BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.7 in reply to 150725.6
Date: 7/6/2010 10:02:58 AM
Overall Posts Rated:
7474
PS.
Mr. President słusznie zauważył, że mogłem kandydować w wyborach, jeśli chciałem zmian. Teoretycznie mogłem. Ale praktycznie, gdy zgłosił się m4ti_, kozlik4 i B.B. King nie mogłem. Jeśli chodzi o B.B. Kinga to życzyłem mu wprowadzenia jego pomysłu z "odwróconymi". Natomiast zarówno m4ti_ jak i kozlik4 swoim wkładem w pracę dla U-21 zasłużyli na możliwość walki o stanowisko. Nie chciałem z nimi walczyć o posadę, na której mi nie zależy tylko po to, by wprowadzić zmiany, które postuluję. A które, gdy trafią na dojrzały grunt można wprowadzić i tak.
Zresztą, Mr. President uważa, że wszystko co doskonałe dojrzewa powoli to może i polska społeczność dojrzała już do zmiany modelu treningowego. A jeśli nie, to może kiedyś dojrzeje.

Były selekcjoner NT zasugerował również, że mogłem wcześniej pracować dla kadry np. gdy vinnie potrzebował skautów PF. I znów mogłem. Ale jednak nie mogłem, bo wówczas musiałbym namawiać właścicieli klubów do stosowania treningu, którego nie popieram. A nie mogę robić czegoś, z czym się nie zgadzam. Nie potrafię tak. Źle się z tym czuję.

W związku z tym, iż wprowadzono nową metodę skautingu list draftowych wyjawię Wam jak ja rozwiązałbym problem rozgrywek kadr U-21. Otóż oprócz limitu wieku do 21 lat wprowadziłbym kolejny limit. Który załatwiłby wszystkie problemy, które powstają obecnie. Jaki?

Doszliśmy do etapu, gdy szukamy już zawodników ponad potencjał allstar od wieloletniej gwiazdy w górę, bo niższe już nie wystarczają.
I ja właśnie wprowadziłbym limit potencjału dla kadr U-21 do allstar, co:

1) Wprowadziło by element strategicznego planowania rozłożenia umiejętności graczom U-21 przez co rozgrywki tych kadr nie przypominałyby już tępego RTS-a;

2) Zapobiegło by obecnej sytuacji, gdy trenując graczy pod U-21 tak naprawdę marnuje się talenty tych, z najwyższym potencjałem poprzez nabijanie im pensji do nieatrakcyjnych budżetowo rozmiarów a z których pożytek powinny mieć kadry NT (patrz: (150077.180).

3) Prezes wybierając w drafcie zawodnika z wyższym potencjałem, wiedziałby że sięga po prawdziwą gwiazdę, z której może zrobić reprezentanta kraju. I nie byłoby wówczas pokusy gry w U-21, która dla nich byłaby niedostępna. Mój model treningowy dla tych graczy nasuwałby się wręcz naturalnie. W dodatku potencjały do allstar miałyby wówczas także swoją szansę na występy w kadrze U-21. Co być może wpłynęłoby na większe zainteresowanie i rozwijaniem swoich klubów przez graczy. A obecnie większe kraje jak Polska tę selekcję wszak zawężają. To mógłby być ważny argument dla BB-ków chcących zainteresować grą możliwie jak największą liczbę użytkowników

Swoją drogą ciekawe czy BB-cy również mogliby tę zmianę wprowadzić (czy jest to do wykonania a sądzę, że to żaden problem skoro przy powołaniach wprowadzili limit narodowości i wieku to dlaczego nie dałoby rady wprowadzić limitu potencjału dla U-21), gdyby pojawiły się takie postulaty.

Czyż to nie iście salomonowy wyrok? ;)

Last edited by Hawkeyed at 7/6/2010 10:17:22 AM

This Post:
00
150725.8 in reply to 150725.7
Date: 7/6/2010 10:20:24 AM
Overall Posts Rated:
188188
Po wnikliwie pobieżnym przeczytaniu nasuwa mi się pytanie - chcesz oddzielać kadrę NT od Młodzieżówki już na samym starcie, czy rewolucjonizować także młodzieżówkę?

This Post:
00
150725.9 in reply to 150725.8
Date: 7/6/2010 10:33:56 AM
Overall Posts Rated:
7474
Chcę oddzielenia NT od młodzieżówki.
Dla mnie jedna kadra to inny projekt z innym wzorem postępowania a druga także inny.
I nie da się tego połączyć przy obecnym stanie silnika ekonomicznego tej gry.
Co zresztą starałem się wyjaśnić.

