BuzzerBeater Forums

BB Poland > Potencjał w u21

Potencjał w u21

Set priority
Show messages by
From: cortez

This Post:
00
131706.55 in reply to 131706.54
Date: 2/18/2010 5:40:40 AM
Overall Posts Rated:
22
zgadzam się z Tobą, że dla menedżera V ligowego trener 5 to czasem bariera nie do przeskoczenia, ale o to właśnie chodzi w skautingu, żeby uświadomić zaczynających przygodę z BB menedżerów, że trening w tej grze jest najważniejszy i można oszczędzać na wszystkim tylko nie na trenerze, jeśli nie myśli się długofalowo to nie ma co marzyć o awansie, to jest jedyna droga do osiągnięcia jakiegoś sukcesu w tej grze.
chodziło mi oto, że jak powiemy menedżerowi w pierwszym tygodniu, że trener 5 to podstawa, to on napisze ok ale potrzebuję 2 tygodni, muszę sprzedać zawodnika trochę przemeblować skład, jak powiemy mu o tym 3 tygodnie po drafcie no to jesteśmy te 3 tygodnie z treningiem w plecy.
po trzecie: zeby tego zawodnika ktory juz bedzie na TLu nikt nie podchachmecil (chyba tak sie pisze:P)

po raz kolejny się z Tobą zgadzam, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby menedżer polski nie chciał wystawiać na listę transferową utalentowanego gracza, żeby wolał kupić odpowiedniego trenera i zacząć ostry trening jednej pozycji.
jeżeli nie da się nakłonić menedżera do tego to ogłaszamy na forum, że jest fajny zawodnik na TLu i mamy nadzieję, że nie zaczai się na niego jakiś chiński(ukraiński(cypryjski))) jeleń

przy okazji zdefiniuję jeszcze jak ja rozumiem jelenia - wkłada w historyka kupe kasy, po czym trenuje go niemrawo, zmienia mu się koncepcja, nie ma ochoty kontaktować się ze skautem itd.

From: hatchet

This Post:
00
131706.56 in reply to 131706.52
Date: 2/18/2010 5:44:45 AM
Overall Posts Rated:
99
To ja przytocze moje wnioski z wczorajszej rozmowy z Leszkiem.

Baze draftu powinien robić trener u21.
Trener NT jeśli ma czas i chęci powinien pomóc w uaktualnianiu roczników już prowadzonych przez scautów.

Sporządzanie baz draftu powinno zakładać.
- Szybką selekcje. Czyli osoby chcące pomóc przeglądają draft, wyłapują zawodników i wrzucają ich do plików z listą.
- Trener u21 sprawdza skille i uzupełnia listy.
- i teraz najważniejszy moment, trener u21, mając przed sobą liste graczy i wiedząc na kogo trzeba postawić, sam lub przez scautów kontaktuje się z prezesami i ustala trening lub sprzedaż.
Dlaczego sam. Ano dlatego, że szczególnie dla graczy z cenniejszym potencjałem, osobista interwencja selekcjonera może mieć większą siłę przebicia.

Też jestem zwolennikiem monitorowania HOFów i wyżej ale IMO max to 19 laty. Dla HOFa strat jednego sezonu to nie jest dużo, ale dalej to już chyba da się stworzyć lepszych graczy.

From: piotras

This Post:
00
131706.57 in reply to 131706.54
Date: 2/18/2010 5:46:06 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Heh, oczywiście, że wiadomości były na szybko. Myślę, że jeśli się znajdzie razem 15-20 osób i selekcjonerzy oraz skauci będą mieli czas to nie jest wizją:
- bardzo szybko przeszukany draft
- szybkie, wstępne powiadomienie właścicieli o posiadaniu potencjalnie fajnego gracza
- praca z perełkami od pierwszego tygodnia treningu
Jeszcze raz podkreślę- czasu i chęci.

From: piotras

This Post:
00
131706.58 in reply to 131706.56
Date: 2/18/2010 5:53:19 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
- Szybką selekcje. Czyli osoby chcące pomóc przeglądają draft, wyłapują zawodników i wrzucają ich do plików z listą.

To podstawa
Trener u21 sprawdza skille i uzupełnia listy

A co jeśli trener U21 nie ma akurat za wiele czasu? Jeśli się zdecyduje na tytaniczną pracę przez 2-3 dni, to OK.

szczególnie dla graczy z cenniejszym potencjałem, osobista interwencja selekcjonera może mieć większą siłę przebicia.


Popieram i klaszczę jak u Rubika. Perły powinny być zagadane przez selekcjonerów i tu nie ma znaczenia przez którego, bo i tak coach NT odsyła kontakt do skauta, który już współpracuje z coachem U21.

From: hatchet

This Post:
00
131706.59 in reply to 131706.55
Date: 2/18/2010 5:58:29 AM
Overall Posts Rated:
99
po raz kolejny się z Tobą zgadzam, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby menedżer polski nie chciał wystawiać na listę transferową utalentowanego gracza, żeby wolał kupić odpowiedniego trenera i zacząć ostry trening jednej pozycji.
jeżeli nie da się nakłonić menedżera do tego to ogłaszamy na forum, że jest fajny zawodnik na TLu i mamy nadzieję, że nie zaczai się na niego jakiś chiński(ukraiński(cypryjski))) jeleń


No i tu się nie zgodzę. Mówisz o traceniu 3 tygodni w drużynie która musi się przetransformować pod kątem zmiany trenera. A w ile idą straty jeśli gracz zostaje zawieszony w treningu bo klubu nie stać na jego dalszą pensje, mimo że potencjał go nei ogranicza? W v lidze ciężko utrzymać gracza z pensją 60 - 100 k i myśleć o awansach.Poza tym jeszcze jedna ważna rzecz. Łatwiej, naprawdę łatwiej kupić gracza 18 letniego, niż później kupować 22 latka. Różnica idzie w kilka milionów a to sporo nawet dla PLK.

