BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.60 in reply to 150725.46
Date: 7/6/2010 7:05:34 PM
Overall Posts Rated:
7474
Zrozumiałem o co Ci chodzi ;) Ale mi chodzi również o to, żeby nie przekreślać tych zawodników trenowanych drogą ''U21'' z potencjałem. Naprawdę sądzisz, że tak naprawdę np. Podniesiński to wielki przegrany i nic nie da się już z nim zrobić?? Przecież ma dopiero 22 lata a potencjał pozwala na dalszy trening ;))

Znów niedokładnie mnie zinterpretowałeś.
Nie jest wielkim przegranym.
Ale myślę, że miał wielkie szczęście, że ktoś w Polsce go kupił i mam nadzieję, że będzie go trenować.
Swoją drogą gdzie dziś pójdzie Kalisz. I bynajmniej nie Ryszard.
Poruszając temat zawodników takich jak Podniesiński chodziło mi przecież głównie o to, że trudniej na takich zawodników znaleźć chętnych. A ja cały czas walczę o to, by jak najmniej Polaków z wysokimi potencjałami było dla kadry NT straconych.
Naprawdę tego nie widać?

Każde wspomnienie nazwiska Podniesiński odbierasz zbyt personalnie i skupiasz się tylko na nim.
Podczas, gdy ja wybiegam w przyszłość i boję się o to, co się stanie gdy powstaną podobni zawodnicy do niego. Co z nimi będzie?
Gdzie jutro trafi jeden z nich?

This Post:
00
150725.61 in reply to 150725.53
Date: 7/6/2010 7:16:11 PM
Overall Posts Rated:
7474
jestem zwolennikiem tego pomysłu mimo iż Cię nie lubię:DD

Dzięki ;)
Tłumaczyłem Mr. Presidentowi, że takie głosy liczą się dla mnie szczególnie.
Bo muszą wówczas świadczyć o słuszności projektu i jego argumentacji.

Co do U-21 pomysł Dejvidda jest chyba lepszy, wieloletnie gwiazdy u PG/SG alstar u SF i aż do MVP u C. Plus oczywiście dużo dojdzie graczy któze nie będa podążali ścieżka dla wytrwałych i na własną rękę będą tworzyć do U21.

Powiedz mi jak zaradzić czy też uratować takich zawodników jak tutaj wymienieni: (150077.180), a być może łatwiej wówczas przełknę podniesienie tych potencjałów.
Przypominam, że Ciejka to MVP i podczas zeszłego sezonu w kadrze vinniego został napakowany do 300k pensji. Siedzi sobie teraz w Meksyku.
Na pewno tego chcemy?
Mi nie zależy na odbieraniu szans U-21 tylko na maksymalizacji szans kadry NT.
Oraz na tworzeniu graczy atrakcyjnych dla naszego rynku.
O czym nikt nie wspomniał. Jakby zostało przez niemal wszystkich przeoczone.
Oczywiście, jeżeli nasz system treningowy będzie na tyle wydajny, że będziemy mogli stratę takiego Ciejki sobie zrekompensować wówczas być może przestanę płakać nad tymi, których zeżarła kadra U-21.

This Post:
00
150725.64 in reply to 150725.53
Date: 7/6/2010 7:23:59 PM
Overall Posts Rated:
7474
Uważam że powinny być tylko 2 kryteria do skautingu takich graczy: potencjał MVP+ oraz suma 10 skili, chyba 55+ byłoby realne.

Jestem w stanie nawet podjąc się roli skauta takich graczy, od przyszłego sezonu bo teraz nie jestem w stanie zagwarantować czasu.

Wg mnie jak na start projektu potencjał MVP+ to zbyt duże uproszczenie. Podam konkretne przykłady jak to wygląda w kadrach innych krajów wówczas będziemy się jakoś szerzej nad tym rozwodzić.
Z czasem oczywiście rozwijając system wymagania będą się pewnie zawężać i wówczas będzie można otwarciej rzucać owe MVP+.

Żeby była realizacja musi być akceptacja. Ale będę pamiętał o Twojej ofercie.

This Post:
00
150725.65 in reply to 150725.60
Date: 7/6/2010 7:25:07 PM
Overall Posts Rated:
2020
Rozumiem, tylko nie chcę żeby było tak, że Ci trenowani zawodnicy tym systemem, którym ja trenowałem byli już nieużyteczni. Wiesz w końcu jest jakiś sentyment :) Patrzysz w skład NT i widzisz tam gościa, którego wyciągnąłeś w drafcie i trenowałeś i dał radę dostać się do NT. A tu nagle przychodzisz Ty i mówisz że dla nich nie ma miejsca ;)) Tak to zrozumiałem ale teraz wiem o co Ci chodzi ;)

This Post:
00
150725.66 in reply to 150725.63
Date: 7/6/2010 7:31:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ale dlaczego ja mam zmieniać gracza po 21 roku życia, jeśli ja zgłaszam projekt trenowania zawodników pod kadrę od 18 roku życia?

