BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.76 in reply to 150725.70
Date: 7/6/2010 8:03:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Prawie też tak to widzę. Ten SF pod LI ma nie tylko mieć rozwinięte podania, ale przecież być również skuteczny spod kosza. Obaj PG to samo. Idealnie gdyby nie mieli tylko wysokiego DV i PS, ale także IS. No i ten na pozycji SG powinien lepiej rzucać niż ten z klasycznego PG. Tzn. najchętniej to na SG widziałbym tam kogoś bardziej zbliżonego do SF-a niż do PG. Tyle, że z odpowiednio wysokimi podaniami.
Do tego ma dążyć proponowany przeze mnie model, żeby tworzyć wielu różnych zawodników.

Na pozycję PF do RnG nie dawałbym SF-a tylko PF-a z prawdziwego zdarzenia pod RnG. Rozumiem, że umieściłeś tam SF-a po rzadko widujesz tak scharakteryzowanych PF-ów, ale ich też idzie stworzyć.
C także mógłby umieć rzucać z dystansu. Też do wykonania. W moim soobtnim meczu na C zagrał PF z racji kontuzji C i przy taktyce Motion miał 2/4 za 3. Przydatne? Przydatne wg mnie.

This Post:
00
150725.77 in reply to 150725.71
Date: 7/6/2010 8:07:49 PM
Overall Posts Rated:
7474
Nie będę pisał co bym zrobił w przypadku braku akceptacji, bo... to osłabia stanowisko negocjacyjne ;)

Z tych 10 musisz jednak pamiętać, że nie wiadomo czy wszyscy będą podążać za wskazówkami i czy będą w nich wytrwali.
10 to może być zbyt mała badawczo grupa. Ale wiem, że to tylko przykład.

This Post:
00
150725.78 in reply to 150725.76
Date: 7/6/2010 8:14:06 PM
Overall Posts Rated:
2020
Widzę, że się nawet zgadzamy ;) Z tym, że SF pod LI musi umieć rzucać z pod kosza to oczywiste, ale zapomniałem tego napisać. A z tym PF z prawdziwego zdarzenia, to masz rację że takiego jeszcze nie widziałem. Serio :) Zresztą z podanych przez Mr.President'a danych jasno wynika że w ciągu jego 2 kadencji czyli 4 sezonów do kadry przybył tylko jeden. Ale zostanę przy tym że do LI powinno być 2 PG :) Generalnie rzecz ujmując większość rzeczy obraca się wokół podań.

This Post:
00
150725.79 in reply to 150725.78
Date: 7/6/2010 8:17:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Z tym, że w przypadku LI zdarzają się też rzuty obwodowych z półdystansu a nawet za 3. Dlatego za jednego PG wstawiłem kogoś bardziej SF-owatego. Bo dla mnie klasyczny PG to klasyczny PG w stylu Rondo, który rzuca z dalszej odległości ze skutecznością 20% ;)

This Post:
00
150725.80 in reply to 150725.79
Date: 7/6/2010 8:19:25 PM
Overall Posts Rated:
2020
No racja , taki który asysty ceni bardziej niż punkty do tego świetnie broni ;) Ale podoba mi się też typ Deron Williams - rzuca i asystuje ;)

This Post:
00
150725.81 in reply to 150725.80
Date: 7/6/2010 8:23:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Deron Williams jest do taktyk obwodowych. Znacznie bardziej uniwersalny niż Rondo.
Ale to już chyba kwalifikuje się do innego tematu ;)

This Post:
00
150725.82 in reply to 150725.81
Date: 7/6/2010 8:34:13 PM
Overall Posts Rated:
2020
Hehe racja ;)

From: Pewu

This Post:
00
150725.83 in reply to 150725.81
Date: 7/7/2010 3:26:58 AM
Overall Posts Rated:
914914
To może zapodajmy od razu z grubej rury - CP3 :)
Jaki minimalny próg podań, zbiórek, rzutu z bliska przewidywałbyś dla PG?

This Post:
00
150725.84 in reply to 150725.81
Date: 7/7/2010 3:29:30 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Moim zdaniem żadnego namawiania BB-ków do ograniczania potencjałów U21, jeśli coś takiego wejdzie Twoja koncepcja stanie się koncepcją wszystkich reprezentacji i jej wpływ na wyniki kadry będzie żaden bo każdy będzie tak samo trenował.

Jeśli chodzi o podział potencjału między U21 i kadrę to moim zdaniem powinno wyglądać to tak że do U21 trafiają wszyscy z 18-latkowie z wyjątkiem MVP, historyka i legendy, a być może nawet tylko z wyjątkiem historyka i legendy.
Do NT trafiają 18-latkowie z najwyższym potencjałem oraz 19 latkowie z trochę niższym bo do U21 mają o rok za mało treningu ale do NT mogą się w przyszłości nadać.I nie bardzo trzeba się przejmować jeśli zawodnik jest niebieski zamiast czerwony na starcie - po prostu jeśli ma być trenowany np. 7 sezonów to można zdążyć wyciągnąć w górę nawet same niebieskie skille, jego początkowy poziom umiejętności ma znacznie mniejsze znaczenie niż w U21. W ostateczności zadebiutuje w reprezentacji w wieku 26 lat z już solidnym doświadczeniem.