This Post:
00
150725.10 in reply to 150725.8
Date: 7/6/2010 10:52:31 AM
Overall Posts Rated:
7272
Przeczytałem sobie wnikliwie ten tekst lekko długawy, ale zmusiłem się i napisze tak. Brawo. Wreszcie ktoś zaproponował nowatorskie, sensowne rozwiązanie któremu jestem wierny. Sytuacja jest taka, że albo napinka na U-21 i niszczenie zawodników, albo logiczny układ treningowy pod U-21 oraz NT. To rozwiązanie aczkolwiek musi być jeszcze dokładnie rozpisane ma sporo sensu i osobiście idzie w parze z moim nastawieniem do NT. Zresztą poszedłbym dalej, zadając jedno pytanie. Czy może z U-21 nie zrobić mini farmy pod NT, bez napinki na wyniki. Niech chłopaki grają ale ich podstawowe zadanie to medale w NT, a kadra U-21 to ma być przedsionek ich kariery.Typowe powołania, trenowanie pod U-21 ale w kontekście NT. W końcu zdobywając medale sezon w sezon w NT strata szans medalowych w U-21 nie będzie chyba problemem. Zamiast mieć 2 ekipy, z których żadna nie wygrywa, może lepiej mieć starszą z lepszą możliwością rozwoju w dalszym czasie (22-23 lata i więcej), ale mieć medale w NT sezon w sezon.

Hawkeyed napisałeś to wszystko co zamierzałem w niedalekiej przyszłości sam zaprezentować. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.Czas skończyć z obłudą i oszukiwaniem się i managerów z niższych lig, że oba nasze narodowe zespoły będą wygrywały, skoro nie wygrywały ostatnio nic. Lepiej jest mieć jeden (NT) który wygrywa, a być może i U-21 też coś od czasu do czasu ugra.
Jestem gotowy do pełnego poparcia cię w tym temacie.
Pozdrawiam.

This Post:
00
150725.11 in reply to 150725.10
Date: 7/6/2010 11:24:55 AM
Overall Posts Rated:
2020
Moim zdaniem wtedy U21 nic nie ugra :P Potencjał góra allstar nie da nam nawet wyjścia z grupy :P Natomiast wracając do projektu Hawkeyeda dotyczącego NT to moim zdaniem jest on ciekawy a nawet bardzo. Ale moim zdaniem tych należy wykorzystywać do niego tych z wysokim potencjałem a małą pensją na starcie i zaczynać od boków tak jak mówi jastrzębie oko ;) Natomiast drugą część zawodników trenować tradycyjnie pod U21. Nie wszyscy z nich będą straceni. Podam przykład Radka Podniesińskiego bo znam go od ''urodzenia'' :D Prawda jest taka że pensja jest bardzo duża jak na jego wiek i pozycję, ale potencjał go jeszcze nie zatrzymał i można jeszcze z niego zrobić świetnego gracza do NT. Wystarczy trening płynności ataków i DV. Główne skille ma już w miarę wyrobione i można do nich wrócić po wytrenowaniu boków, aż do wyczerpania potencjału. Natomiast tak jak wspomniałem nie każdy zawodnik po ''tradycyjnym'' treningu w wieku >21 lat jest stracony. Model Hawkeyda jest natomiast bardzo ciekawy i sam przyznam że mi się podoba, ale nie można odrzucać młodzieżówki. Moim zdaniem co roku trzeba wprowadzić podział na zawodników do U21 potem jeśli byliby dalej trenowani to NT i zawodników do wyłącznie NT i zaczynałoby się od boków a potem tłukłoby się główne skille. Ale nie można mówić że najwyższy potencjał to allstar bo wtedy bylibyśmy na poziomie Wysp Owczych :P Natomiast najbardziej podoba mi się pomysł tzw. fabryk. PLK i II ligi dostawałyby to co chcą a niższe ligi dostawałyby za to godziwe pieniądze, za które kupowałyby dobrych zawodników i poziom Polskiej ligi stale by wzrastał i w Polsce coraz większą rolę odgrywaliby Polacy. Hawkeyed jestem za, ale nie kosztem młodzieżówki jak już wspomniałem. Wyżej podałem jakie mogłoby być rozwiązanie. Życzę powodzenia w projekcie bo jest on naprawdę ciekawy ;) Uff mój najdłuższy post w historii BB :D

