BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.66 in reply to 150077.62
Date: 7/5/2010 1:05:21 PM
Overall Posts Rated:
7474
Chcę zrobić znacznie więcej.
Mam pewien projekt.
Tylko nie wiem czy zostanie należycie zrozumiany.
I właściwie odebrany.

Zależy mi na tym, byśmy nie tracili tak wielu zawodników.
I myślę, że wiem jak to zrobić.

Mam pytanie do Ciebie.
Jeżeli ktoś wystąpi z propozycją która miałaby logiczne przesłanki i szanse powodzenia to jesteś osobą skłonną zaakceptować innowacje wierząc w wynikające z nich zyski czy jesteś raczej konserwatystą, który za wszelką cenę broni czegoś ustalonego wcześniej. Tylko dlatego, że... tak było wcześniej? ;)

This Post:
00
150077.67 in reply to 150077.64
Date: 7/5/2010 1:13:14 PM
Overall Posts Rated:
7474
A uważasz, że prowadzimy dobry trening?
Czyli właściwie nie realizujemy ani jednej z dwóch możliwych opcji. Ani nie trenujemy starszych ani nie doprowadzamy młodych.
Z tego co mi się wydaje to selekcjoner nawet nie ma zawodników, których chciałby mieć i których by potrzebował.
Nie wspominając już o jakiejś możliwości swobodnego wybierania między zawodnikami.

This Post:
00
150077.68 in reply to 150077.66
Date: 7/5/2010 1:13:33 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Jestem konserwatystą ale reformowalnym ;) Jeśli przedstawisz propozycję popartą dowodami i logiczną argumentacją to oczywiście, że mogę dać się przekonać :) No ale ja już nie mam guziczków więc nie wiem czy mój głos coś będzie znaczył ;)
No i taka koleżeńska rada - jeśli chcesz przekonać do swojego projektu jak najwięcej osób, to staraj się ich teraz nie poróżniać, bo jakoś mam wrażenie, że tak się od jakiegoś czasu dzieje.

This Post:
00
150077.69 in reply to 150077.65
Date: 7/5/2010 1:15:26 PM
Overall Posts Rated:
7474
Jak czegoś nie rozumiesz to równie dobrze Ty możesz zadać pytanie zwrotne. "Co z tego?" nie wydaje mi się konkretnym pytaniem ;)

To może inaczej.
Co wg Ciebie w reprezentacji i wszystkim co z nią związane, składające się na nią działa nie tak?
Czy może wszystko jest jak najbardziej w porządku i nie ma czego poprawiać?

This Post:
00
150077.70 in reply to 150077.61
Date: 7/5/2010 1:15:36 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Selekcjoner mógłby mieć dopiero wpływ na modyfikację tych, którzy kręcą się wokół kadry podczas jego kadencji.
Przecież wytrenowanie zawodnika trwa 7 sezonów, co najmniej. Skąd mamy wiedzieć kto będzie wówczas selekcjonerem.


A jaką masz pewność, że selekcjoner, którego wybierzesz jest dobrym taktykiem? Według mnie najważniejsze powinno być szkolenie zawodników. Dużo łatwiej jest przypadkowo wybrać dobrego taktyka, niż przypadkowo wyszkolić dobrego zawodnika:D Zawodnicy w NT to co innego niż w U-21. W NT mogą grać nawet kilka sezonów. Zawsze jest szansa, że jeśli będą zawodnicy to przez te kilka sezonów przyjdzie ktoś kto ją poprowadzi do jakiegoś sukcesu. Poza tym słabym bolidem nawet Kubica nie wygra F1 czy nawet Mourinho nie zdobędzie LM prowadząc dajmy na to Pisat Gliwice;-)

This Post:
00
150077.71 in reply to 150077.70
Date: 7/5/2010 1:18:39 PM
Overall Posts Rated:
7474
A jaką masz pewność, że selekcjoner, którego wybierzesz jest dobrym taktykiem? Według mnie najważniejsze powinno być szkolenie zawodników. Dużo łatwiej jest przypadkowo wybrać dobrego taktyka, niż przypadkowo wyszkolić dobrego zawodnika:D Zawodnicy w NT to co innego niż w U-21. W NT mogą grać nawet kilka sezonów. Zawsze jest szansa, że jeśli będą zawodnicy to przez te kilka sezonów przyjdzie ktoś kto ją poprowadzi do jakiegoś sukcesu. Poza tym słabym bolidem nawet Kubica nie wygra F1 czy nawet Mourinho nie zdobędzie LM prowadząc dajmy na to Pisat Gliwice;-)


A o czym ja pisałem wspominając, że zależy mi na dostarczaniu odpowiednich zawodników kadrze a nie na tym, żeby zostać selekcjonerem?
Wydaje mi się, że wyraziłem się wyraźnie.

