BuzzerBeater Forums

BB Poland > Radio Buzzer Beatera

Radio Buzzer Beatera

Set priority
Show messages by
This Post:
00
84044.5 in reply to 84044.4
Date: 4/2/2009 3:56:41 AM
Radogoszczanka_
III.13
Overall Posts Rated:
114114
Szczerze taki sam pomysł wpadł mi do głowy jakieś 2 tygodnie temu, gdy słuchałem HT radia i w nim audycji Asta. Ale po troszę zgadzam się z aimar'em, że mamy trochę małą społeczność w Polsce. Dlatego też myślałem o założeniu radia trochę mniej profesjonalnego, które nie grałoby 24h, lecz np 3-4 godzinki co drugi dzień(oczywiście tak na początek). Audycje byłyby oczywiście wtorek-czwartek-sobota, gdzie byłyby relacje szczegółowe z kilku wybranych meczy ligowych(coś na wzór słynnego studia S-13 na PR 1), do tego ogólne wiadomości z BB i oczywiście wiadomości z reala, czyli NBA, PLK i puchary. Do tego potransmisyjna godzikna dla DJ'a, w każdy dzień inna muza, oczywiście w sobotę dyskotekowe granie, jakiś DJ'ski secik itp. I takie radyjko spokojnie możnaby było strorzyć dla przepustowości kilkunastu-kilkudziesięciu słuchaczy na własnym sprzęcie.

From: m4ti_

This Post:
00
84044.6 in reply to 84044.4
Date: 4/2/2009 4:43:26 AM
Overall Posts Rated:
2121
Macie zle podejście do tego. Na wstepie mowic roszke ze sie nie uda to moim zdaniem to moim zdaniem troszke zbyt pesymistyczne.

al_said wygrywa mistrzostwo świata, dzieki temu bedzie o nas glosno w mediach:P, tłumy nowym userów będą szarżować serwery BB aby sie zapisac;p, do tego we wrzesniu mistrzostwa europy, wiec mozena duzo o tym w radiu mowic.

Uwazam ze oczywiscie to radio jakby powstało tylko dla userów BB to niema sensu, bo na forum z 30 managerow sie udziela i pewnie takie grono by bylo tez sluchaczy.

Uwazam ze BB w tym radiu powinno byc tylko dodatkiem a nie tematem przodowym. Głownie można by bylo sie skupic na PLK, NBA, Eurolidze i relacjach z innym lig. BB byl by tylko jak wspomnialem dodatkiem.

Pospamiło by sie troche na forach o tematyce koszykowki i dzieki temu mozna by bylo sluchaczy zdobyc i moze dzieki temu nawet bardziej BB wypromowac;] i zdobyc nowych graczy.

Tak jak wspomniałem ze to może wypalic, w Polsce napewno jest duzo osob ktore interesuja sie koszem, do tego mistrzostwa europy są świetną okazja aby wystartowac z tym radiem.
Czyli jak to radio bedzie o koszykówce i BuzzerBeaterze to ma szanse zdobyc grono sluchaczy a jesli bedzie o BuzzerBeaterze i koszykowce to juz takiego grona nie zdobedzie bo nie oszukujmy sie ze 30 sluchaczy nikogo nie zadowoli;p

From: aimar

This Post:
00
84044.7 in reply to 84044.6
Date: 4/2/2009 6:43:42 AM
Overall Posts Rated:
16491649
jak znajdziesie ze 30 entuzjastow podobnych do Ciebie to pewnie radio bedzie w eterze,jednak ja szczerze w to watpie...


This Post:
00
84044.8 in reply to 84044.7
Date: 4/2/2009 10:12:48 AM
Overall Posts Rated:
00
Drodzy bracia i siostry....

Nikt tutaj nie mówi o nadawaniu 24h na dobe.Normalne radia w stylu ht radio czy mzh radio nie grają cały czas bo to nie ma sensu.

W dniu leci auto pilot a jak ktoś ma czas i pomysł to przed wczesniejszym uzgodnieniem ramówki gra.

Tutaj widze dochodza słuchy ,że jest mało graczy polskich.Na co my mamy czekac?!

Zauważcie ,że na forum piszą praktycznie ciagle te same osoby.I tak wszystko toczyło by się w naszym kręgu.Nie mamy co wierzyc w jakieś tłumy na audycjach.Coś na wzór piatek wieczór właściwie to powinna byc godzina idealna i przepych a na audycji jest o hattricku ok.20 osób czasami mniej.I na audycji siedza ciagle te same osoby.

