BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja ogólna

[U21] Dyskusja ogólna (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
138116.66 in reply to 138116.64
Date: 3/31/2010 7:28:20 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Dzięki za opinie. Tak też napisałem właścicielowi ;)
łudzę się że nie ma złej woli, tylko po prostu nie był uświadomiony ;)
Ale powołałbyś go np. na 1 mecz? Ewentualnie gdyby nie stosował się do moich zaleceń to wywalić?
Bo 1 zawodnik wywalony w ciągu tygodnia to podobno nie jest zauważalna strata dla entuzjazmu (tak mi Leszek powiedział)?

This Post:
00
138116.67 in reply to 138116.63
Date: 3/31/2010 7:33:47 PM
Overall Posts Rated:
7474
Przyjrzałem się zawodnikowi (w sensie pensji, bo skille zostały podane), sytuacji w lidze, sytuacji kadrowej oraz historii klubu, który został założony w 6 sezonie. Co prawda w pierwszym awansował, ale kolejne 5 tkwił i nadal tkwi w IV lidze. W dodatku sezon zaczął 0-2, zeszły skończył na 9-13. Wytrenował zawodnika o umiejętnościach i pensji nieadekwatnych do poziomu rozgrywek na których gra. A to prowadzi do jedynego wniosku, jaki mogę wyciągnąć. Właściciel klubu nie wie jaka strategia jest skuteczną drogą rozwoju w tej grze. Forsuje swojego zawodnika a i tak nie wygrywa meczów. W efekcie zawodnik trenuje, ale klub sportowo czy finansowo się nie rozwija. Być może nakreślenie mu właściwej ścieżki postępowania byłoby rozwiązaniem.

Gdy spotykam się z sytuacją, że strona przeciwna sprawia wrażenie, że wie co chce robić i co robi zadaję zawsze konkretne pytania, by poznać owe cele. By druga strona sformułowała je na głos (w tym wypadku spisała), by wybrzmiały w niej. W ten sposób zadając kolejne pytania, bo przecież ofiara już chwyciła haczyk, zdradziła nam dlaczego coś robi a ów motyw przewidzieliśmy (mając odpowiednią wiedzę i przewagę w tym względzie - w tym wypadku najlepszej możliwej drogi do realizacji pożądanego celu) można doprowadzić do sytuacji, że strona konfliktu otworzy oczy i zda sobie sprawę, że jej jedyne słuszne postępowanie właściwym czy też najlepszym bynajmniej nie jest.

Zazwyczaj w takich sytuacjach wystarczają tylko odpowiednio sformułowane pytania. Każdy kto gra ma jakiś cel. Każde działanie wynika z jakichś potrzeb. On z jakiegoś powodu nadal trenuje tego zawodnika. Po co? Okazuje się, że nie po to żeby grał w kadrze. Po to, żeby wiecej na nim zarobić? Zarobiłby więcej, gdyby właśnie sprzedawał go z flagą. Żeby wygrywać mecze i w końcu awansować? Jeśli tak to skoro jeszcze sam nie odkrył, że jednym centrem IV ligi nie wygra to może trzeba mu w tym pomóc?

Strona by zechciała rozmawiać czy negocjować musi czuć, że niczego od niej nie żądamy. Musi wiedzieć, że prosząc o coś chcemy także w tym wypadku jej pomóc. Trzeba jasno i precyzyjnie sformułować korzyści wynikające dla niego z takich a nie innych działań.

Ja bym postawił na pracę u podstaw. Czyli edukację ;)

Last edited by Hawkeyed at 3/31/2010 7:42:02 PM

This Post:
11
138116.68 in reply to 138116.66
Date: 3/31/2010 7:43:25 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Pewnie pamiętasz jak na początku mojej pierwszej kadencji też zaufałem właścicielom ( Brudka i Nabzdyka ) no i nie wyszło to ani mi ani kadrze na dobre... Dlatego jeśli pytasz mnie o opinię to powiem Ci, że ja po tym co przeżyłem jako selekcjoner nie brałbym gościa na pierwszy mecz ( tym bardziej, ze rywal tez nie jest jakiś mega mocny ). Po prostu dałbym się wykazać właścicielowi przez 2-3 tygodnie i wtedy chwaląc go, że świetnie mu idzie ( bla...bla ;) wtedy bym go powołał :)
Co do zwalniania zawodników. Moim zdaniem wygląda to tak, że entuzjazm zawsze spada... ale przy wyrzucaniu jednego gracza na tydzień spada on bardzo nieznacznie i najczęściej tego nie widać... chociaż raz po wyrzuceniu jednego w tygodniu zauważyłem spadek... Także jak wyrzucać to stosunkowo w miarę możliwości jak najrzadziej .

