BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Wątek debaty

NT - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
93491.62 in reply to 93491.59
Date: 6/3/2009 6:08:04 AM
Overall Posts Rated:
1717
Mi też o to chodzi, żeby stworzyć system, który będzie działał przez następne sezony. Mr. President napisał w swoim przemówieniu, że chce taki sztab współtworzyć.

Mam więc pytanie do pozostałych kandydatów, czy chcą tylko wyselekcjonować zawodników i ustawiać ich w kolejnych meczach kadry czy też zadbają w jakiś sposób o zaplecze kadry i młodych zawodników z draftu?



Jak najbardziej jestem za systemem tylko nie oszukujmy się to selekcjoner musi być jego mózgiem i najistotniejszą częścią.

Żeby była jasność nie kandyduje.

This Post:
00
93491.63 in reply to 93491.58
Date: 6/3/2009 6:09:04 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Jak spojrzysz dokładnie na moją drużyne to zobaczysz że ja właśnie taki model o którym piszesz prowadzę w kadrze własnego klubu.Dorobiłem się juz reprezentanta w kadrze U21 Kanady.Czyli jakoś mi to wychodzi.
Opisywanie w tym miejscu całego cyklu treningowego chyba mija się z celem ale jeśli bardzo Ci na tym zależy to napiszę ci na BB maila jak ja to robie i jak widzę...
A jeśli byłbyś skautem to byłbys moim partnerem w prowadzeniu kadry i zależało by Ci tak samo jak mi na najlepszych graczach.Moje sugestie dotyczyły by ewentualnie tego czego oczekuję od kandydatów na dana pozycję.
Ale jak słusznie zauważył m4_ti w dorosłej kadrze są już ukształtowani gracze-czyli najlepsi z najlepszych jakich mamy i to selkecjoner U21 ma tu większe pole do popisu.

This Post:
00
93491.64 in reply to 93491.56
Date: 6/3/2009 6:10:53 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Dzięki bardzo:)
Dla Ciebie oczywiście widzę miejsce w moim teamie:)

From: al_said

This Post:
00
93491.65 in reply to 93491.60
Date: 6/3/2009 6:12:55 AM
Overall Posts Rated:
88
Na dzisiaj mamy 115 obwodowych (wiek 22+) i 78 podkoszowych z którymi jest kontakt.

Co do treningu to może ja się wypowiem. Po pierwsze gracze młodsi którzy grają lub mogą grać w kadrze juniorów, tu nie wyobrażam sobie, że selekcjoner dorosłej kadry uprzedza trenera U21 i ustala trening, od tego jest trener młodzieżówki.

Po drugie gracze którzy skończyli 22 lata, ze swojej strony widzę to tak, że powołujesz na początku 12 graczy, najlepiej ukształtowanych, ale że masz 18 miejsc, no i kadencja trwa dwa lata, z tych kilkudziesięciu graczy selekcjonujesz 20-30 na oba kierunki i sugerujesz właścicielom co muszą zrobić żebyś ich gracza powołał.

No i po trzecie gracze którzy są w kadrze, wiadomo, że od tego jak układa się współpraca na linii właściciel - kadra zależą wyniki jakie osiągniesz. Oczywiście możesz wymagać dużo, ale kadra to nie kazamaty właściciel kadrowicza w BB nic nie ma poza flagą i dlatego lepiej czasami wymagać mniej, ale mieć gracza w formie niż wymagać dużo i po sezonie rozstać się w nie najlepszej atmosferze.

This Post:
00
93491.66 in reply to 93491.57
Date: 6/3/2009 6:16:46 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ciekawe pytanie.
Wydaje mi się że to jest dobry pomysł.Jak pokazuja przykłady w innych krajach zarówno tu jak i w HT takie reprezentacje odnoszą sukcesy.
Nie wiem na ile realne było by znalezienie takich managerów u nas ale jakby było zainteresowanie to ja popieram taki pomysł.Powinniśmy zrobić wszystko aby nasza kadra była najsilniejsza jaka może być.
oczywiście to nie znaczy że bez tego bedziemy słabi.
Mam nadzieję że już niedługo nadejdą czasy kiedy grając z Włochami,Niemcami czy Hiszpanią z założenia nie będziemy dawać TiE

From: hatchet

This Post:
00
93491.67 in reply to 93491.65
Date: 6/3/2009 6:17:17 AM
Overall Posts Rated:
99
Chyba za bardzo przenosisz schematy związane z kadrą u21 na NT.
Tak się nie da.
Ja nie mam wyboru 18 latków do treningu od 0.
Jako trener NT dostajesz ukształtowanych 21/22 latków i sztuka polega na tym, żeby coś z nich jeszcze wyciągnąć.

