BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.60 in reply to 150077.55
Date: 7/5/2010 12:48:21 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ale to trochę dziwne sformułowanie "otrzymał". Zresztą to nie to samo, co powołał.
Zresztą przy dobrym treningu tych zawodników powinno być mniej. Bo młodsi nie mieliby szans tak szybko wygryźć starszych, z racji sezonu treningu mniej.
Ale ja ten problem sygnalizowałem wcześniej. Wg mne w kadrze powinni grać nawet 30-latkowie dalej trenowani. I powinni być ewentualnie wygryzani przez 27-latków. A nie tak jak teraz, że mutant osiąga szczyt swoich możliwości w wieku 23 lat, a potem zabija pensją i przestaje trenować. To wtedy jak ma 24 lata to jasne, że lepiej go wymienić na 23 latka. I tak w kółko.

Ja już o tym mówiłem dwa sezony temu, około tydzień po tym jak pojawił się editorial a wprowadzeniu zmian w kryciu.

This Post:
00
150077.61 in reply to 150077.59
Date: 7/5/2010 12:50:09 PM
Overall Posts Rated:
7474
Wiesz dlaczego nie wystartowałem?
Bo wg mnie definicja selekcjoner to taktyk, odpowiedzialny za jak najlepsze wyniki uzyskiwane z dostępną kadrą. W moim wyobrażeniu ma to być taktyk z udokumentowanymi sukcesami. W których udowodnił, że potrafi wygrywać z silniejszymi zespołami nawet, gdy nie jest faworytem meczu.
Tak widzę selekcjonera.

W moim idealnym modelu reprezentacji selekcjoner nie powinien być odpowiedzialny za dostarczanie mu zawodników. Nawet nie wiemy kto będzie selekcjonerem.
Selekcjoner mógłby mieć dopiero wpływ na modyfikację tych, którzy kręcą się wokół kadry podczas jego kadencji.
Przecież wytrenowanie zawodnika trwa 7 sezonów, co najmniej. Skąd mamy wiedzieć kto będzie wówczas selekcjonerem.

Mało tego, jeśli oddajemy całą władzę w ręce selekcjonera to co zrobimy, gdy wybory wygra jakiś królik z kapelusza jak ci którzy otrzymali po kilkadziesiąt głosów?

Ja nie walczę o fotel selekcjonera.

Mi nie zależy na stanowisku. Tylko na tym, by selekcjoner miał graczy z którymi mógłby o coś powalczyć.

I uwierz mi, że jeszcze będę skautem. Ale prędzej mi do bycia skautem odwróconych niż U21.

PS. I nie rozumiem dlaczego słuszne posty miałyby nic nie zmienić. To jakaś władza absolutna?

Last edited by Hawkeyed at 7/5/2010 12:51:33 PM

This Post:
00
150077.62 in reply to 150077.61
Date: 7/5/2010 12:55:38 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
I uwierz mi, że jeszcze będę skautem. Ale prędzej mi do bycia skautem odwróconych niż U21.

No i to się chwali, że chcesz coś zrobić dla kadry :)

PS. I nie rozumiem dlaczego słuszne posty miałyby nic nie zmienić. To jakaś władza absolutna?

A tam władza absolutna :) To był taka aluzja - żarcik , że wszędzie Cię pełno ;;;)))

This Post:
00
150077.63 in reply to 150077.60
Date: 7/5/2010 12:58:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Otrzymał, czyli dostarczono mu. Wytrenowano. Wyprodukowano. Jakbym miał ich dużo to by nawet nie musiał ich wszystkich powoływać.
Przy dobrym treningu powinno być ich więcej. Nie przy idealnym treningu, bo wówczas tak jak piszesz starsi byliby wciąż trenowani. Ale nie są trenowani. Dlatego piszę o aktualnej sytuacji. Teraz jak nie mielismy zawodników pod pewne taktyki tak wciąż ich nie mamy. I nie znaczy to wcale, że tamci są tacy dobrzy, że nie można ich wygryźć. Ale po prostu nie było i nowych też nie ma.

Poza tym mam wrażenie, że doszliśmy do takiej "perfekcji" że teraz mutantów wykańczamy i przed 23 rokiem życia ;)

Mówiłeś nikt nic nie zmienił.
A wg mnie to jest poważny problem.

This Post:
00
150077.64 in reply to 150077.63
Date: 7/5/2010 1:01:45 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Przy dobrym treningu rotacji w kadrze powinno być mniej.
Teraz jest tych rotacji więcej tylko dlatego, że starsi zawodnicy przestają trenować, młodsi zresztą też, ale jak selecao ma dwóch podobnych zawodników, to weźmie młodszego (lub wymieni starszego na młodszego).