This Post:
00
138116.69 in reply to 138116.68
Date: 3/31/2010 7:49:52 PM
Overall Posts Rated:
1919
Tak jak mówisz zawszę możesz dać mu szansę, ale jeśli typek z niej nie skorzysta to podziękuj bo jak pisał President nie ma takie coś sensu

This Post:
00
138116.70 in reply to 138116.69
Date: 3/31/2010 8:00:38 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Dzięki za opinie chłopaki ;)


Zna ktoś Białoruski (Rosyjski)?
Może coś ciekawego da się stąd wyciągnąć (136738.5)?
O czym oni w ogóle gadają?
;)

This Post:
00
138116.71 in reply to 138116.70
Date: 3/31/2010 8:03:56 PM
Overall Posts Rated:
1919
haha ładnie po nocach szpiegujesz :D liczymy na udany debiut, niestety nie mogę Ci pomóc z tym językiem ;pp ale ktoś tu na pewno zna rosyjski tylko czy się przyzna? ;D

This Post:
11
138116.72 in reply to 138116.70
Date: 3/31/2010 8:04:13 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
O czym gadają ? Jak unicestwić Polaków na Białorusi i wybrać Łukaszenkę na kolejną kadencję ;;;))

This Post:
00
138116.73 in reply to 138116.70
Date: 3/31/2010 8:10:36 PM
Overall Posts Rated:
7474
Sprawdzają przeciwników. Dywagują nad tym jak mocna będzie Ukraina. Przewidują, że z drugiego miejsca trafi się na Hiszpanię lub Niemcy. Z Czarnogórą jeden zaproponował grę na luzie, ale boi się tego potwora (9729398). Liczą, że Czesi będą dysponowali podobnym potencjałem jak w zeszłym sezonie. Są bardzo ciekawi kogo powołają Polacy. 3 miejsce dla nich byłoby bardzo szczęśliwe ;)

This Post:
00
138116.74 in reply to 138116.67
Date: 3/31/2010 8:15:44 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Wytrenował zawodnika o umiejętnościach i pensji nieadekwatnych do poziomu rozgrywek na których gra. A to prowadzi do jedynego wniosku, jaki mogę wyciągnąć. Właściciel klubu nie wie jaka strategia jest skuteczną drogą rozwoju w tej grze.

A ja współpracowałem z tym gościem przez 3 sezony i według mnie wytrenował tego zawodnika o umiejętnościach i pensji nieadekwatnych do poziomu rozgrywek, na których gra po to żeby kiedyś ten zawodnik zagrał w reprezentacji...z resztą większość zawodników, którzy grali w U-21 byli w klubach, które grali w ligach nieadekwatnych do poziomu tych zawodników...więc ja bym na Twoim miejscu wstrzymał się z takimi osądami:)

This Post:
00
138116.75 in reply to 138116.70
Date: 3/31/2010 8:16:27 PM
Overall Posts Rated:
7474
Dalej marudzą na terminarz, że już na początku są zmuszeni grać z jednym z najlepszych zespołów w grupie. Że szanse na zwycięstwo z Polakami są niskie.

This Post:
00
138116.76 in reply to 138116.70
Date: 3/31/2010 8:24:56 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Według mnie możesz Ciejkę powołać...rozmawiałem z nim już wcześniej i tłumaczyłem mu, że zawodnik musi być w formie żeby grał w reprezentacji. Tłumaczyłem mu ile minut ma grać. Powiedział, że będzie tego przestrzegał. Mówił, że trzyma go tylko po to żeby grał w reprezentacji. Z resztą specjalnie sprzedał kilku graczy żeby utrzymać Ciejkę. Wobec tego co już zrobił sądzę, że utrzymanie minut nie będzie dla niego wielkim wysiłkiem:)

W grę wchodzi jeszcze sprzedaż zawodnika...ale myślę, że to będzie gorsze rozwiązanie. U tego właściciela zawsze może być dalej trenowany. Co prawda trenerem lvl4 tylko...ale to i tak powinno wystarczyć. Nie widzę problemu żeby właściciel wystawił go na sprzedaż. Mogę go do tego przekonać...tylko co będzie jak trafi gdzieś, gdzie nie będzie trenowany? Ja bym go zostawił i zaufał właścicielowi. Myślę, że można mu zaufać

Szkoda, że najpierw mnie nie zapytałeś o Ciejke:) Bądź co bądź chyba mam największe rozeznanie jeżeli chodzi o tego zawodnika;-)

Advertisement