BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Potencjalni kadrowicze

[NT] Potencjalni kadrowicze (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
126164.61 in reply to 126164.60
Date: 1/8/2010 9:33:04 AM
Overall Posts Rated:
112112
Ja już nawet nie przepraszam ;)

This Post:
00
126164.62 in reply to 126164.54
Date: 1/8/2010 9:45:39 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Problem jest właśnie w tym, że to co produkuje U21 nie odpowiada chęciom zgłaszanym przez PLK. Albo w tym miejscu zacznie się już poprawa, albo ciągle przerabiamy ten sam scenariusz i dla mnie mała ilość dorosłych reprezentantów w PLK nie będzie zdziwieniem.


Uważasz, że da się to diametralnie zmienić? Osobiście próbuję jak najczęściej namawiać (o ile się da) właścicieli zawodników podkoszowych, którymi się opiekuję do treningu bocznych skilli...ale wszystko ograniczają wymagania U-21 i niechęć samych właścicieli do treningu przede wszystkim PS. W rezultacie boki trenują przede wszystkim Ci którzy na U-21 nie mają szans lub Ci, u których wzrost głównych skilli może niebawem wyczerpać ich potencjał i zahamować w ogóle ich rozwój....czyli generalnie gracze mało przydatni NT:/ Sam wrzucam swoim podkoszowym trening PS. Gdyby nie to, to Węgrzyn miałby pewnie około 3-4 skoków więcej u dołu i teraz byłby w składzie U-21. Po sezonie bym go sprzedał, dostał za niego fajną kasę i po zawodniku...a tak nie gra w U-21, nie sprzedam go po sezonie, będę płacił mu nie małą pensję, trenuję mu oprócz głównych skilli PS i nie wiem co z nim dalej będzie:D

This Post:
00
126164.63 in reply to 126164.58
Date: 1/8/2010 10:12:05 AM
Overall Posts Rated:
22
Powiedz mi jak mam pisać, żeby być przekonującym, a zarazem niewymądrzającym się to tak uczynię? :)


ale czemu, myslisz że przekonasz wszystkich do swojej wersji? my znamy Twoja opinię, ale każdy ma prawo do swojej:) każdy skaut wywiązuje się ze swoich obowiązków według własnej wizji gry, kontrolowany oczywiście do pewnego stopnia przez Selekcjonerów.

Dlatego potrzebne jest działanie o czym wspomniał m4ti_, żebyś mógł pomagać kadrze i zmaterializował swoje myśli dostarczając kadrze fajnych wszechstronnych zawodników, albo wystartuj w wyborach do u-21 i wprowadź zmiany dotyczące skautingu o których wczesniej pisałeś:)

Ciebie na przykład uważam za bardzo kontaktowego i skutecznego w nakłanianiu do potrzebnych-nietypowych treningów (mam w tej chwili na myśli takie przypadki jak Niedźwiecki czy Frymus)


Mr.President zmienił troche przydzielanie zawodników do baz, ten podział jest teraz bardziej przejrzysty. W swojej bazie widzę jednego zawodnika, ciągle z szansami na reprę , którego od biedy możnaby przekwalifikować na SFa, jego dół jest następujący: 7 6 4 6
niestety, ten zawodnik ma 185cm, także wyciągnąć mu RB z poziomu niezdarny byłoby ciężkie i czasochłonne:)

zmiana wprowadzona przez Mr.Presidenta z przydzielaniem zawodników do baz jest bardzo korzystna, zyskujemy przejrzystość co znacznie ułatwia pracę skautom:)
skautowanie SG to pikuś, trening jest łatwy, ale pozycja skauta SF jest cholernie trudna, dostaje się zawodników wszechstronnych, reprezentacja takich najbardziej potrzebuje, niewielu właścicieli młodych grajków jest w stanie wytrenować dobrego SFa, dlatego cieszę się, że skautami tej pozycji sa tak świetni menedżerowie jak Juniorro czy Big Z :)

From: majan79
This Post:
00
126164.64 in reply to 126164.63
Date: 1/8/2010 10:45:18 AM
Czarni Słupsk
III.10
Overall Posts Rated:
33
Czytam i nie wierze wlasnym oczom, te cala dyskusje rozpoczal post o Gatalu?

