BuzzerBeater Forums

BB Poland > Pytania i odpowiedzi vol 3

Pytania i odpowiedzi vol 3 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: al_said

This Post:
00
64323.55 in reply to 64323.52
Date: 12/24/2008 10:24:52 PM
Overall Posts Rated:
88
Gdyby w każdym meczu radą dla słabszego było atakuj z obwodu to by nam się tu zrobił inny manager w którym nie ważne co masz w ataku i obronie, ważne że pomoc jest po twojej stronie. Na szczęście ta gra nie jest aż tak zero jedynkowa. Poza tym z faktu, że jeden gracz ma np. JS 18 i JR 2, a drugi JS 2 i JR 18 nie pojawi się nagle 100% skuteczność rzutów za trzy ale statystyki pomeczowe będą wyglądać okazale:).

Last edited by al_said at 12/24/2008 10:25:16 PM

From: tyr0x

This Post:
00
64323.56 in reply to 64323.55
Date: 12/25/2008 4:43:22 AM
Overall Posts Rated:
00
Głosowanie na trenera kadry już było.

Trochę zluzujcie poślady bo mam wrażenie, że robi się nie przyjemnie.

Można poddać pod wątpliwość każde słowo, ale jednak trochę oszczędniej a nie kłócić się i pokazywać jaki każdy jest kozak w taktyce, bo tak już to wygląda.

From: Big Z

This Post:
00
64323.57 in reply to 64323.35
Date: 12/25/2008 5:17:07 AM
Overall Posts Rated:
6363
No jeśli patient grywasz tylko z dużo mocniejszymi rywalami na wyjeździe, to raczej trudno się dziwić, że większość takich meczów przegrasz.

Sęk w tym, że rywal jest porównywalny, tylko przy patient moja drużyna ma dziwne statystyki pomeczowe i zachowuje się nieprzewidywalnie podczas meczu :)

Poza tym, jakiś czas temu BBcy przyznali, że przy szybszych taktykach drużyna ma mniejszą szansę na stratę piłki (choć powinno być odwrotnie). Podobno już to dopracowali, ale niesmak w środowisku do wolnych taktyk pozostał.

Moi gracze nieźle kozłują, mają przyzwoite zbiórki i kondycją, i wydaje mi się, że wolą grać szybko :)

This Post:
00
64323.58 in reply to 64323.54
Date: 12/25/2008 7:36:21 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wybacz, ale mam wrażenie, że trochę się zagalopowałeś w dyskusji dla samej dyskusji, oczywiście można przyjąć, że nie ma wszystkiego, tylko po co w takim razie o tym dyskutować?

Moment. Ja za to mam wrażenie, że mówimy o czymś innym. Ja cały czas odnoszę się do tempa, natomiast Ty zacząłeś skakać na tematy poboczne. Typu, że drużyna lepsza w zbiórkach może być gorsza w zbiórkach. Być może. Ale dla tej dyskusji to jest w tej chwili mało istotne. Właśnie po to cały czas upraszczam dyskusję do sytuacji, w których istotne będzie tylko tempo a nie czynniki, które należałoby dyskutować w osobnej dyskusji.

Zacznijmy od początku. W poście (64323.24) napisałeś:
Choć zasadniczo pomimo tych zmian które podobno wprowadzili a które miały sprawić, że wolniejsze tempo dla niektórych drużyn będzie lepsze nadal uważam, że najlepsze jest szybkie tempo gry, ale może to dlatego że mam graczy którzy po zmianach nadal lepiej pasują do szybkich taktyk w ataku.

I ja się z tym nie zgadzam. Po prostu uważam, że to jest błąd nawet nie rozważać zagrania wolnej taktyki.

Oczywiście, że dla lepszej drużyny lepsza jest szybka taktyka. Ale są sytuacje gdy wolna taktyka będzie lepsza. Natomiast Ty piszesz, że najlepsze jest tylko przyśpieszanie gry. Nie zgadzam się z tym, twierdzę, że to błąd.

Poza tym uważam, że nie ma czegoś takiego, jak zawodnicy dobrzy pod szybkie tempo. Przecież to zależy także od przeciwnika.

Ja nie dyskutuję o formie, o taktyce gdzie atakować. Tylko i wyłączenie interesuje mnie tempo.

Więc kto ma grać wolniej lepszy zespół? Po co?
Nic takiego nie napisałem. Przecież chyba nawet napisałem wcześniej, że lepszy powinien grać szybko, żeby nastukać kelnera.

Jeszcze raz. Ty twierdzisz (cytowany post), że szybka taktyka jest najlepsza. Ja twierdzę, że nie zawsze. Z tego nie wynika, że lepszy ma grać wolno. Z tego wynika, że nie zawsze należy grać szybko, ale czasem należy zwalniać. A kiedy? Ano np. wtedy gdy jest się słabszym, ma się gorsze zbiórki itd.


