BuzzerBeater Forums

BB Poland > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
243116.53 in reply to 243116.52
Date: 6/12/2013 11:18:30 AM
Overall Posts Rated:
296296
ładnych pare sezonów temu, podczas pierwszych prób Vinniego z U21 poświęcał swój klub dla medalu i wyhodował C z pensją ponad 250k.

co akurat wtedy medalu nawet nie dało

This Post:
00
243116.54 in reply to 243116.26
Date: 6/12/2013 11:23:57 AM
Overall Posts Rated:
635635
Odpowiem teraz jak ja bym to widziała ;)

O obecnym systemie przygotowań grajka do U21 nie wiem nic . Ale wiem jak mają wyglądać na każdej pozycji gdy kończą 21 lat :) Jeśli chodzi o zmiany to mam taki mętlik w głowie gdyż nikt nie wie jak to będzie więc mogłabym odpowiedzieć jak Rawo , że w U21 bloki nie będą takie ważne lecz można też podnieść u podkoszowych bloki kosztem IS,ID,RB , pytanie tylko jak to rozłożyć ale to jest do przemyślenia .

Na drugie pytanie po części odpowiedziałam w pierwszym ;)

Jeśli chodzi o zawodników PG/SG na starcie sezonu kadrowego to nie ukrywam , że duży nacisk bym kładła na :
(podam kolejność , a nie to jak by miał wyglądać)
OD,PS i tu uwaga JS, HN i DV.

Tak jeszcze od siebie. Jakbym miała zostać trenerką U21 to bardzo bym liczyła na bazy danych od osób które je posiadają , na skautów i mogłabym się również zająć skautingiem , którejś z pozycji w tym i następnym roczniku ;)

Message deleted
From: majkel
This Post:
00
243116.56 in reply to 243116.54
Date: 6/12/2013 12:09:17 PM
Blaugrana Starachowice
IV.18
Overall Posts Rated:
9898
Moje pytanie dotyczy graczy na pozycji SF a dokładnie jaki rozkład skilli spełni Wasze oczekiwania.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

From: rawo89

This Post:
00
243116.57 in reply to 243116.42
Date: 6/12/2013 12:28:53 PM
Piaski Yellow Hornets
II.3
Overall Posts Rated:
3030
1. Czy uważasz bloki za skill podstawowy dla C?
Bardziej jako mily dodatek sa wazne ale mnie niz reszta dolu (tak bylo do tej pory zobaczymy jak po zmianach bedzie). Ale narazie nie ma na to madrych jak dzialaja bloki po zmianie silnika. Sadze ze bloki mozna trenowac bardziej pod seniorska reprezentacje chyba ze np zaistniala by taka sytuacja ze mam super grajkow do gry Run and Gun i wtedy np taki center z dobra obrona i blokami moglby byc bardzo przydatny dla kadry.

2. Czy dla C trenować bloki i jeśli tak to kosztem czego?
Na dzien dzisiejszy powiedzialbym zeby nie trenowac a jezeli juz to nie wiecej jak do sprawnego. Nie wiem czy silnik gry na tele sie teraz zmienil ze warto tak naprawde martwic sie o bloki. Dobrym rozwiazaniem albo pomyslem moze lepiej tak powiedziec byloby sprobowac zrobic U-21 (w kwesti nastepnych 3 sezonów) w taki sposób iz gramy Run and Gun, Na C i PF wtedy dajemy grajkow z dobra obrona i blokami. Ale wtedy spadnie nam naprzyklad tez plynnosc akcji. Jak na ten moemnt ta cala sprawa z blokami jest troche jak wróżenie z fusów... mozna zaryzykowac i w nie pojsc ale nie wiem czy przyniesie to dobry skutek ponieważ watpie aby jeden skok obrony pod koszem byl tyle samo wart co jeden skok bloku.

(A tak dal ciekawosc dla wszystkich ostatnio u mojego 19 latka przy treningu kondycji skoczyl rzut z bliska)

Message deleted
From: borczi
This Post:
11
243116.59 in reply to 243116.57
Date: 6/12/2013 12:42:16 PM
Overall Posts Rated:
593593
Witajcie:)

Kojarzy mnie pewnie niewiele osób, więc tytułem króciutkiego wstępu kilka słów o mnie i o mojej historii w tej grze.