This Post:
00
126164.65 in reply to 126164.62
Date: 1/8/2010 11:09:23 AM
Overall Posts Rated:
112112
Jeśli już od początku byliby w bazie gracze o odpowiednio wysokich pewnych umiejętnościach, takich które w ogóle warto będzie tykać w przyszłości...to mogą sobie spokojnie z nimi czekać do 22roku życia i dopiero wtedy się za nie zabrać.

Nie wiem czy najlepszym wyjściem jest ostra selekcja już 18latków, ale wiem, że za dużo zapału i ciśnienia idzie dla słabych (przede wszystkim w bokach) od początku graczy. No i spośród wychodzących z juniorów nie ma nikogo godnego uwagi = trzeba szukać za granicą.

Ty namawiasz i chwali Ci się to. Robisz to, bo wiesz, że ma to pozytywne skutki. Ty jednak jesteś skautem typowo od PF/C i poruszasz się wśród tych zawodników...Ich właściciele jednak oprócz Ciebie czytają być może również forum, a tam wypowiada się dużo większa liczba prezesów...Jeśli oni nie będą przekonani do wielu rzeczy, lub zamknięci tylko na pojedyncze pozycje - nie dziwota, że później taki właściciel może czuć się zdezorientowany i brnąć w powszechny standard, bo ktoś gdzieś głównie o tym mówił.

Tak się między innymi rodził Zelek. Big Z bardzo często dopytywał się, czy aby na pewno trenowanie go pod koszem ma sens...badał co chwila jego szanse. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności hatchet popłynął wtedy trochę z juniorami i mógł w kolejnym sezonie ogrywać młodzież, w tym Zelka - bez tego obstawiałbym, że Tyberiusz mógłby pęknąć dużo wcześniej i stać się kolejnym z plejady SG.

This Post:
00
126164.66 in reply to 126164.63
Date: 1/8/2010 11:33:37 AM
Overall Posts Rated:
112112
ale czemu, myslisz że przekonasz wszystkich do swojej wersji? my znamy Twoja opinię, ale każdy ma prawo do swojej:)


Grasz w PLK...prowadzisz w swojej konferencji...zatem zapewne masz jakieś swoje przemyślenia inne niż te standardowo przyjmowane, sprawiające, że jesteś jednak lepszy od innych. Zatem grasz raczej "golasami" czy jednak z sezonu na sezon coraz bardziej wszechstronnymi grajkami?

Powiedz mi zatem, co myślisz, że ja myślę? :) Ja Ci wtedy bardzo prosto udowodnię, że ta rzekomo "moja" wersja jest stosowana przez większość czołowych ekip...pewnie również Ciebie. Nie rozumiem zatem udowadniania na siłę, pokazywaniem jednego i konkretnego wytrenowanego przez siebie gracza jako dowód. Tu naprawdę nie ma nic odkrywczego - tak już gra w Polsce wiele ekip, a na świecie jeszcze więcej. Tylko w ich składach nie ma Polaków-reprezentantów - jak myślisz, dlaczego?

jego dół jest następujący: 7 6 4 6

można też jechać jak dotychczas i korzystać z tych właśnie niskich zbiórek, które przecież również u SG kosztują...Zamiast tego mamy SG pod taksy podkoszowe - a na takich chyba też nie narzekamy...Najważniejsze, żebyśmy właśnie nie doświadczali tego stanu "od biedy" i mieli zarówno SFów jak i takich SG. O tym jednak może jeszcze kiedy indziej...

This Post:
00
126164.67 in reply to 126164.64
Date: 1/8/2010 11:35:18 AM
Overall Posts Rated:
112112
Nieee...to tylko taka beznadziejna walka, która czasem potrzebuje zapalnika...tym razem był nim akurat Gątalski ;)

From: Big Z

This Post:
00
126164.68 in reply to 126164.60
Date: 1/8/2010 2:36:28 PM
Overall Posts Rated:
6363
Właściciel, który podejmuje się treningu gracza można nazwać "szalonym" bo w pewien sposób rezygnuje z równomiernego rozwoju własnego klubu kosztem jednego zawodnika.
Aż tak źle to nie jest, w końcu 3 zawodników może złapać trening :) Ciekawy jestem jak wyglądają statystyki treningowe, ale wydaje mi się że większość drużyn w wyższych ligach trenuje minimalną ilość pozycji?
Przy trenowaniu podkoszowych SFów nierównomierny rozwój to rzeczywiście może być problem, bo pozostali trenowani będą się wolniej rozwijać (razem z takim SFem trenują czasem obwodowi, a czasem podkoszowi więc tylko on łapie ciągły trening), ale to też nie spowalnia makabrycznie siły drużyny. Ja miałem zawsze taki trening i mimo to jedną z szybszych ścieżek awansu w BB.