This Post:
00
150077.65 in reply to 150077.57
Date: 7/5/2010 1:03:01 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Być może rozumiem do czego zmierzasz...ale co z tego? Znowu karzesz mi wstrzelić się w to co Ty myślisz:P Nie zrozum mnie źle...ja na serio chciałbym z Tobą merytorycznie porozmawiać i odpowiedzieć na szereg Twoich pytań ale zadawaj je konkretnie:D Nie zamierzam bawić się w kotka i myszkę i szukać w Twoich słowach jakiegoś głębszego przesłania zawartego między literami. W taki sposób możemy rozmawiać na około nawet dwa dni,nie dotykając sedna sprawy. Poza tym Twój styl rozmowy prowadzi do nieporozumień. Jak chcesz w taki sposób rozmawiać to nie ze mną...ja się na to nie piszę:P

PS. Być może jesteś zatroskany o los reprezentacji

This Post:
00
150077.66 in reply to 150077.62
Date: 7/5/2010 1:05:21 PM
Overall Posts Rated:
7474
Chcę zrobić znacznie więcej.
Mam pewien projekt.
Tylko nie wiem czy zostanie należycie zrozumiany.
I właściwie odebrany.

Zależy mi na tym, byśmy nie tracili tak wielu zawodników.
I myślę, że wiem jak to zrobić.

Mam pytanie do Ciebie.
Jeżeli ktoś wystąpi z propozycją która miałaby logiczne przesłanki i szanse powodzenia to jesteś osobą skłonną zaakceptować innowacje wierząc w wynikające z nich zyski czy jesteś raczej konserwatystą, który za wszelką cenę broni czegoś ustalonego wcześniej. Tylko dlatego, że... tak było wcześniej? ;)

This Post:
00
150077.67 in reply to 150077.64
Date: 7/5/2010 1:13:14 PM
Overall Posts Rated:
7474
A uważasz, że prowadzimy dobry trening?
Czyli właściwie nie realizujemy ani jednej z dwóch możliwych opcji. Ani nie trenujemy starszych ani nie doprowadzamy młodych.
Z tego co mi się wydaje to selekcjoner nawet nie ma zawodników, których chciałby mieć i których by potrzebował.
Nie wspominając już o jakiejś możliwości swobodnego wybierania między zawodnikami.

This Post:
00
150077.68 in reply to 150077.66
Date: 7/5/2010 1:13:33 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Jestem konserwatystą ale reformowalnym ;) Jeśli przedstawisz propozycję popartą dowodami i logiczną argumentacją to oczywiście, że mogę dać się przekonać :) No ale ja już nie mam guziczków więc nie wiem czy mój głos coś będzie znaczył ;)
No i taka koleżeńska rada - jeśli chcesz przekonać do swojego projektu jak najwięcej osób, to staraj się ich teraz nie poróżniać, bo jakoś mam wrażenie, że tak się od jakiegoś czasu dzieje.

This Post:
00
150077.69 in reply to 150077.65
Date: 7/5/2010 1:15:26 PM
Overall Posts Rated:
7474
Jak czegoś nie rozumiesz to równie dobrze Ty możesz zadać pytanie zwrotne. "Co z tego?" nie wydaje mi się konkretnym pytaniem ;)

To może inaczej.
Co wg Ciebie w reprezentacji i wszystkim co z nią związane, składające się na nią działa nie tak?
Czy może wszystko jest jak najbardziej w porządku i nie ma czego poprawiać?

This Post:
00
150077.70 in reply to 150077.61
Date: 7/5/2010 1:15:36 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Selekcjoner mógłby mieć dopiero wpływ na modyfikację tych, którzy kręcą się wokół kadry podczas jego kadencji.
Przecież wytrenowanie zawodnika trwa 7 sezonów, co najmniej. Skąd mamy wiedzieć kto będzie wówczas selekcjonerem.


A jaką masz pewność, że selekcjoner, którego wybierzesz jest dobrym taktykiem? Według mnie najważniejsze powinno być szkolenie zawodników. Dużo łatwiej jest przypadkowo wybrać dobrego taktyka, niż przypadkowo wyszkolić dobrego zawodnika:D Zawodnicy w NT to co innego niż w U-21. W NT mogą grać nawet kilka sezonów. Zawsze jest szansa, że jeśli będą zawodnicy to przez te kilka sezonów przyjdzie ktoś kto ją poprowadzi do jakiegoś sukcesu. Poza tym słabym bolidem nawet Kubica nie wygra F1 czy nawet Mourinho nie zdobędzie LM prowadząc dajmy na to Pisat Gliwice;-)

Advertisement