BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Wątek debaty

NT - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Mysza

This Post:
00
93491.71 in reply to 93491.53
Date: 6/3/2009 6:21:27 AM
Overall Posts Rated:
1717
To moze zaproponujesz jak madrze i plynnie pokierowac dalsza kariera Jacka Wisniewskiego ,ktory wlasnie jest na TL-u?
Wydaje sie ,ze nie bardzo znajdzie sie chetny do dalszego utrzmywania tego zawodnika.


1) Nie znam dokładnie sytuacji ale pierwsze co należy zrobić to dać ogłoszenie selekcjoner powinien opisać sytuację i a właściwie sytuację finansową chętnego bo na wydatku 6 mln się nie skończy.

2) Wywiedzieć się dokładnie czy POWER HOUSE potrenuje go jeszcze gdy nie znajdzie się chętny ( może zejdzie z ceny ? )

3) Osobiście napisać do czołowych klubów Włoskich , Hiszpańskich, Niemieckich czy przypadkiem nie potrzebują takiego gracza.

4) Na przyszłość należy szukać farm które przygarnęły by takich graczy choćby na mistrzostwa żeby potrenować formę ( na szczęście kadrowicze nadal będą FA więc nie zginie ).


Jeśli podejmie te próby dla mnie sytuacja jest załatwiona prawidłowo i nawet jeśli się nie uda nikt nie powinien mieć pretensji.

Wybacz, że tak późno ale przeoczyłem twoje pytanie na początku.

This Post:
00
93491.72 in reply to 93491.70
Date: 6/3/2009 6:26:19 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Bedąc selkecjonerem chciałbym mieć wybór zawodników na każdej pozycji do zakładanej taktyki.Nie wszyscy muszą być równo wytrenowani ale i tacy są w kadrze potrzebni.Zresztą wiesz jak to robię u siebie w klubie;)

This Post:
00
93491.73 in reply to 93491.72
Date: 6/3/2009 6:32:22 AM
Overall Posts Rated:
179179
Bedąc selkecjonerem chciałbym mieć wybór zawodników na każdej pozycji do zakładanej taktyk.

Tu się zgadzamy:). Teraz trzeba sie zastanowić jak umożliwić sobie taki wybór ( sobie i następcom) . Może warto przemyśleć to co pisze Mysza ?

..Zresztą wiesz jak to robię u siebie w klubie;)

patrząc na wyniki robisz to doskonale. Pamiętaj jednak że klub to nie reprezentacja i odwrotnie:). W każdym razie mój głos masz:).



This Post:
00
93491.74 in reply to 93491.69
Date: 6/3/2009 6:33:53 AM
Overall Posts Rated:
99

Według mnie podstawa to wyselekcjonowanie grupy zawodników i trening 1 pozycji (tam gdzie się da) 18 latków z najwyższym potencjałem z draftu. Ale do tego jest potrzebne wsparcie przyszłego selekcjonera, bo uważam, że to on (albo al_said) powinien namówić managerów, którzy będą mieli tych graczy do takiego treningu.



No ale vinni widzisz, to już jest rozmowa najmniej 3 osób. Trenera U21, on ma pierwszeństwo do graczy poniżej 21 roku życia. Scauta od odpowiedniej pozycji gracza, ktoś musi tego pilnować przynajmniej na 2 pierwszych sezonach, bo nie wyobrażam sobie ogarniania przez trenera NT albo U21 kilku roczników graczy bezpośrednio do gry + tych co dopiero będą do gry. A na koniec jeszcze jest trener NT który jak rozumiem miałby to wszystko trzymać w ryzach.
Nie wiem czy to nie jest jakieś rozdrabnianie się.

Może bardziej sensowne jest szukanie klubów które są gotowe wyłożyc na początku sezonu 1,5 - 2 miliony i kupić perspektywicznego gracza który będzie trenowany tylko na 1 pozycji.

Poza tym nie podoba mi się schemat do jakiego zmierza od jakiegoś czasu dyskusja w tym wątku. Dochodzi do przemieszania spraw związanych z u21 i NT i jeszcze draft. Poniekąd winny jest tu trochę al_said który samemu bawił się draftem co w mojej ocenie powinno leżeć w gestii trenera U21, no ale cóż nie zgłosiłem sprzeciwu jako trener u21 i teraz czuje się w spół winny.
Może gdyby od czasu powstania stołka trenera u21 to jemu podlegał draft, dziś było by łatwiej, a tak jest jak jest.

