BuzzerBeater Forums

BB Poland > Debata wyborcza

Debata wyborcza (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
169159.73 in reply to 169159.69
Date: 1/13/2011 5:50:02 AM
Overall Posts Rated:
299299
Akurat wszyscy ;)


ja chyba nie miałem :P chyba, że liczy się walka 2 sezony wcześniej z hatchetem :P

Last edited by Leszek(World Champion) at 1/13/2011 5:50:27 AM

This Post:
00
169159.74 in reply to 169159.73
Date: 1/13/2011 5:54:40 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ale Ty nie byłeś selekcjonerem NT ;)

This Post:
00
169159.75 in reply to 169159.74
Date: 1/13/2011 5:56:52 AM
Overall Posts Rated:
299299
Ale Ty nie byłeś selekcjonerem NT ;)

to mówisz, że młodzież się nie liczy :P trzeba będzie to w takim razie kiedyś nadrobić :)

This Post:
00
169159.76 in reply to 169159.75
Date: 1/13/2011 6:07:39 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Nie no co Ty, liczy się, liczy ;)

Jax jest na pewno bardzo dobrym kandydatem i mając odpowiednich doradców szybko odnalazłby się w realiach kadry.
Zresztą kozlik4 i B.B.King również. Uważam, że niezależnie kto wygra, to kadra trafi w godne ręce ;)

This Post:
00
169159.77 in reply to 169159.72
Date: 1/13/2011 6:36:58 AM
Overall Posts Rated:
179179
Chodzi mi o to, że wszyscy poprzedni selekcjonerzy mieli doświadczenia w pracy z kadrami przed tym jak zostali selekcjonerem (al_said, Mr.P i m4ti)



Nie jestem pewien czy wszyscy, poza tym chciałem poznać co wg Boro oznacza mieć doświadczenie z kadrą?
Po drugie, patrząc ogólnie na wyniki naszej kadry, to nie jestem pewien czy to naprawdę jest dobre doświadczenie;), czy nie lepiej być uwolnionym od pewnych stereotypów.

Po trzecie, skautowanie to nie prowadzenie kadry. Więc obstaję przy swoim;)

This Post:
00
169159.78 in reply to 169159.55
Date: 1/13/2011 8:22:06 AM
Overall Posts Rated:
773773
Co do skupowania graczy specjalnie na trening do NT to nie jest łatwa sprawa , musiała by być akceptacja społeczności danego kraju na cos takiego czy u nas jest to możliwe to nie wiem , teoretycznie tak ale ilu by było Prezesów gotowych na cos takiego to cięzko powiedzieć . Z drugiej strony Prezesi z najwyższych lig w Polsce już powoli zaczynają grać Polakami którzy albo są w kadrze albo są w jej zainteresowaniu bo po prostu im sie to opłaca ze wzgledu na wielkośc kasy jaką się otrzymuje z gadżetów . Takze wydaje mi się że życie powoli samo bedzie takie decyzje Prezesów wymuszać . Ale z racji tego ze jesteśmy sporym krajem i jest sporo dobrych polskich graczy to nie jest też mozliwe aby wszyscy grali w Polsce .

Co do mutantów to po za JW jakiegos innego sensownego nie widzę . Jeżeli miałbym pewność że będzie na stale w jakimś klubie to być może bym się zdecydował na powołanie takiego gracza . Nie znam żadnego klubu w Polsce który byłby zainetresowany sprowadzeniem takiego gracza i trzymaniem go specjalnie na potrzeby kadry . Zresztą z wielu wzgledów nie jestem zwolennikiem grania takimi zawodnikami . Już to wcześniej pisałem dobrze wytrenowany gracz podkoszowy ( nie dziurawy ) z dobrymi "bokami" z kondycja i osobistymi z pensją w granicach 200 -250 spokojnie wystarcza . A takich graczy już w Polsce mamy chociazby w PLK - i nie zmieniaja klubu średnio co 3 dni .


Co do graczy odwróconych to stosunek mam taki aby nic nie odwracać . Jak BB-King wygra PLK i wystawi graczy na TL i zobaczę na własne oczy że są poodwracani i to jest mozliwe to zmienie zdanie :-))

Jeżeli chodzi o tzw zaplecze to do tej pory nikogo nie prosiłem o jakąs pomoc bo nie wygrałem . Ale jeżeli by mi sie to udało to 2-3 Prezesów napewno by mi pomogło . Jeżeli pytasz dokładniej o kogo chodzi al_said odpowiedział że mi pomoże na ile mu będzie czas pozwalał , często rozmawiam też sobie z Szefciem myśle że też nie odmówi ewentualnej pomocy . Co do innych nicków to znam oczywiście inne osoby ale nie wiem czy miały by chęci i czas na pomoc .