To że ten gracz wygląda tak żałośnie jak podałeś nie jest efektem tego, jak ma wyglądać zaproponowany przeze mnie projekt treningowy.

To raczej skauci over 21 powinni się głowić nad takimi problemami jak gasić taki pożar.
Ja bym do tego pożaru w ogóle nie dopuścił.

Takich zawodników jakiego przedstawiłeś jest tysiące. Bo tysiące trenujących popełniają ten sam błąd.
A jaki jest sens trenować zawodników takich, jakich mają wszyscy?
Chyba nie zrozumiałeś, że proponowany przeze mnie model treningowy ma być alternatywą dla powstawania właśnie takich graczy.

This Post:
00
150725.67 in reply to 150725.61
Date: 7/6/2010 7:32:14 PM
Overall Posts Rated:
296296
nie da się zmienić całego świata czy przekonać wszystkich do swoich racji..
jeśli ktoś ma ochotę pakować się w nabijanie 2-3 skili, proszę bardzo, jego wybór.
szanuję i podziwiam decyzją VJ nt. Ciejki ale z całym szacunkiem było to lekko mówiąc nieekonomiczne i nieopłacalne dla klubu. no ale on wtedy działał jako selekcjoner i postanowił poświęcić swój klub.

Ratować? chyba raczej używać póki nie stworzymy lepszych.. myślę, że system jest w stanie być wydolniejszy i tak jak wspominałem stworzyć 10 graczy z S10=90 gdzie żaden skil nie przekroczy 12 w 4 sezonyjest realne. później 4 sezony żeby ukszałtować do odpowiedniej pozycji i potrzeb i cacy:)

This Post:
00
150725.69 in reply to 150725.65
Date: 7/6/2010 7:38:50 PM
Overall Posts Rated:
7474
W moich oczach tamten system jest mało skuteczny i nie będę go bronił. Niech się znajdą inni jego obrońcy. Zresztą już tu są. Optując za zachowaniem szans U-21.
Rozumiem sentyment.
I wyznam Ci więcej. Wiesz po co zaproponowałem tą dyskusję? Żeby tacy właściciele jak Ty czy gracz który wytrenował Medonia lub Kalisza mogli się cieszyć dłużej ze swoich graczy. Mój projekt pozwala na znaczne rozciągnięcie wzrostu ich pensji w czasie. Kto wie czy grając z Podniesińskim w składzie dłużej nie awansowałbyś do II ligi i czy czasem nie byłbyś w stanie go tam utrzymać. Wówczas nie musiałbyś go sprzedawać. Myślę, że to też jest swego rodzaju kuszące.
A tak Radek poszedł gdzie poszedł, a na jego miejsce pościągałeś pewnie jak na razie zupełnie anonimowych dla Ciebie graczy, wobec których nie masz sentymentu ;)

From: R-Allen
This Post:
00
150725.70 in reply to 150725.65
Date: 7/6/2010 7:39:17 PM
Overall Posts Rated:
2020
Wiem, ze to może nie najlepszy wątek, ale tutaj toczy się dyskusja. Chodzi mi mianowicie o składy na dane taktyki w NT. Może i się skompromituje, bo nie wiem jak działa NT, bo interesuje się obiema reprezentacjami od zeszłego sezonu, od kiedy miałem w U21 mojego zawodnika. Może tak jest już teraz, w razie co proszę mnie oświecić ;) Ciekawie byłoby gdyby np. w LI grali odpowiednio zawodnicy z pozycji:
1. Klasyczny PG
2. Również klasyczny PG
3. SF z rozwiniętymi podaniami
4. Klasyczny PF
5. Klasyczny C
Natomiast w taktykach typu RnG:
1.Klasyczny SG
2. Również klasyczny SG
3. SF z lepiej rozwiniętą górą
4. Również SF z dobrą górą, zbiórkami i najważniejsze w wysokim skillem podań
5. C z dobrymi podaniami.

Pierwsze ustawienie da nam 2 zawodników z dobrym DV kozłowaniem i podaniami co zwiększy ilość efektywniejszych akcji + SF z podaniami, a drugie 2 superstrzelców wspomaganych SF przypominającym SG, na pozycji nr 4 SF z dobrymi podaniami i zbiórkami i C z dobrymi podaniami co umożliwi lepszą gę z obwodu i lepszych okazji rzutowych. Co Wy na to??

Advertisement