This Post:
00
93491.75 in reply to 93491.74
Date: 6/3/2009 6:37:58 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Może bardziej sensowne jest szukanie klubów które są gotowe wyłożyc na początku sezonu 1,5 - 2 miliony i kupić perspektywicznego gracza który będzie trenowany tylko na 1 pozycji.


Chyba mamy na myśli to samo, tylko inaczej to nazywamy ;)

This Post:
00
93491.76 in reply to 93491.63
Date: 6/3/2009 6:37:59 AM
Overall Posts Rated:
1717
Opisywanie w tym miejscu całego cyklu treningowego chyba mija się z celem ale jeśli bardzo Ci na tym zależy to napiszę ci na BB maila jak ja to robie i jak widzę...


Opisanie całego cyklu treningowego jak najbardziej ma cel bo pokazuje, że masz pojęcie o tym do czego dążysz w kadrze i jakich graczy chcesz widzieć na poszczególnych pozycjach. Także jeśli można poprosił bym wszystkie 5 pozycji od18 lat do 25 roku życia sezon po sezonie. Jak pisałem wcześniej wartość początkowa to 18 z porządnymi wszystkimi skilami. Pokaż że masz wizję treningu kadrowiczów a nie tylko pakowanie ich skilli ile wlezie i bez przemyślenia ( nie mówię że tak robisz czy myślisz )

A jeśli byłbyś skautem to byłbys moim partnerem w prowadzeniu kadry i zależało by Ci tak samo jak mi na najlepszych graczach.Moje sugestie dotyczyły by ewentualnie tego czego oczekuję od kandydatów na dana pozycję.


Chętnie posłucham czego oczekujesz od skauta PG ? I co oznacza według ciebie najlepszy gracz ?

This Post:
00
93491.77 in reply to 93491.71
Date: 6/3/2009 6:46:57 AM
Overall Posts Rated:
112112
Nareszcie post, w którym można opisać rozjazd między BB i HT w tym momencie :) Bez urazy Mysza oczywiście ;)

1) W Polsce nie ma drużyny posiadającej aktualnie na koncie 6mln $ (no może w przypadku jednej drużyny mam wątpliwości ;)) Jeśli miałaby się już pojawić to wiązałoby się to biorąc pod uwagę aktualne ceny ze sprzedażą pewnie z 2-3 pierwszoplanowych postaci w zespole...Na świecie jest może kilka takich drużyn, ale...->pkt. 2)

2) Na świecie jest może tylko kilkanaście drużyn, które zdecydowałyby się na jego utrzymywanie...ale co do treningu to wszystkie z tych drużyn już odpadają...Może jakiś kamikadze, czy farma ale...pkt. 4)

3) Opisanych kilkunastu drużyn należałoby szukać raczej nie w tych krajach, a raczej w małych, gdzie nawet na najwyższych poziomach znajdują się jeszcze boty, konkurencja jest mała, a dochody z hali pierwszoligowe...Tyle, że właśnie takim krajem jest choćby Irlandia, w której Jerzego (od kiedy on ma ksywkę "Jacek"?! :)) też już nie chcą :/

4) Dla takich graczy to ja naprawdę nie wiem, kiedy się farmy pojawią...III-ligowiec nie dzwignąłby...II-ligowiec musiałby pójść na cały szereg ustępstw, a jednocześnie się w tej lidze utrzymywać...Pierwszoligowcy są opisani tak jakby wyżej...

Kurdesz...Coraz gorzej się to wszystko z grubsza czyta, coraz więcej poważnych pytań i coraz więcej naleciałości HT się przebija :/

Jak na mój gust jest tu nadal na tyle swojsko, miło i klimatycznie, że nie warto na siłę już brnąć w jakieś rozmowy o poważnych sztabach, 10letnich planach rozwoju, optymalizacjach treningów, relacjach selekcjonerów U21 a NT...Za ideologiczne to wszystko :/

Pomysły vinny'ego jednak popieram, ale już widzę pewne momenty zapalne, które mogą się pojawić na drodze...


Last edited by Żegnalski_Jestem (playing epilog) at 6/3/2009 6:51:19 AM

From: Mysza

This Post:
00
93491.78 in reply to 93491.65
Date: 6/3/2009 6:49:52 AM
Overall Posts Rated:
1717
Co do treningu to może ja się wypowiem. Po pierwsze gracze młodsi którzy grają lub mogą grać w kadrze juniorów, tu nie wyobrażam sobie, że selekcjoner dorosłej kadry uprzedza trenera U21 i ustala trening, od tego jest trener młodzieżówki.