This Post:
00
150725.85 in reply to 150725.6
Date: 7/7/2010 3:50:09 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Jeżeli chodzi o to co napisałeś na wstępie:

Naprawdę nie wiem jaka jest przyczyna naszej porażki z Portugalią, ale to teraz mało istotne. Fakty są takie, że wypadliśmy tak sobie, chcieliśmy grać o złoto, zaryzykowaliśmy i zostajemy z niczym. Tak to w sporcie po prostu bywa. Nie spełniło się moje wielkie marzenie o medalu dla Polski. Mam nadzieję i wierzą w to głęboko, że wcześniej czy później jednak komuś się to uda.




Wnioski, które na tej podstawie wyciągnąłeś, to chyba trochę nadinterpretacje z Twojej strony ;) To odnosiło się tylko do meczu z Portugalią. Do dzisiaj nie wiem dlaczego przegraliśmy. Niech nikt mi in mówi że przez kondycję. Na pewno mieliśmy gorszą niż rywal, ale bez przesady. Nie była taka zła, w żadnym wcześniejszym meczu nie mieliśmy z nią problemów, poza pojedynczymi przypadkami Falborskiego, który był po prostu za dużo eksploatowany ;)

Jeżeli zaś chodzi o sam system przez Ciebie proponowany to ciężko mi się odnieść. Osobiście uważam, ze kadra NT powinna być najważniejsza, a kadra U-21 jest jakby przedsionkiem do NT. Piszę to mimo, ze to nie leży w moim interesie jako selekcjonera U-21, ale uważam, że tak powinno być. Przyczyn braku sukcesu w NT widziałbym raczej w tym, że do tej pory po 21 właściwie nie było, żadnego systemu rozwijania nadal zawodników. Nie wiem czym to było spowodowane, może nie było sensownych zawodników, a może nie było chętnych do treningu. Po prostu nie wiem jak było we wcześniejszych kadencjach. Wiem za to jak jest teraz. Przekazałem obecnemu selekcjonerowi bazę kadry U-21 w której jest 24 zawodników, którzy z powodzeniem mogą trenować pod NT. Potencjał minimum supergwaiazda, ale w znacznej mierze nawet wyższy.
Z tych zawodników można zrobić fantastyczna kadrę, ale warunek jest taki sam, jak przy każdym pomyśle-trzeba znaleźć ludzi do treningu (namówić obecnych właścicieli lub znaleźć kupców). w każdym pomyśle od tego zaczyna i najczęściej kończy się wszystko.

Co do samego systemu trenowania zawodników z draftu. Selekcjoner NT jest szefem wszystkich szefów. Ma dane wszystkich zawodników z draftu. Jeżeli powie mi, że tan i ten będzie trenowany trenowany tak jak on chce, to ja się temu podporządkuję. Póki co razem ze swoimi skautami wykonujemy pracę, którą uważamy za słuszną i realizujemy taki trening, żeby U-21 była jak najsilniejsza. Po to zostałem wybrany i tego się trzymam, choć podkreślam jestem gotowy podporządkować się każdej decyzji selekcjonera.

Uważam, że system treningu w Polsce pod U-21 jest dobry, szkolimy świetnych zawodników, najczęściej w czołówce rocznika w BB. Co do systemu szkolenia pod NT się nie wypowiadam, bo to nie moja sprawa i nie chcę wchodzić w nie swoje kompetencje. Poza tym się na tym nie znam ;) Wiem za to, ze możemy mieć silne obie reprezentacje. Skoro silne NT i U-21 mają Włosi, Hiszpanie, Niemcy czy Francuzi to czemu nie my?

Powiedzcie mi czy oni poświęcili swoją U-21 dla NT? Nie. Oni po prostu maja rozwinięty system skautingu pod NT i znajdują managerów, którzy chcą trenować zawodników do NT. My tego nie mamy i tyle w temacie z mojej strony co do NT.





This Post:
00
150725.86 in reply to 150725.85
Date: 7/7/2010 3:50:37 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Nie chcę nikogo wyróżniać, ale nie ukrywam że szczególnie liczy się dla mnie zdanie najbardziej doświadczonych graczy. Którzy różne projekty już wysnuwali i realizowali, bądź obserwowali to jak owe plany się sprawdzały.


Ja się bardzo cieszę jak ktoś poświęca swój prywatny czas, wychodzi z jakąś inicjatywą i robi coś dla innych. Nawet nie chodzi o to że się z tym zgadzam bądź nie. Może ktoś uzna mnie za bufona, ale jedną z nielicznych inicjatyw na forum, które można uznać za sukces i się sprawdziły to akcja supertalenty. Z tej akcji grało ponad 50% kadrowiczów w poprzednim sezonie U-21. I grali dlatego, że byli najlepsi, mało tego z tej akcji ponad 2/3 tworzą grupę 24 zawodników o których napisałem, że śmiało mogą trenować pod NT. To są wymierne liczby. Czy udało się coś jeszcze. Z akcji łowimy perełki był Cieśluk, z Szaleńców...chyba nikt, ale jeśli ktoś był to przepraszam. Na forum przeżyłem już wiele inicjatyw, które kończyły się tylko tym, że sobie parę osób pogadało i zero konkretów. Tak naprawdę wszystko zależy od selekcjonera NT. Jeżeli nie będzie jego zgody i wprowadzenia w życie Twojej inicjatywy, to do następnych wyborów na selekcjonera NT będzie tak jak było.


Co do samej idei to się nie wypowiadam, bo jak mówię, na NT się nie znam. W moim interesie jest, żebym z zawodników z draftu trenował pod U-21tak jak uważam to za najlepsze, ale dostosuję się do każdej decyzji selekcjonera NT.


Advertisement