Przygoda z BB zaczęła się cztery sezony temu…

Od dwudziestu przeszło lat gram z różnym powodzeniem w koszykówkę, więc wpadło mi do głowy poszukanie również w wolnej chwili takiego zajęcia, które będzie miało związek z tą piękną grą. Czystym przypadkiem kliknąłem na jakiejś stronie w reklamę „najlepszego menadżera koszykarskiego” i znalazłem się wśród Was;) Początki były trudne… kupiłem kilku zawodników sam nie wiem dlaczego, przegrałem jakiś mecz nawet nie wiedząc kiedy;) Przyszła więc pora na jedyne rozsądne rozwiązanie – naukę. Najlepsza nauka to przeszukiwanie forum i czytanie uwag osób, które w tej grze przeżyły już wszystko lub prawie wszystko. Pamiętam, że pierwszy tygodnie z wypiekami na twarzy czytałem o najlepszych pomysłach obrony przeciwko LI, dlaczego strefa 2-3 się nie sprawdza, a także o tym, jak fajnie było na Zjeździe;) I już było po mnie… wpadłem tak mocno, że właściwie cały dzień śledziłem stronę BB. Na szczęście jest mi łatwiej, bo pracuję wykorzystując przede wszystkim internet i komputer;)

Pierwszy sezon oszczędnościowo celowałem w piąte miejsce. Poświęciłem czas na obserwację, poznawanie rywali i testowanie taktyk. Kupowałem, sprzedawałem, oszczędzałem;) Drugi sezon w piątej lidze to już trochę sporo, więc postanowiłem powalczyć. Bilans 21-1 zaciemnia trochę obraz. Jak na piątą ligę, to drużyn o dużym potencjale było sporo. Walka z Szatanami (http://www.buzzerbeater.com/team/163025/overview.aspx) czy Phoenix (http://www.buzzerbeater.com/team/56085/overview.aspx) to było duże wyzwanie. Udało się;)

Kolejny sezon to czwarta liga i plan utrzymania się. Pierwsze mecze, pierwsze wygrane i sam nie wiem kiedy sezon zasadniczy skończył się, a wraz z nim ja z bilansem 22-0 na pierwszym miejscu. Finał przegrany z silną Koroną, ale awans przez czyszczenie z botów. No i trzecia liga... Tu póki co obserwacja i nauka od lepszych menadżerów, którzy zjedli zęby na tej grze (choćby w tym roku od Mister Krejzola – POZDRO i powodzenia w wyborach!!!).

Zgłosiłem się do wyborów na selekcjonera N(ational) T(eam) U(nder) 21 (hehe) przede wszystkim w tym celu, by móc podzielić się z Wami pewnymi pomysłami, które chodzą mi po głowie. Być może przyszły selekcjoner uzna, że któreś z nich są warte wykorzystania. Być może doda to trochę atrakcyjności tym wyborom;) A może tylko Was zanudzę… za co z góry przepraszam tych zanudzonych;)

cdn

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
243116.60 in reply to 243116.59
Date: 6/12/2013 12:42:50 PM
Overall Posts Rated:
593593
Najpierw odpowiedzi na pytania, które już padły:
co wiecie o obecnym systemie przygotowania grajka do U21 - i czy zachowalibyście go czy zmienili (a jeśli tak to na co?)?
Generalnie jak to ma wyglądać przez następne dwa sezony?

Podoba mi się prowadzenie projektów dotyczących określonej kadry (seniorskiej lub U21). Chciałbym, aby współpraca z osobami, które szkolą oparta została na jasnych zasadach i jeszcze bardziej się zacieśniła. Do tego opieka nad daną grupą została w większym stopniu zorganizowana – ale o tym trochę niżej.
Gdybym został selekcjonerem U21, to priorytetem by było posiadanie graczy o takich skillach, abym mógł elastycznie wybierać taktykę na rywala. Wybierając taktykę szukam przede wszystkim przewag. Stąd też poniżej określony zarys planu treningowego.