From: m4ti_

This Post:
00
93491.68 in reply to 93491.60
Date: 6/3/2009 6:17:37 AM
Overall Posts Rated:
2121
Nie wiem czy do końca rozumiesz jak idea sakutingu wyglada no ale spróbuje to bardziej objasnic jak to w BB wygląda. Kazdy ze skautów dostaje baze z zawodnikami i sie nimi zajmuje, potem pisze do managerow z pytaniem czy chca trenowac i proponuja swoja pomoc, w wiekszosci wypadkow spotykam sie z pozytywnym przyjeciem. No i oczywiscie w tej bazie sa rozni zawodnicy, jedni lepsi, drudzy gorsi, wyżsi, niżsi. Nie moze nikogo skreslac ani napczatku byc pewnym do kazdego zawodnika ze:"o z tego będzie gwiazda", bo ja juz raz sie pomylilem i napisalem managerowi ktory pokazal mi zawodnika ze mam male szanse(pensje wtedy ledwo powyzej 3k mial) ale on byl uparty i za sezon jak mi jego staty pokazal to mi szczena opadla. Mam nadzieje ze w tym sezonie go zobaczymy na parkietach miedzynarodowych. Tak ze trudno jest wyselekcjonowac odpowiednia grupe zawodnikow i nimi sie zajmowac bo kazdemu nalezy dac szanse, oczywiscie mozna wyselekcjonowac tych naj naj naj ale nie zawsze posiadaja tacy gracze managerów skłonnych do współpracy. Masz racje ze zazwyczaj po 1 sezonie z 100osobowej bazy robi sie okolo 20 osobowa, bo nie kazdy mnager przykladal sie do treningu i nie kazdy zawodnik ma predyspozycje do szybkiego treningu. Podusmowując, selekcjoner niema takiego wielkiego wpływu na rowój graczy, moze dac intreukcje skautom aby tak i tak graczy rozwijali ale to głownie od skautów i managerów zawodników zalezy jak sie rozwiną.


@vinnie:

oczywiscie ze popieram Twój pomysł, nawet chciałem go zrealizować w tamtym sezonie ale niestety mi nie było dane(a nawet juz baze z zawodnikami zrobiłem:P).
Tylko zeby to nie byla taka mała buzzerbeaterowa sekta, do ktorej ciezko sie dostac, proponowalbym dzieki temu zachęcic wiecej userów w sprawy kadry;]

This Post:
00
93491.69 in reply to 93491.63
Date: 6/3/2009 6:20:02 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Nie chodzi o czepianie ;)
Uważam tylko, że niedługo zostaniemy w tyle w porównaniu do innych reprezentacji, bo al_said fizycznie wszystkiego nie da rady zrobić ;)

Według mnie podstawa to wyselekcjonowanie grupy zawodników i trening 1 pozycji (tam gdzie się da) 18 latków z najwyższym potencjałem z draftu. Ale do tego jest potrzebne wsparcie przyszłego selekcjonera, bo uważam, że to on (albo al_said) powinien namówić managerów, którzy będą mieli tych graczy do takiego treningu.


This Post:
00
93491.70 in reply to 93491.63
Date: 6/3/2009 6:20:29 AM
Overall Posts Rated:
179179

Ale jak słusznie zauważył m4_ti w dorosłej kadrze są już ukształtowani gracze-czyli najlepsi z najlepszych jakich mamy i to selkecjoner U21 ma tu większe pole do popisu.


Ok, ale co to znaczy tak naprawdę najlepiej ukształtowani ? Wszyscy równo wytrenowani w potrzebnych skillach, uniwersalni?

@Mysza. Dobrze kombinujesz, ale za bardzo do przodu. BB nie jest jeszcze na tym poziomie co HT. jeszcze pare sezonów do rozegrania , a paru selekcjonerów do wybrania zostało.

From: Mysza

This Post:
00
93491.71 in reply to 93491.53
Date: 6/3/2009 6:21:27 AM
Overall Posts Rated:
1717
To moze zaproponujesz jak madrze i plynnie pokierowac dalsza kariera Jacka Wisniewskiego ,ktory wlasnie jest na TL-u?
Wydaje sie ,ze nie bardzo znajdzie sie chetny do dalszego utrzmywania tego zawodnika.


1) Nie znam dokładnie sytuacji ale pierwsze co należy zrobić to dać ogłoszenie selekcjoner powinien opisać sytuację i a właściwie sytuację finansową chętnego bo na wydatku 6 mln się nie skończy.

2) Wywiedzieć się dokładnie czy POWER HOUSE potrenuje go jeszcze gdy nie znajdzie się chętny ( może zejdzie z ceny ? )

3) Osobiście napisać do czołowych klubów Włoskich , Hiszpańskich, Niemieckich czy przypadkiem nie potrzebują takiego gracza.

4) Na przyszłość należy szukać farm które przygarnęły by takich graczy choćby na mistrzostwa żeby potrenować formę ( na szczęście kadrowicze nadal będą FA więc nie zginie ).


Jeśli podejmie te próby dla mnie sytuacja jest załatwiona prawidłowo i nawet jeśli się nie uda nikt nie powinien mieć pretensji.

Wybacz, że tak późno ale przeoczyłem twoje pytanie na początku.

This Post:
00
93491.72 in reply to 93491.70
Date: 6/3/2009 6:26:19 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Bedąc selkecjonerem chciałbym mieć wybór zawodników na każdej pozycji do zakładanej taktyki.Nie wszyscy muszą być równo wytrenowani ale i tacy są w kadrze potrzebni.Zresztą wiesz jak to robię u siebie w klubie;)

Advertisement