Co do niszczenia graczy bo padło takie pytanie i kwestii zwiazanych z U21 . No więc moje stanowisko jest takie . Każdy ma swój rozum i swoja droge rozwoju gracza , przymusu nie ma , jezeli ktos sie godzi na trenowanie gracza tylko i w/g wskazań skauta to jego wybór . Wiem ze jest pewnego rodzaju sprzeczność tego co jest potrzebne w U21 na "już" a co jest potrzebne do NT na "potem" . Dlatego podział bym zrobił taki największe "perełki " draftowe niech bedą trenowane pod NT z pominięciem U21 szczególnie ci z bardzo wysokim potencjałem aby ich nie blokować na pensji co niestety czesto sie własnie po U21 dzieje , a z drugiej strony ci którzy chcą trenować pod U21 niech trenuja wg zaleceń skautów .

Jeżeli chodzi o graczy +21 to ci najlepsi najabrdziej perspektywiczni powinni być dalej trenowani i przyszły selekcjoner powinien podpowiadać jak on by widział dalszy trening , oczywiście u tych właścicieli którzy sie na to zgadzają .



This Post:
00
169159.79 in reply to 169159.78
Date: 1/13/2011 8:26:50 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Dzięki za odpowiedzi ;)
Ale tych graczy +21 jest już całkiem sporo. Będziesz wszystkich nadzorował osobiście czy też powołasz jakiś zespół skautów?

This Post:
00
169159.80 in reply to 169159.78
Date: 1/13/2011 8:28:22 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Chyba przy poprzednich wyborach już było na ten temat:

Selekcjoner musi mieć jedną podstawową zaletę, nawet dwie, w porywach trzy
1. Musi rozumieć silnik meczowy - najlepiej jeśli widać to w wynikach jego zespołu, jeśli potrafił wygrywać mimo słabszych ocen meczowych z liczącymi się drużynami. Jeśli wygrywał dzięki sile zespołu i miał przewagę w ocenach meczowych - z pewnością jest świetnym managerem, ale selekcjonerem reprezentacji już niekoniecznie, tam swoich talentów managerskich nie wykorzysta.
2. Świetny taktyk - musi wyczuć przeciwnika a sam dopasować do wybranej przez siebie taktyki zawodników którzy stworzą prawdziwy taran, nie patrząc na sympatie czy antypatie (Wiśniewski). Nie muszą to być ci co mają wysoką pensję, nie ci o których się pisze bo są "multi", nie ci którzy zrobili największe postępy i mają się ograć, nie ci perspektywiczni czy rozwojowi, ale ci którzy danego dnia są w sprawnej formie i pasują idealnie dotaktyki na dany mecz. Ci co mogą mieć 32 lata i już nie trenują ale maja doświadczenie i umiejętności przewyższające tego młodego perspektywicznego na które całe forum dmucha i chucha. Jeśli jednak taki wybrany zawodnik zagra super w danej taktyce ale następny mecze gramy innymi taktykami to jego występy się skończyły, za zasługi nikt nie powinien grać, tylkoznów ten co niby słabszy, ale lepiej do taktyki pasujący.
3. Ma czas na reprę, na analizę, na wybory na przemyślenia, jest solidny i odpowiedzialny.

Tylko te trzy punkty, pozostałe "pozytywne" cechy mają być tylko dodatkami do tych wymienionych powyżej, bo tylke te trzy mogą zapewnić sukcesy, ich brak, z pewnością zapewni porażki.

p.s. Zadanie dla kandydatów - ile razy użyłem w poście "Ci"

This Post:
00
169159.81 in reply to 169159.65
Date: 1/13/2011 8:42:49 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Poprawione;). Myślisz, że kandydaci wyrobią się z odpowiedziami do końca wyborów?;)) Jak na razie wygląda na to, że wyczekują;))



wyrobią wyrobią :)

From: Astarotte

This Post:
00
169159.82 in reply to 169159.71
Date: 1/13/2011 8:43:28 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Jak wczoraj w nocy draft sprawdziałem i jak zobaczyłem tego zawodnika i w jakim klubie jest to mi się oczka zaczęły świecić:D
Ksiuu jakby aktywnie grał to by nie potrzebował żadnego pokierowania:)
Z tego co pamietam to reprezentanta miał w swoim klubie

e: Hmm tylko 2 przemówienia kandydatów... :(


no to jest jakaś masakra:) jak dla mnie ktoś kto nie skrobnie sensownej wypowiedzi nie ma szans :)

From: pawel

This Post:
00
169159.83 in reply to 169159.80
Date: 1/13/2011 8:44:39 AM
Overall Posts Rated:
66
6

Advertisement