To samo było by u nas.Pomysł i watek wyszedł ode mnie i nie ma żadnych tekstów ,że ktoś coś o czymś myślał 2 tygodnie temu ale nie zrobił.

Nie spieszymy się.radio powstanie dopiero na przełomie Lipca-Sierpnia więc mysle ,że do tego czasu wszytsko będzie doopracowane.

Jak na razie prosiłem was o pisanie na pw wstepne kto w jakieś kwestii może pomóc...bo tutaj nie wystarczy zwykłe opinie na forum a trzeba działac.Pomóc mi.W kosztach się zorientuje i zobacze.Na 90% te koszty moge pokryc chodzi mi o kupno serwera.

Mimo ,że ja płace w radiu nie wprowadzam anarchii....radio jest dla wszystkich i wspólnie wszystko uzgadniamy ale musza byc dwie osoby (ja i......) ,którzy wspólnie to radio zmontujemy i będziemy przy nim działac.A inni będą w sposób jaki potrafia nam pomagac.

prosze piszcie do mnie na pw wszyscy co wstepnie są zainteresowani bo musze to oszacowac wszystko czy się opłaca.Na razie jest tutaj kilka osób i kilka opinii na ten temat ale żadnych konkretów ;p

prosze dalsze komentarze tutaj i na pw piszcie mi wszyscy wstepnie czym mogli byście się zajac i pomysły mimo ,że radio będzie sklejane dopiero w wakacje.

Może zacznijmy od tego kto mógł by sie ze mną w to zaangazowac i pomyślec nad stworzeniem radia.Taki jak by redaktor naczelny wspólnie ze mną.

Bo na reszte opcji przyjdzie czas czyli liczba audycji...itp. to już ostatnia częsc planu.

Mówie koszty serwera moge pokryc ale zobaczymy jakie koszty ale szukam jedną osobe ,która mogła by ze mna działac od podstaw i pomóc w tym wszystkim mi.Bo sama moja ambicja nie wystarczy ;p

Co do wariantu kosz czy bb.Faktycznie nie ma zbytnio o czym cały tydzień nadawac o bb.Wystarczyło by raz w tygodniu zrobic jakis magazyn o plk np. z gry bb przykładowo w niedziele rano ;p do tego doszły by poniedziałkowe transmisje live z meczów repreznetancji i kadry u-21.

przyszedł mi przykładowo taki fjany pomysł ale nad tym jeszcze dużo pracy i pomysłów np. mozna stworzyc Lige Prywatną rozgrywaną w piątek opuchar naszego radia i była by w piatek audycja np. o 21:00 gdzie było by live o meczach ;p ale to taki pomysł z wybiegiem w przyszłośc.

Duzo info o koszykówce to bardzo dobry pomysł i sporo tematów do opowiadania.Zarówno w wakacje o transferach,kadrze itp. jak iw okresie zimowym ligi.

Do tego mówie dochodzi troche bb i gitara ;p

Ale mówie prosze o zgłoszenia bo nikt sie do mnie nie odezwał a chce miec info od wszytskich bo to na prawde super pomysł może byc.

piszcie....

Last edited by skorpion4171 at 4/2/2009 10:20:06 AM

This Post:
00
84044.9 in reply to 84044.8
Date: 4/2/2009 11:17:48 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Bardzo fajny pomysł, mogę ci pomóc.

This Post:
00
84044.10 in reply to 84044.9
Date: 4/3/2009 2:33:53 AM
Overall Posts Rated:
00
Jasna dupa, pierw stronka, pozycjonowanie, reklama. Dla 20 użytkowników to tylko w czasie meczu można coś pogadać, reszta to auto pilot. Każdy może mieć plan tylko wątpie żeby komuś się chciało gadać do 3 osób ... reklama to podstawa, później cała reszta.

Aimar ma na ten czas racje, miejcie pewność, że kilkanaście osób będzie Was słuchać.

This Post:
00
84044.11 in reply to 84044.10
Date: 4/3/2009 3:37:43 AM
Radogoszczanka_
III.13
Overall Posts Rated:
114114
Dlatego też uważam, że dla radia amatorskiego puszczonego ze swojego kompa, reklama w postaci ramówki na BB i ewentualnie na jakichś forach by w zupełności wystarczyła. I myślę, że jeśli ktoś będzie robił to z pasją, to nawet te kilkanaście osób mu na początek wystarczy, a jak to będzie szło, to sposobem znajomy-znajomego-znajomemu pójdzie info w eter i wtedy można coś myśleć więcej, właśnie porządna reklama, stronka, itp.