--
I jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtuje, bo ciąglę mam wrażenie, że się nie rozumiemy, a która może wiele wyjaśnić. Pytanie do Ciebie (ale także do Laczka):

Załóżmy sobie taki przypadek. Są dwa zespoły, które mają identycznych zawodników, ustawienie, entuzjam, hala neutralna, itd - wszystko identyczne. Obydwa zespoły w meczu między sobą mają tyle samo zbiórek ofensywnych, przechwytów, fauli, bloków itd, oraz skuteczność rzutów i rozkład (tyle samo za 2, tyle samo za 3).

Przyjmijmy też roboczo, że przy szybkiej taktyce skuteczność rzutów jest taka sama jak przy neutralnej oraz taka sama jak przy wolnej.

Która z drużyn będzie miała w meczu więcej akcji, w każdym z sześciu przypadków w sytuacji, gdy zagrają w następujący sposób? W obronie zawsze Każdy Swego a w ataku odpowiednio:

1) Base Offense vs Base Offense
2) Patient vs Patient
3) Push the Ball vs Push the Ball
4) Base Offense vs Patient
5) Push the Ball vs Base Offensel
6) Push the Ball vs Patient

A więc obydwie drużyny zawsze grają z normalną koncentracja rzutów ale ich taktyki mogą różnić się tempem.

From: Laczek

This Post:
00
64323.59 in reply to 64323.58
Date: 12/25/2008 7:41:20 AM
Overall Posts Rated:
00
Jezeli wszystko maja identyczne, to wynik bedzie zalezal od Lucky Fan'ow (Twoi zawodnicy zejda za faule w n-tej dogrywce) - wszystkie statystyki i skutecznosc identyczne = taka sama ilosc punktow.


Mysle, ze ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Teoria pozostaje teoria, a taktyki trzeba sprawdzac w praktyce. :)

From: B.B.King

This Post:
00
64323.60 in reply to 64323.56
Date: 12/25/2008 7:43:40 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Sorry, ale nie widzę związku. Interesuje mnie tylko merytoryczna dyskusja na temat tempa ataku. To Ty pierwszy poruszyłeś temat pośladów a Al stwierdził, że się zagalopowałem - wydaje mi się, że w swoich postach starałem się nie stosować retytorycznych chwytów.

Ja nie mam zamiaru się spinać ani przepychać się.

Oczywiście mam inne zdanie odnośnie tempa i twierdzę, że nie jest prawdą, że szybka taktyka jest najlepsza. Ale o tym chyba można dyskutować merytorycznie bez personalnych wycieczek.

From: B.B.King

This Post:
00
64323.61 in reply to 64323.59
Date: 12/25/2008 7:45:58 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Jezeli wszystko maja identyczne, to wynik bedzie zalezal od Lucky Fan'ow (Twoi zawodnicy zejda za faule w n-tej dogrywce) - wszystkie statystyki i skutecznosc identyczne = taka sama ilosc punktow.

Chciałbym się upewnić. A więc twierdzisz, że jeśli wszystko jest identyczne, ale jedna drużyna będzie przyśpieszać grę (zagra PtB) a druga zwalniać lub zagra normalnie (czyli zagra Patient lub Base Offense) to obydwie będą miały w meczu tyle samo akcji?

From: Laczek

This Post:
00
64323.62 in reply to 64323.61
Date: 12/25/2008 7:49:21 AM
Overall Posts Rated:
00
Jezeli maja identyczna ilosc zbiorek, zbiorek ofensywnych oraz skutecznosc to nie widze innego wyjscia.

From: B.B.King

This Post:
00
64323.63 in reply to 64323.62
Date: 12/25/2008 7:56:30 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Ja też tak uważam (ale myślałem, że w poście nr 43 bronisz szybkiej taktyki, ale już wszystko wyjaśnione).

W takim razie kolejne pytanie. Założenia takie jak wcześniej - wszystko identyczne, ale jedna z drużyn ma gorsze zbiórki. Drużyna ta zdecydowała, że będzie grać na dwa ataki. Pytanie brzmi: Czy ta drużyna powinna grać w ataku Base Offense, Patient, czy Push the Ball?

From: Laczek

This Post:
00
64323.64 in reply to 64323.63
Date: 12/25/2008 8:28:32 AM
Overall Posts Rated:
00
- .-

From: B.B.King

This Post:
00
64323.65 in reply to 64323.64
Date: 12/25/2008 8:29:57 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Przyznam, że do końca nie rozumiem ;-)

Advertisement