BuzzerBeater Forums

BB Poland > Szaleńcy dla kadry

Szaleńcy dla kadry

Set priority
Show messages by
From: Mysza

This Post:
00
106800.77 in reply to 106800.50
Date: 8/28/2009 5:19:50 AM
Overall Posts Rated:
1717
Po pierwsze to nie sądzę aby było dla uczestnictwa w tym projekcie trzeba było być szaleńcem


Też tak myślę, a jeśli dodasz że planuje się obniżkę pensji dla zawodników krajowych to jest to nawet mądre i racjonalne działanie. Wątek się wziął tylko z tego że parę osób twierdziło że trening dla kadry to szaleństwo :).

Nie wiemy też jak ma wyglądać idealny zawodnik dla kadry. Nie ma schematów. I to jest problem. Tyczący się nie tylko inicjatywy Myszy, ale ogólnie całego środowiska nakierowanego na sukces polskiej kardy


Nie wiem czy dobrze cię rozumiem ale o coś takiego marudziłem proponując graczy zadaniowych. I coś takiego zrobię wybierając za podstawę 18 gracze z przeciętnymi skillami ( wzrost pominę, a potencjał co najmniej wielka gwiazda ) i opracuje trening dla poszczególnych pozycji i taktyki tak żeby każdy widział do czego dąży. Tylko muszę znaleźć chwilę czasu i skonsultować ze skautami i selekcjonerem ale takie cos powstanie jak najbardziej.

Czyli mogę cię dopisać do listy ?

Last edited by Mysza at 8/28/2009 6:05:17 AM

From: Mysza

This Post:
00
106800.78 in reply to 106800.51
Date: 8/28/2009 5:24:49 AM
Overall Posts Rated:
1717
Tu bardziej intrygował by mnie podział kompetencji między Myszą a scautami. No ale mam nadzieje że to będzie dogadane i nie będzie dublowania się instrukcji :)


Podział jest raczej prosty plan treningu jest konsultowany ze skautem selekcjonerem itp... , a co do reszty to ja się do powołań i taktyki meczowej nie wtrąca. Ale chciałbym żebyśmy ( trenujący kadrowiczów ) poczuli się wspólnotą i wzajemnie sobie pomagali ( czy to jakiś bild czy też jakaś nowa koncepcja treningowa )

Pozdrawiam

p.s. chcę tez żeby trening pod kadrę się nie dublował ;)

From: Mysza

This Post:
00
106800.79 in reply to 106800.53
Date: 8/28/2009 5:31:35 AM
Overall Posts Rated:
1717
Jeśli będziesz konsultował to spoko. Ja po prostu pilnuję jakiegoś porządku i tego co mówi szalony mag, czyli nie dublowania się instytucji, bo to prowadzi do jednego wielkiego bałaganu. Poza tym jest jeszcze takie coś jak wiarygodność scautów. Szczególnie młodzi gracze są bardzo podejrzliwi i często nie chętnie podają skille swoich koszykarzy. W związku z tym musi być zachowana pełna dyskretność. Nie może być tak, że z tym samym właścicielem kontaktuje się kilka osób, które podają się za człowieka pracującego na rzecz kadry bo może to po prostu wprowadzić w poważne wątpliwości i zniechęcić właściciela do współpracy.


Ja nie planuje podawać się za was czy rozmawiać w waszym imieniu z właścicielami graczy. Ja chcę tylko stworzyć platformę współpracy właścicieli graczy z chętnymi do treningu. Fajnie będzie jeśli przyszły trener uzyska tu informacje jak trenować i kto jest obecnie na TL. A właściciel gracza informacje kto go może kopić i ewentualnie trenować dalej. A przy okazji wytworzy się jakaś wspólnota. Od skautów ewentualnie oczekiwał bym informacji, że ten a ten chce sprzedać gracza ja znajdę kupca, a wy przekażecie informację sprzedającemu. I jak mawiają starzy ludzie gra gitara :).

This Post:
00
106800.80 in reply to 106800.55
Date: 8/28/2009 5:43:23 AM
Overall Posts Rated:
1717
Witaj, może dołączyłbyś do szaleńców ? :)

Pozdrawiam


Nie ma sprawy, jestem jak najbardziej za! Mam trenera 6 i z chęcią mogę trenować jedną pozycję, jedno "ale" jest takie, że mój budżet w tym momencie to "aż" 0,5 mln ;-) No ale mam odkrytą prawie całą listę draftu więc może coś jeszcze zarobie... Zależy ile przewidujesz, że może kosztować taki grajek? Aha i z nagrody w postaci sparingu kadry też mogę zrezygnować, będę go trenował dla siebie, żeby został już u mnie, to będzie największą nagrodą dla mnie, mieć w swoim klubie takiego gracza!



Ja swojego Klaczyńskiego kupiłem za 400 tyś ale to okazja i kupiłem go jako 18 latka Grelewicz kupiony był za 1,7mln jako 19 latek i był już sporej części ukształtowany. Z poprzedniego sezonu pamiętam, że ceny wywoławcze i jednocześnie końcowe to 600-800 tyś są gracze i za 300 tyś choć to raczej okazje. Życzę ci dobrego draftu, a w gdyby ktoś ci się spodobał służę bildem ( szybkim przebiciem zawodnika wystawionego na TL, możesz od razu skorzystać z gotówki ). Oczywiście zdarzają się opały za 3 mln ale to Włosi :). Reasumując za 800 tyś można kupić dobrego gracza z szansą na kadrę.