From: oskar4

This Post:
00
150725.12 in reply to 150725.11
Date: 7/6/2010 11:28:55 AM
Overall Posts Rated:
1010
Moim zdaniem wtedy U21 nic nie ugra :P Potencjał góra allstar nie da nam nawet wyjścia z grupy :P Natomiast wracając do projektu Hawkeyeda dotyczącego NT to moim zdaniem jest on ciekawy a nawet bardzo. Ale moim zdaniem tych należy wykorzystywać do niego tych z wysokim potencjałem a małą pensją na starcie i zaczynać od boków tak jak mówi jastrzębie oko ;) Natomiast drugą część zawodników trenować tradycyjnie pod U21. Nie wszyscy z nich będą straceni. Podam przykład Radka Podniesińskiego bo znam go od ''urodzenia'' :D Prawda jest taka że pensja jest bardzo duża jak na jego wiek i pozycję, ale potencjał go jeszcze nie zatrzymał i można jeszcze z niego zrobić świetnego gracza do NT. Wystarczy trening płynności ataków i DV. Główne skille ma już w miarę wyrobione i można do nich wrócić po wytrenowaniu boków, aż do wyczerpania potencjału. Natomiast tak jak wspomniałem nie każdy zawodnik po ''tradycyjnym'' treningu w wieku >21 lat jest stracony. Model Hawkeyda jest natomiast bardzo ciekawy i sam przyznam że mi się podoba, ale nie można odrzucać młodzieżówki. Moim zdaniem co roku trzeba wprowadzić podział na zawodników do U21 potem jeśli byliby dalej trenowani to NT i zawodników do wyłącznie NT i zaczynałoby się od boków a potem tłukłoby się główne skille. Ale nie można mówić że najwyższy potencjał to allstar bo wtedy bylibyśmy na poziomie Wysp Owczych :P Natomiast najbardziej podoba mi się pomysł tzw. fabryk. PLK i II ligi dostawałyby to co chcą a niższe ligi dostawałyby za to godziwe pieniądze, za które kupowałyby dobrych zawodników i poziom Polskiej ligi stale by wzrastał i w Polsce coraz większą rolę odgrywaliby Polacy. Hawkeyed jestem za, ale nie kosztem młodzieżówki jak już wspomniałem. Wyżej podałem jakie mogłoby być rozwiązanie. Życzę powodzenia w projekcie bo jest on naprawdę ciekawy ;) Uff mój najdłuższy post w historii BB :D


Jastrzębskooczny. :D (?)

From: R-Allen

This Post:
00
150725.13 in reply to 150725.12
Date: 7/6/2010 11:44:42 AM
Overall Posts Rated:
2020
Kurde napisałem tak dużo a Ty wychwyciłeś tylko to :D Pora umierać ;)

This Post:
00
150725.14 in reply to 150725.11
Date: 7/6/2010 11:45:46 AM
Overall Posts Rated:
7272
Napisałem tylko, że jest to propozycja, a nawet pytanie na tym koniec w tym temacie :)))
Popieram jego projekt, a wszystkie modyfikacje należy przedyskutować... i wcielić w życie to co uzna ogól za najlepsze...

This Post:
00
150725.15 in reply to 150725.10
Date: 7/6/2010 11:46:09 AM
Overall Posts Rated:
7474
Dzięki.
Nie mogłem zgłaszać całkowitego poświęcenia U-21 (chociaż jest to poświęcenie na które jest mnie stać;), bo niektórzy chcieli by mnie jeszcze spalić na stosie ;)

@R-Allen
Wszystko fajnie. Dzięki.
Tylko nie zrozumiałeś, że żeby rozwiązać problem nabijanych pensji wysokich potencjałów pod kadrę NT postuluję wprowadzenie limitu allstar dla kadr U-21. Nie tylko Polski. Wszystkich kadr.
Całego świata, R-Allen ;)
Jako jedną z zasad turnieju po prostu.

This Post:
00
150725.16 in reply to 150725.15
Date: 7/6/2010 11:48:49 AM
Overall Posts Rated:
2020
Jak by tak było to wszystko OK :) Tylko wiesz nie wiem czy dasz radę wprowadzić taką rewolucję do całego świata BB :)

This Post:
00
150725.17 in reply to 150725.15
Date: 7/6/2010 11:50:31 AM
Overall Posts Rated:
7272
Mam nowego kandydata na selekcjonera. Od dziś zaczynam kampanię Hawkeyed na selekcjonera. Jako pierwszy zgłaszam swoje poparcie i masz mój głos w nowych wyborach. Co lepsza zgłaszam się na twojego szefa d/s PR.

Do wszystkich zainteresowanych problemem kadry.
Niedługo wybory na selekcjonera :))))
Głosujmy za nową jakością - głosujmy na Hawkeyeda...

Advertisement