Chyba nie wyraziłem sie jasno chodzi o to, że masz tą grupkę najlepszych graczy U-21 oglądasz ją i kontaktujesz się się z selekcjonerem U-21 i dzielisz się swoimi sugestiami odnoście treningu traczy i ich przyszłości. Jesli się gdzieś nie zgadzacie dyskutujecie żeby osiągnąć kompromis ( i uniknąć np. dublowania graczy w kadrze ). Nic nie robisz wbrew selekcjonerowi U-21 ale z nim wspułpracujesz dla mnie to oczywiste.

Poza tym imo selekcjoner NT powinien się zainteresować przyszłością najlepszych graczy U-21 już w wieku 20 lat tak żeby być przygotowanym na ich transfery w przyszłości ( wypytać co prezes zrobi dalej z graczem ) i to możesz zrobić samemu bo nie wchodzisz nikomu w kompetencje.

No i po trzecie gracze którzy są w kadrze, wiadomo, że od tego jak układa się współpraca na linii właściciel - kadra zależą wyniki jakie osiągniesz. Oczywiście możesz wymagać dużo, ale kadra to nie kazamaty właściciel kadrowicza w BB nic nie ma poza flagą i dlatego lepiej czasami wymagać mniej, ale mieć gracza w formie niż wymagać dużo i po sezonie rozstać się w nie najlepszej atmosferze.


Nie jestem zamordystą i nikt nie oczekuje idealnego treningu pod kadrę ale chodzi o to żeby ten trening był jak najbardziej zbliżony do ideału. Tylko tyle ale zgodzisz się żeby to osiągnąć trzeba wiedzieć do czego dążymy i jak ma gracz miej więcej wyglądać po 3 czy 5 latach treningu. I tylko tego oczekuje od selekcjonera że wie do czego dąży i będzie starał się to osiągnąć.

This Post:
00
93491.79 in reply to 93491.77
Date: 6/3/2009 6:54:49 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Jestem przeciwnikiem czegoś takiego jak jest w HT, tam jest za dużo jak to nazwałeś "ideologii" ;)
Mi tylko zależy, żebyśmy wspólnie stworzyli silną reprezentację Polski w BB. I ciesze się że mnie popierasz, zresztą z tego co widzę to wszyscy myślą podobni, no więc trzeba to zrobić i już ;)

From: Mysza

This Post:
00
93491.80 in reply to 93491.67
Date: 6/3/2009 6:55:58 AM
Overall Posts Rated:
1717
Chyba za bardzo przenosisz schematy związane z kadrą u21 na NT.
Tak się nie da.
Ja nie mam wyboru 18 latków do treningu od 0.
Jako trener NT dostajesz ukształtowanych 21/22 latków i sztuka polega na tym, żeby coś z nich jeszcze wyciągnąć.


Tak nie masz wpływu faktycznego na trening 18 latka ale chciałbym żebyś to uczynił choćby teoretycznie.

Opisanie całego cyklu treningowego jak najbardziej ma cel bo pokazuje, że masz pojęcie o tym do czego dążysz w kadrze i jakich graczy chcesz widzieć na poszczególnych pozycjach. Także jeśli można poprosił bym wszystkie 5 pozycji od18 lat do 25 roku życia sezon po sezonie. Jak pisałem wcześniej wartość początkowa to 18 z porządnymi wszystkimi skilami. Pokaż że masz wizję treningu kadrowiczów a nie tylko pakowanie ich skilli ile wlezie i bez przemyślenia ( nie mówię że tak robisz czy myślisz )

Mam nadzieję że cię nie uraziłem, bo nie o to chodzi.

This Post:
00
93491.81 in reply to 93491.77
Date: 6/3/2009 6:56:04 AM
Overall Posts Rated:
179179

Kurdesz...Coraz gorzej się to wszystko z grubsza czyta, coraz więcej poważnych pytań i coraz więcej naleciałości HT się przebija

Jak na mój gust jest tu nadal na tyle swojsko, miło i klimatycznie, że nie warto na siłę już brnąć w jakieś rozmowy o poważnych sztabach, 10letnich planach rozwoju, optymalizacjach treningów, relacjach selekcjonerów U21 a NT...Za ideologiczne to wszystko


Racja, dlatego jak juz wcześniej napisąłem rozumiem Myszę i się z nim ( z nia?:) _ zgadzam, ale na to za wcześnie BB.

Cieszmy się tym romantycznym czasem, tym swojskim klimatem:)
Na dryl i zimnokrwiste planowanie przyjdze czas, a obecne czasy będziemy kiedyś wspominać z łezką w oku. tak ja w HT czasy pierwszych Federek, jerzego i Diobaków itp itd:)

Advertisement