Podziwiam natomiast wszystkich trenujących reprezentantów na C i PF, bo wydaje mi się że przyrost pensji na tych pozycjach może być zabójczy dla zespołu. Taka drużyna nie dość że nie wyrabia finansowo, to jest przewidywalna w stylu gry...

From: hatchet

This Post:
00
126164.69 in reply to 126164.55
Date: 1/8/2010 3:53:26 PM
Overall Posts Rated:
99
Jedynymi pomysłami które zostały wprowadzone w życie były "szaleńcy dla kadry"(ale ten pomysl moim zdaniem nie był zbyt dobry) i "Idziemy po złoto" vinniego oraz al_saida, którego wyniki zobaczymy w następnym sezonie.


A ja zrobiłem kombo wprowadziłem oba plany w życie i tak powstał Radoń, który dziś fiknął w 3 skilach i idzie po kadrę :)

Juz "szalency dla kadry" podchodzą pod farmy


Dementuje, żadnych parówek do hot-dogów na grządkach nie hoduje ;)

This Post:
00
126164.70 in reply to 126164.65
Date: 1/8/2010 3:56:23 PM
Overall Posts Rated:
99
Szczęśliwym zbiegiem okoliczności hatchet popłynął wtedy trochę z juniorami i mógł w kolejnym sezonie ogrywać młodzież, w tym Zelka - bez tego obstawiałbym, że Tyberiusz mógłby pęknąć dużo


fochhhhhhhhhhhhhhhhhhh ;p

powinno być nieszczęśliwym ;)

This Post:
00
126164.71 in reply to 126164.57
Date: 1/8/2010 4:59:05 PM
Overall Posts Rated:
2121
Ja chętnie będę jednym z tych co z Tobą wprowadzą zmiany w życie ale tu potrzeba osoby która nad takimi jak ja zapanuje, wytlumaczy, wyjasni a przede wszystkim pokieruje, czy Ty jako selekcjoner czy zwykly szary gracz to już nie ważne ale oto chodzi aby ktoś wziął odpowiedzialność na siebie...hmm może to słowo nie pasuje ale chodzi o osobę która będzie przekonana co chce osiągnąc i będzie do tego dązyła. Bo dyskutować naprawdę można długo
Co do Niedźwiedzkiego i Frymusa to żadna moja zasługa, zawodnicy mają świetnych managerów więc zyczę innym skautom pracować z takimi graczami.
Ja naprawdę Cię nie krytykuje ale taka ostatnio u nas zapanowała moda na posty po kilka set słów, które tak naprawdę nie wnoszą do skautowania, treningu, mentalności nic.

B.B.King też wznosił głośne dyskusje (jeszcze pamiętam tą pierwszą jego z al_saidem:P hehe), Mr.President dał mu szanse wykazania się i chyba(chodz moze sie myle) nic z tego a pomysl mógl być rewelacyjny chodź ja uważam, że zbyt ryzykowny.

Zarówno Ty jak i w szczególności B.B.King zapominacie troszkę o U-21, a ona jest równie ważna co NT w moim mniemaniu.

Nie porównujemy BB do HT, nie wiem jak wyglada kadra w HT, nie wiem co z nią nie tak i szczerze mówiąc mnie to nie interesuje. BB daje nam inne możliwości, większe pole manewru.

Podsumowując ja jestem jak najbardziej na tak i chce przeczytać posta w którym będą konkretne propozycję co należy zmienić. Jako skaut wiesz jak skauting wyglada ze to od skauta duzo zalezy jacy beda gracze, wedle wizji skauta a nie selekcjonera. Jak ktoś umiejetnie nami pokieruje to moim zdaniem wszyscy jako gracze będziemy się mogli z sukcesów cieszyć. Tu tkwi potencjał. Przez ostatni czas dużo z Leszkiem dyskutowalismy i wlasnie naszym wspolnym sukcesem jest namówienie kilku managerów w tym managera Niedźwiedzkiego i Frymusa do treningu na C. Tak to powinno wygladać.

Nie bójmy się zmian;]


Advertisement