Do listy zaraz cię dopiszę.

Pozdrawiam

From: Juniorro

This Post:
00
106800.81 in reply to 106800.80
Date: 8/28/2009 5:50:39 AM
Overall Posts Rated:
2222
Możesz mnie dopisać :)
Choć poluję już na jednego takiego. Nazywa się Klaczyński czy jakoś tak... jeśli go kupię to nie wiem czy będę inwestował w kolejnego. Mam już 2 do treningu. Ale może jakąś roszadę w kadrze jeszcze zrobię.


From: Mysza

This Post:
00
106800.82 in reply to 106800.61
Date: 8/28/2009 5:54:48 AM
Overall Posts Rated:
1717
i o jakim szkoleniu tutaj mowa? tak jak mówiłem inicjatywę popieram, ale jeśli ma to wyglądać tak że jest grupa 'szaleńców' którzy trenują młodych przyszłościowych graczy na potrzeby reprezentacji postępując według zaleceń kilku osób to mi się już to nie podoba.
moim zdaniem najlepiej działa system scoutów, którzy zwyczajnie sugerują w jakim kierunku dany gracz powinien iść żeby mieć szansę na kadrę, a ostateczną decyzję powinien podejmować właściciel.


Ja sobie wyobrażam ten wątek jako platformę wymiany informacji i graczy. Czyli tutaj każdy będzie mógł znaleźć informację jak trenować gracza na daną pozycję z rozpiską na sezony, a może nawet treningi ( to drugie z czasem ) z uwzględnieniem poszczególnych taktyk ( opracowanie razem ze skautami i selekcjonerem ). Będzie podana tez informacja na jakich pozycjach kto trenuje ( żeby unikać dublowania ). Chciałbym aby, każdy kto szuka gracza lub ma do sprzedania kadrowicza dawał to znać właśnie tutaj ( coś w rodzaju biura pośrednictwa uzgodni się czas cenę itp. ). No i żeby trenowanie kadrowiczów stało się modne, a trenerzy sobie pomagali:).

Nikt nikomu niczego nie narzuci ale fajnie jesli skoordynujemy wysiłek i działania, bo skorzystamy i my i kadra.

Pozdrawiam

From: Mysza

This Post:
00
106800.83 in reply to 106800.81
Date: 8/28/2009 5:57:42 AM
Overall Posts Rated:
1717
Już dopisuję :). Wczoraj spytałem czy jest internet zarzekają się że ile dusza zapragnie ale wolę dmuchać na zimne i zadekować go u ciebie na wszelki wypadek :). Dziś nawet skoczył prześle ci skille.

From: Mysza
This Post:
00
106800.84 in reply to 106800.83
Date: 8/28/2009 6:18:05 AM
Overall Posts Rated:
1717
No i nas przybywa niedługo założymy szpital i dostaniemy refundację z NFZ :). Niezdecydowanych nieśmiałych zapraszam.


Lista chętnych.


1) Alicja, trener 5, preferowani obwodowi PG, SG, ok 3 mln ale są widoki na 5 mln.
2) szalony_mag, trener 5, PG , najwyżej sprzeda organy żeby go kupić :).
3) pawfer, trener 5, PF/C, 3 mln
4) Scottie33, PG, 1 mln
5) tomek1804, trener 6, 0,5 mln
6) Juniorro, trener 6, SF, SG, kasa się znajdzie :)
7) arturo1978, SG
8) Mysza, trener 6, najchętniej SF ale biorę też dziwnych podkoszowych, finanse ok 6 mln

Last edited by Mysza at 8/28/2009 7:22:55 AM

This Post:
00
106800.85 in reply to 106800.73
Date: 8/28/2009 7:08:51 AM
Radogoszczanka_
III.13
Overall Posts Rated:
114114
Mysza, ja tak jak mówiłem i tak kupuję 18-latków SG i PG pod ostry trening, więc niejako i tak w projekt wchodzę :) A co do ustaleń treningowych myślę, że nie będzie problemu, sam jestem skautem, ale centrów, więc myślę że i w SGach sobie poradzę, a jeśli nie to myślę, że się z Prezydentem dogadam :) A co do albańskiego to rzeczywiście chyba muszę się nauczyć trochę ichnej łaciny i posłać ją gdzie trzeba :)

From: pawfer

This Post:
00
106800.86 in reply to 106800.75
Date: 8/28/2009 7:18:07 AM
Overall Posts Rated:
99
Preferuje trening defensywny :)


Naprawdę fajnie się składa to do zobaczenia partnerze czy wspólniku ( niepotrzebne skreślić :)


Partnerze? - mam jakieś jednoznaczne skojarzenia z tym stwierdzeniem :)

From: Mysza

This Post:
00
106800.87 in reply to 106800.86
Date: 8/28/2009 7:19:19 AM
Overall Posts Rated:
1717
Preferuje trening defensywny :)


Naprawdę fajnie się składa to do zobaczenia partnerze czy wspólniku ( niepotrzebne skreślić :)


Partnerze? - mam jakieś jednoznaczne skojarzenia z tym stwierdzeniem :)



Spokojnie bez obaw mam narzeczoną :). Stanęło więc na wspólniku :).

Advertisement