera to to, żeby się mocniej zaangażował w skauting, bo mi wręcz niezręcznie jest wpływać na młode roczniki, skoro w NT zagrają jednostki, a ich główna szansa na grę to U21.

A z innej beczki jest bug który nie pozwala obecnym selekcjonerom U21 rejestrować się w wyborach:).

From: al_said

This Post:
00
75079.8 in reply to 75079.5
Date: 2/24/2009 12:48:00 PM
Overall Posts Rated:
88
E tam Łukasz nie stoi tak źle, ze swoją uniwersalnością, może nigdy nie będzie grał pierwszych skrzypiec w kadrze, ale jest idealny na drugiego i przy ataku i przy li i jedynie obronie w trumnie.

A wracając do tematu to nie jest tak, że nawet gdyby była zgoda selekcjonera U21 zabrałbym wszystkich graczy, generalnie sprawa dotyczy wysokich, bo nasi z potencjałem allstar dobili mam wrażenie do maksa z potencjału (1-2 skoki w sezonie to jest nic nawet jak na ich wiek) i może 1 czy 2 SFów którzy będą bardziej uniwersalni od tych których mamy w kadrze.

A w ogóle to wybaczcie, że to napiszę ale te wybory to kolejna żenada Polskiego BB, jest nas ponad 2k i tylko jedna osoba z tych 4 startujących w ogóle coś napisała. Fajnie, że jest dyskusja w wątku dyskusja, ale chyba ani ja ani Rafalski, ani m4ti, pawfer czy vinnie_jones nie startujemy w tych wyborach. Także niech ktoś się zbierze w sobie i wystartuje bo aż żal patrzeć co tu się odwala, chociaż po pozorujmy jakąś debatę. Aż mi normalnie kurde zaczyna brakować Prezesa Śląska:).

This Post:
00
75079.9 in reply to 75079.8
Date: 2/24/2009 12:59:31 PM
Overall Posts Rated:
00
U21 powinna być przedszkolem
hatchet bedzie kandydowal?
W takim wypadku hatchet powinien startować koniecznie - w końcu do przedszkola pasuje idealnie ;)

From: pawfer

This Post:
00
75079.10 in reply to 75079.8
Date: 2/24/2009 1:09:09 PM
Overall Posts Rated:
99
Fajnie, że jest dyskusja w wątku dyskusja, ale chyba ani ja ani Rafalski, ani m4ti, pawfer czy vinnie_jones nie startujemy w tych wyborach. Także niech ktoś się zbierze w sobie i wystartuje bo aż żal patrzeć co tu się odwala, chociaż po pozorujmy jakąś debatę. Aż mi normalnie kurde zaczyna brakować Prezesa Śląska:).


Ja odpadam - słabe doświadczenie - moj klub z PLK w 2 sezony zawędrował do III ligi :(

From: al_said

This Post:
00
75079.11 in reply to 75079.10
Date: 2/24/2009 1:11:42 PM
Overall Posts Rated:
88
Fajnie, że jest dyskusja w wątku dyskusja, ale chyba ani ja ani Rafalski, ani m4ti, pawfer czy vinnie_jones nie startujemy w tych wyborach. Także niech ktoś się zbierze w sobie i wystartuje bo aż żal patrzeć co tu się odwala, chociaż po pozorujmy jakąś debatę. Aż mi normalnie kurde zaczyna brakować Prezesa Śląska:).

Ja odpadam - słabe doświadczenie - moj klub z PLK w 2 sezony zawędrował do III ligi

nadajesz się, w kadrze nie można nigdzie spaść, poza tym już gorzej być nie może:)

From: aimar

This Post:
00
75079.12 in reply to 75079.11
Date: 2/24/2009 1:34:19 PM
Overall Posts Rated:
16491649
male zainteresowanie...kazdy woli dopieszczac swoj klub.
nie masz moze brata?:)

This Post:
00
75079.13 in reply to 75079.11
Date: 2/24/2009 1:34:32 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Naprawdę nie ma chętnych na tak zaszczytne stanowisko?Przecież jest tylu prezesów z wiedzą i osiągnięciami.
Mi nawet wstyd to mówić,bo ja przy większości z was jestem mały miki ale kiedyś chciałbym się zmierzyć z takim wyzwaniem.Jestem nałogowcem BB ale niestety moim jedynym osiągnięciem jest awans do 3 ligi-jeśli to w ogóle można nazwać osiągnięciem.Ale jak gorzej być nie może to może i ja coś bym mógł wnieść;)

This Post:
00
75079.14 in reply to 75079.11
Date: 2/24/2009 1:36:54 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ale ja nie chcę likwidować tego co jest do tej pory, tylko stworzyć coś obok. Według mnie jest jednak jakaś różnica w treningu gracza z potencjałem allstar i historyczny zawodnik, już na poziomie 18 lat. A różnica w treningu dla jednej czy dwóch pozycji jest kolosalna. Więc chciałbym, żeby znalazłoby się tych kilkanaście lub więcej osób, które chciałoby się poświęcić dla kadry (chociaż trening 1 pozycji jest bardzo fajny, więc jest to poświęcenie z nie tak wielką stratą). Wiadomo, że jak będą zawodnicy lepsi od nich (chociaż jeżeli będą trenowani tak jak napisałem, to lepszych nie będzie na pewno) to oni będą w kadrze. Chodzi mi, żeby powstał system a nie jednorazowa akcja. System polegający na tym, że ktoś kto mówi że chce trenować przyszłego reprezentanta. Zgłasza się do odpowiedniej osoby, ta osoba nagrywa transfer (oczywiście wcześniej musi się dogadać z właścicielem).

From: pawfer

This Post:
00
75079.15 in reply to 75079.11
Date: 2/24/2009 1:40:27 PM
Overall Posts Rated:
99
Fajnie, że jest dyskusja w wątku dyskusja, ale chyba ani ja ani Rafalski, ani m4ti, pawfer czy vinnie_jones nie startujemy w tych wyborach. Także niech ktoś się zbierze w sobie i wystartuje bo aż żal patrzeć co tu się odwala, chociaż po pozorujmy jakąś debatę. Aż mi normalnie kurde zaczyna brakować Prezesa Śląska:).

Ja odpadam - słabe doświadczenie - moj klub z PLK w 2 sezony zawędrował do III ligi :(

nadajesz się, w kadrze nie można nigdzie spaść, poza tym już gorzej być nie może:)


Nie chciał bym aby następne 2 sezony były dla U21 stracone.
Ale namawiaj mnie dalej - może mnie przekonasz :)

Advertisement