Dlatego ja jestem zwolennikiem prowadzenia lsit społecznościowych przez selekcjonera, celem walki o utrzymanie graczy w Polsce ale w klubach gotowych go mocno trenować.

Last edited by hatchet at 2/18/2010 5:59:46 AM

This Post:
00
131706.60 in reply to 131706.59
Date: 2/18/2010 6:07:04 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

A co jeśli trener U21 nie ma akurat za wiele czasu? Jeśli się zdecyduje na tytaniczną pracę przez 2-3 dni, to OK.



To po co kandyduje na selekcjonera?

This Post:
00
131706.61 in reply to 131706.59
Date: 2/18/2010 6:11:53 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Trener lvl 5 to minimum. Jeżeli nie to następnym krokiem jest namówienie do jak najszybszej sprzedaży zawodnika (z poproszeniem, żeby w pierwszym tygodniu była trenowana kondycja.
Jeżeli to nie pomoże to kulturalnie kończymy współpracę z takim managerem, niech sobie go trenuje po swojemu, ale powiedzmy szczerze na kadrę nie ma szans, więc szkoda czasu skauta. Naprawdę zacznijmy stawiać sobie wysoko poprzeczkę i juz na początku zróbmy odsiew, żeby później nie tracić czasu na byle jakich zawodników.

This Post:
00
131706.62 in reply to 131706.60
Date: 2/18/2010 6:13:26 AM
Overall Posts Rated:
99

A co jeśli trener U21 nie ma akurat za wiele czasu? Jeśli się zdecyduje na tytaniczną pracę przez 2-3 dni, to OK.



To po co kandyduje na selekcjonera?


Właśnie miałem to napisac. Każdy kto startuje na selekcjonera musi sobie zdawać sprawę z tego, że to nie tylko ustawianie składu. To również masa innych obowiązków pochłaniających czas.

From: cortez

This Post:
00
131706.63 in reply to 131706.59
Date: 2/18/2010 6:19:51 AM
Overall Posts Rated:
22
Łatwiej, naprawdę łatwiej kupić gracza 18 letniego, niż później kupować 22 latka. Różnica idzie w kilka milionów a to sporo nawet dla PLK.

hatchet mówimy o potencjałach MVP wzwyż, na zakup takiego 18latka nie zdecyduje sie zbyt wielu menedżerów z PLK czy II lig, przynajmniej tak było do tej pory, zdecydowana większość trenuje 2 pozycje a do takiego treningu wystarczą niższe potencjały, takie są fakty, przeglądnij sobie drużyny z wyższych lig jak nie wierzysz. Po drafcie nie ma takiej tragedii z ceną np. 20 latka z wysokim potencjałem. Pewnie, że w połowie sezonu kiedy brak młodych zawodników na TLu to nawet ktoś Lubasa za 2,8m kupi:) ale to jest akt desperacji, kupienie byle jakiego MVP żeby nie tracić pół sezonu treningu bo akurat komuś koncepcja się zmieniła w trakcie sezonu. Mało kto jak Ty czeka do draftu żeby wypełnić slot treningowy.
Ja myślę, że itak spokojnie znajdzie się po drafcie dla Ciebie i nielicznych takich jak Ty jakis zdolny 18 latek. To wystarczy, nie ma potrzeby wysyłać na zesłanie jakiś historyków, których żaden Polak nie przejmie:)

W v lidze ciężko utrzymać gracza z pensją 60 - 100 k i myśleć o awansach

Czemu nie zakładasz, że po 2-3 sezonach treningu Ci menedżerowie wkońcu się nie wyrwią z V lig?:) ja postaram się pomóc w tym taki menedżerom, nie jestem jakimś cudotwórcą ale jeśli w czymś pomoge to będę szczęśliwy:)

From: piotras

This Post:
00
131706.64 in reply to 131706.62
Date: 2/18/2010 6:19:55 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
OK, więc niech z góry będzie ustalony wymóg dla kandydata, że draft musi być objechany w tyle i tyle i koniec gadki.

This Post:
00
131706.65 in reply to 131706.60
Date: 2/18/2010 6:25:46 AM
Overall Posts Rated:
112112
Oho...skoro już nawet game zaczął używać w swoich postach słów "scouting" i "potencjał" to chyba pora, aby wszystkie wilki wyszły z lasu...;)

Dwa wątko-pytania:
1) (chyba do selekcjonera/ów) Ilu grajków zaraz po ostatnim drafcie wylądowało w bazach wg dotychczasowych kryteriów? W miarę dokładną liczbę i w ogóle idealnie byłoby z podziałem na pozycje, jeśli mógłbym prosić :)
Jakie to były kryteria, żebyśmy wszyscy mieli jasność? 4k pensji i potencjał allstar oraz 4,5k potencjał wieloletnia gwiazda? Ilu (procentowo) z nich odpada już praktycznie po pierwszych tygodniach?

2) Myśl o przydatności boków została w narodzie wystarczająco zasiana i kiełkuje, czy jeszcze muszę poczekać? ;)

Odpowiedzi na pytania mają pokazać nasze pole do popisu jeśli chodzi o podnoszenie kryteriów w jakiejkolwiek sprawie.


Advertisement