This Post:
00
84044.12 in reply to 84044.11
Date: 4/3/2009 6:28:34 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
na chwilę obecną uważam że to ma sens :)

i nie trzeba 30 osób jak ktoś pisał wcześniej wystarczy ze na początek znajdzie się trójka w miarę dyspozycyjnych osób.

by zapełnić dni meczowe czymś w eterze

serwer do 50 osób można na luzaku obsłużyć z własnego kompa:) a tyle osób na bank nie będzie

kwestia ilości słuchaczy to kwestia głównie samozaparcia prowadzącego oraz zasady ze poziom rozczarowania zalezy od oczekiwan

wiec nie oczekujcie wiecej niz 10 osob to nie bedzie zawodu a zdarza sie czasem mile niespodzianki:)

sluze informacja co trzeba by to odpalic zagadalem tez do wladz RadiaMZH moze uda sie cos na ksztalt wspolpracy wyrobic

koszty utrzymania serwera / rok sie dowiem

reszta kosztow to mikrofon (kilkanascie zl) i staly dostep do neta:)

oczywiscie wraz z lepsza karta muzyczna jakosc rosnie

radzilbym jesli bedzie na to stac wynajac jakis serwer do puszczania strumienia w net (np e-cast) i to dla tej trojki (czy tam ilu zapalencow by bylo) starczy by stworzyc autopilota na godziny wolne od audycji

no i na spokojne tworzenie co sie chce

sam jak tylko dostalem sie do RadiaMZH stwierdzilem ze BB jest warte uwagi

ubolewam ze brak czasu nie pozwala na wiecej niz teraz jest (chociazby w technicznych sprawach bo brak czasu na doprowadzenie do uzytecznosci lapka)

wyobrazcie sobie sytuacje ze mecze BB leca w Radio toz to czysta przyjemnosc

jest na forum masa konkursow i inicjatyw wartych docenienia

no i kadra a dokladniej dwie kadry:)

do tego tematyka kosza (NBA gra czesto)

rozne roznosci (turniej w gre NBA???)

ogolnie o koszu mozna sporo stworzyc

i trzymam kciuki by to wyszlo bo jest potencjal

oby tylko sie nie wypalil:/

This Post:
00
84044.13 in reply to 84044.12
Date: 4/3/2009 6:49:55 AM
Radogoszczanka_
III.13
Overall Posts Rated:
114114
No i właśnie tak to widziałem :) To nie ma być drugie RMF czy Eska, to ma być radyjko, w którym najwięksi zapaleńcy BB posłuchają transmisji z meczu, a ogólni fani kosza dowiedzą się o koszu w realu, czyli wyniki, statystyki, wywiadziki :) A do tego dobra muza i można się bawić na całego :)))

From: tyr0x

This Post:
00
84044.14 in reply to 84044.12
Date: 4/3/2009 7:22:28 AM
Overall Posts Rated:
00
Może coś wymyśle na qnapie, połowę bajerów byłoby już zrobionych. Shoutcast można w nim uzyskać, takze może to będzie dobre.

This Post:
00
84044.15 in reply to 84044.14
Date: 4/3/2009 10:34:52 AM
Overall Posts Rated:
00
Będę co jakiś czas wklejał tutaj liste ludzi przyczyniających się i wyrażających chęci działalności w radiu:

Redaktorzy naczelni: Ja i vinnie_jones (max)

Działalnośc w audycjach (prowadzenie audycji): ?

tematyka do wyboru:
-koszykówka
-BB

dj'owie oraz specjaliści od muzy: tutaj na rzie też ,,0" ;] i tutaj są diwe opcje.

-podawanie nazw dobrych utworów dla tych co prowadzic będa audycjie i nie będą wiedzieli co zapodac na audycji.
-dj czyli sama muza nie z autopilota ale na żywo bez prowadzącego.


Tworzenie radia:

I to w tym momencie najwazniejsza kwestia bo szukamy osób ,które pomogą mnie oraz vinnie w stworzeniu tego radia,serwera itp. Chociaż może będzie współpraca z twórcami mzh mimo to szukamy takich osób.


Advertisement