Ok, dal si za příklad aktuální trojnásobného vítěze B3. Přiznám se, že klubovou úroveň nesleduji detailně, ale pořád si myslím, že B3 a NT je o něčem jiném, protože v klubu si limitovaný rozpočtem a kádr je užší než v NT. Dovedu si představit, že v NT budeme mít 1-2 guardy specializované na LI/LP, neměli by tak být trénovaní všichni, protože pak bychom nemohli hrát nic jiného. On to na klubové úrovni přetlačil silou, přestože na něj všichni hráli inside přípravu.
Já osobně nemám problém s navýšením IS a ID u guardů, to leze minimálně do potenciálu, to můžou všichni guardi, bez ohledu na jejich celkové směřování.
Otázkou je, jak vybalancovat ten vnějšek.
Ubrat JR, místo toho přidat OD můžeme u těch pár specialistů na LI/LP. Rozhodně bych ale JR neubíral u těch univerzálů, 14-15 by měli mít.
To samé platí pro PA, guardi by těch 14-15 určitě měli mít. Ale souhlasím s tím, že PA může být plošně "stejné", ale to je zase jen návrat k již odzkoušenému. Tzn. aby ho těch 14-15 měli i SF a podkošáci, možná u SF, kteří většinou balancují potenciál a plat na hraně PG, SF, PF by mohlo být nižší, cca 12-13 nebo by museli ubrat HA/DR. Naopak podkošáci můžou jít klidně i výše. Za Hány a Urbánka měli právě tihle 2 nejvyšší PA z celého týmu (16), z ostatních se jim jen Holuša vyrovnal.
Všechno je to ale o tom, abychom to všechno sithli těm hráčům vytrénovat, tzn. aby ti hráči už z draftu neměli ztrátu, aby drtili opravdu každý týden 48 minut max. intenzitou (jednopost, co nejde tak dvoupost) trenérem 6, vynechávali STA/FT kromě týdnů, kdy jsou zranění a zranění nejlépe, ať se jim úplně vyhýbají.
Se zvyšováním RE je u guardů problém, protože strašně leze do potenciálu. Např. u SG jeden skok RE ukousne z potenciálu stejně jako 5 skoků ID a 2 skoky RE stojí více potecniálu než 1 skok JR nebo 1 skok OD. Podobně tomu je u PG. Naopak bloky zatěžují potenciál podobně málo jako IS nebo ID. Herně by se mi ty doskoky líbily, ale ten potenciál vidím jako velkou překážku, museli bychom jim pro doskoky výrazně ubrat na primárkách.