Problem selekcjonera mnie nie interesuje.
I nie musisz się martwić na kogo głosuję.

O wiele bardziej interesuje mnie wprowadzenie właściwego modelu treningowego, w którym nie byłoby na co narzekać. Lub prawie na co.
Tak, żeby selekcjoner otrzymywał kadrę, jaką tylko by sobie życzył.
Konkurencyjną.
A nie jakąś łataną z dziwolągów typu Strojnowski.

This Post:
00
150077.72 in reply to 150077.67
Date: 7/5/2010 1:19:51 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ja pisałem jakie są problemy.
1. Nie korzystamy z mocy ;-)
2. Nie robimy odwróconych (chociaż ta sprawa nie odpowiada na brak medali w poprzednich sezonach, i nie będzie raczej odpowiadać w obecnej kadencji).
3. Zły wybór zawodników do skautowania. Tak jak pisałem - skóra mi cierpnie jak widzę niektórych reklamowanych graczy. 18-latków z SS<40 i 19-latków z SS<50.
Wg mnie nawet 18-letni historyk świeżo po drafcie z całym dołem z siódemek ale górą z dwójek, to nie powinien być obejmowany skautingiem.
A z tego potem się bierze też zły trening. Bo jak trenować zawodnika, któremu trzeba wyciągać cztery dziury na przeciwległej pozycji? Prędzej świra można dostać niż poważnie potrenować.

Last edited by B.B.King at 7/5/2010 1:23:51 PM

This Post:
00
150077.73 in reply to 150077.72
Date: 7/5/2010 1:25:22 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ad. 1 to Twoja działka ;)
Ad. 2 jestem za tym, żeby tworzyć odwróconych. Mogę ich skautować nawet z Tobą albo za Twoim przewodnictwem. Jestem pewien, że i tak takim zawodnikami nikt ze sztabu U-21 się nie zajmuje. I prawdopodobnie przepadają niewykorzystani.
Ad. 3 Zależy o czym teraz piszesz czy o kadrze NT czy o U-21. Wg mnie z 19-letniego z SS<50 i odpowiednim potencjałem wciąż możemy zrobić kadrowicza, bo młodszych często i tak "zabija" pensja ;)

A ja wierzę, że nawet z tych przez Ciebie niedocenianych byłbym w stanie zrobić odpowiednich ludzi.
Oczywiście nie jakichś ekstremalnie dziurawych ;)
Ale 2 czy 3 dziury spokojnie mogę wyciągać nawet z okropnej.

This Post:
00
150077.74 in reply to 150077.71
Date: 7/5/2010 1:25:49 PM
Overall Posts Rated:
296296
"I had a dream..." świetny z Ciebie mówca, pięknie operujesz pauzami, frazesami, natężenie głosu, naprawdę jestem w stanie to sobie wyobrazić jak przed 2 turą wyborów stajesz przed tłumem i opowiadasz...
mam, wiem, myślę..
frazesy.
a gdzie konkrety??

This Post:
00
150077.75 in reply to 150077.74
Date: 7/5/2010 1:27:04 PM
Overall Posts Rated:
7474
Konkrety będą. Wątek mam już właściwie gotowy.
Czekam jedynie na opinię osoby, z której zdaniem się liczę

This Post:
00
150077.76 in reply to 150077.68
Date: 7/5/2010 1:30:51 PM
Overall Posts Rated:
7474
Jestem konserwatystą ale reformowalnym ;) Jeśli przedstawisz propozycję popartą dowodami i logiczną argumentacją to oczywiście, że mogę dać się przekonać No ale ja już nie mam guziczków więc nie wiem czy mój głos coś będzie znaczył ;)
No i taka koleżeńska rada - jeśli chcesz przekonać do swojego projektu jak najwięcej osób, to staraj się ich teraz nie poróżniać, bo jakoś mam wrażenie, że tak się od jakiegoś czasu dzieje.


Mister, jestem humanistą. Wierzę w ludzi. I w ich zdrowy rozsądek. Żeby popierać jakąś ideę wierzę, że nie ma dla nich znaczenia kto ją przedstawia. Nie liczy się kto do czegoś dochodzi, coś oferuje, przedstawia, prezentuje itd. tylko co chce w ten sposób uzyskać. Co ma być celem.
Kto a raczej jak wiele osób ma na tym zyskać.

Czy żeby chcieć pomóc reprezentacji trzeba mnie lubić?
Jesteśmy w przedszkolu? ;)

Advertisement