Trening:
- przede wszystkim w porozumieniu z właścicielem gracza ustalałbym docelowy rozkład umiejętności. Chciałbym mieć przynajmniej po dwóch, trzech zawodników na każdej pozycji z wybitnie rozwiniętymi pewnymi umiejętnościami. Nie chcę mieć wszystkich zawodników identycznych – na przykład o wysoki OD, PA, a reszta średnia. Chciałbym pilnować szkolenia tak, aby nie było hierarchii na danej pozycji, a po prostu szeroka kadra, w której będą zawodnicy odpowiedni do danej taktyki lub rywala. Chciałbym mieć na przykład po dwóch, trzech graczy z wysokim rzutem z wyskoku i zasięgiem, trzech z przewagą w podaniach, a do tego trzech wyrównanych multiskillowców. Podobnie pod koszem. Moim zdaniem bezsensu jest obecne ściemnianie opiekunowi takiego młodziaka, że jego gracz ma szansę, a tak naprawdę stanowi kalkę dziesięciu innych i ustępuje im dwoma, trzema skokami.
- mecze wygrywa się obroną, więc do powyższego dodam, że oczywiście w planach treningowych oprócz tych umiejętności wyróżniających, nacisk szedł będzie na obie obrony.
- Chcę skorzystać tu z Forum lub ze strony zewnętrznej (o ograniczonym dostępie), aby stworzyć wspólną bazę zawodników szkolonych. W bazie tej menadżerowie, którzy szkolą będą umieszczać informacje o aktualnych skillach. Będą także mogli zobaczyć skille innych i porównać na jakim etapie szkolenia jest ich zawodnik. Strona ta będzie również centrum kontroli nad treningiem. Wiem – odezwą się głosy, że dane te mogą „wypłynąć”. Jest takie ryzyko… podobnie zresztą jak w stanie obecnym. Nie sądzę, że w razie dostępu do takiej strony tylko zaufanych osób cokolwiek złego mogło nam zagrażać.
- Chciałbym zorganizować sztab doradców – bardzo ściśle współpracować z tymi osobami, którzy o grze wiedzą więcej niż ja. Oczywiście ostateczna decyzja i odpowiedzialność należałaby do mnie, ale uważam, że Kadra jest naszym wspólnym dobrem i obserwując zaangażowanie wielu świetnych fachowców choćby w tym temacie, chciałbym to wykorzystać ściśle współpracując.

Do tego skauting. Chciałbym ze swojego sztabu wyznaczyć osoby, których zadaniem będzie „opieka” na drużyną przeciwnika. Wiemy kto w danym sezonie może nam w ME i MŚ zagrozić. Jest takich kilka zespołów. Chciałbym, aby opiekun danego teamu szukał umiejętności ich graczy, przeglądał w miarę możliwości ich forum, śledził taktyki, itp.



Co sądzicie o zmianach w silniku? widzicie potrzebę zmiany sposobu trenowania grajków pod U21?
Już w poprzednim sezonie dyskutowałem w wątku na temat „jedynie słusznej taktyki” gry w ataku – czyli LI. Moim zdaniem już wtedy dziwnym było, że czytając od wielu sezonów o tym, że gra jest „psuta” przez zbyt wielką skuteczność tej taktyki, osoby władne wprowadzać zmiany nie korygowali lekko kodu gry. Moim zdaniem drobne korekcje mogły być wprowadzane wcześniej, ale bez sensu było je ogłaszać, bo po co ułatwiać aż tak bardzo wybór najlepszej taktyki. Nie jestem więc fanem trzymania się jednego ustawienia. Testowałem w zeszłym roku wiele razy taktyki obwodowe i uważam, że przy odpowiednim doborze graczy i ich ustawieniu pod przeciwnika, taktyki te mogą być także skuteczne. Z pewnością są zaskakujące w sytuacji, gdy rywal spodziewa się uparcie LI.



POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi
This Post:
00
243116.61 in reply to 243116.60
Date: 6/12/2013 12:43:49 PM
Overall Posts Rated:
593593
Jak według Was powinien wyglądać kadrowicz na starcie sezonu kadrowego (powiedzmy pozycja PG/SG)
Tak jak wyżej pisałem – chcę mieć taki szeroki skład graczy o różnym rozkładzie umiejętności, aby móc swobodnie manewrować i wykorzystać naszą przewagę tam, gdzie rywal wygląda słabiej. Jeśli przykładowo gram LI lub LP, to na obwód wziąłbym graczy z bardzo wysokim PA, Driving i wysokim „dołem”. Wyjątkiem by były sytuacje, w których rywal atakowałby nas obwodem – wtedy wysokie OD… itp, itd.

Czy skorzystacie z usług moich zawodników (dwóch/trzech 20 latków, którzy jako jedyni postawili na bloki w Polsce) podczas następnych MŚ?
Jeśli ich skille będą pasować do taktyki na danego rywala, to bardzo chętnie.

1. Czy uważasz bloki za skill podstawowy dla C?
2. Czy dla C trenować bloki i jeśli tak to kosztem czego?

Tu znowu muszę odwołać się do koncepcji treningu. Chcę mieć do dyspozycji dwóch, trzech centrów z bardzo wysokimi blokami. Po konsultacji z właścicielem wybieram w wieku 18 lat takich zawodników i skupiam się na tym, aby docelowo osiągnęli oni wskazany poziom w tej umiejętności. Plan treningów ustala już elastycznie właściciel z opiekunem danej grupy rocznikowej. Nie chcę „psuć” graczy, ale jeśli dany MVP ma bloki „porządny” w wieku 18-lat, to warto to wykorzystać i zacząć na zmianę trening bloków i ID.

Czy dostanę jakieś miejsca w U21 na sparingowy mecz jako nagroda dla uczestników typerka?
Nie. Nie uważam, że taka nagroda za zabawę jest wskazana. Jest to reprezentacja naszego kraju, więc każdy sparing musi mieć cel. Jedyny wyjątek – jeden sparing dostaną te osoby, które bardzo dobrze będą wywiązywać się z obowiązków treningowych pod kadrę, a niestety ich zawodnicy nie będą mogli grać w kadrze. To nagroda za ich poświęcenie.

cdn

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: borczi

This Post:
00
243116.62 in reply to 243116.61
Date: 6/12/2013 12:44:20 PM
Overall Posts Rated:
593593
Do tych pytań kilka słów jeszcze…
- bunga… czasem pasuje do koncepcji, czasem nie. Nie jestem zwolennikiem grania jej w każdym meczu. Moim zdaniem należy też łączyć bungę z tradycyjnym ustawieniem zawodnika – wykorzystujemy dzięki temu nasze przewagi – więcej gra gracz, który wnosi wartość do gry. Ale to szeroki temat i nie wszystko należy zdradzać
- dotrzymywanie słowa… bez tego nie ma zabawy! Nie wyobrażam sobie inaczej… i już nie rozwijam tematu z ostatnich dni.

Póki co kończę, bo i tak zaspamowałem Forum i pewnie nikt tego nie przeczytał;) hehe

Pozdrawiam,

Sebastian



ufffff... ;)

POLSKA U21: złoto ME (sezon 26), brąz MŚ (sezon 27), złoto PP (sezon 25)
From: rawo89

This Post:
00
243116.63 in reply to 243116.56
Date: 6/12/2013 12:49:22 PM
Piaski Yellow Hornets
II.3
Overall Posts Rated:
3030
Moje pytanie dotyczy graczy na pozycji SF a dokładnie jaki rozkład skilli spełni Wasze oczekiwania.
Jakby zostal selekcjonerem to na pozycji SF widzialbym i tu widze 2 opcje:

1) (Przy kadrze grajacej Look Inside) Cos w stylu PF z dobrym dolem i niezlymi rzutami z wyskoku ale pozostale skile takie jak podania - rzut z dystansu na poziomie porzadny. Dobrze by bylo zeby obrona na dystans tez byla sprawna ale szczegolnie przy zalezaloby mi na rzutach z bliska i obronie w tym wypadku. Odpuszczenie bloków i zbiórek. Zbiórki trenowane tylko przy okazji treningu obrony pod koszem.

2) (Przy kadrze grającej Run and Gun) Sytuacja taka jak powyzej tylko z ta różnica że zamiast rzutu z bloska rozwijamy rzuty z dystansu.

Advertisement