BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT PO] Polska - Niemcy

[NT PO] Polska - Niemcy

Set priority
Show messages by
This Post:
00
166367.78 in reply to 166367.76
Date: 12/21/2010 4:16:15 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Gratulacje!

This Post:
00
166367.79 in reply to 166367.77
Date: 12/22/2010 1:35:18 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Klaczyński jest zdecydowanie lepszy niż podałeś.

domyślam się i nie podawałem jego ;), ale pytanie dotyczyło SF pod taktyki obwodowe..wydawało mi się, że Klaczyński jest jednak pod kosz...no i te stokilkanaście w SS10 ciekawi mnie w jakim wieku miałby tyle nasz SF pod obwód mieć.

This Post:
00
166367.80 in reply to 166367.79
Date: 12/22/2010 3:00:16 AM
Overall Posts Rated:
2222
Myślę że w wieku Talarka. I treningowo jest to całkowicie wykonalne. Spodziewam się że MuzG'owy Warchałowski spokojnie osiągnie podany poziom już wcześniej.

This Post:
00
166367.81 in reply to 166367.80
Date: 12/22/2010 4:08:19 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Myślę że w wieku Talarka. I treningowo jest to całkowicie wykonalne. Spodziewam się że MuzG'owy Warchałowski spokojnie osiągnie podany poziom już wcześniej.



no to pozostaje trzymać kciuki :)

From: m4ti_
This Post:
00
166367.82 in reply to 166367.81
Date: 12/22/2010 4:48:35 AM
Overall Posts Rated:
2121
Tak więc emocje związane z meczem i lekka euforia opadły więc czas podsumować ten mecz.
Zacznę od tego, że graliśmy z największym faworytem wygrania Pucharu Pocieszenia w tym sezonie. Niemcy pokonali wszystkich w fazie wstępnej a potem gładko poradzili sobie z Hiszpanami. Do tego zajmują 11 miejsce w rankingu. Zawodników oczywiście też mieli bardzo fajnych zresztą pokazywałem kilku przed meczem. Tak, że było wiadomo, że ten mecz ciężko będzie wygrać. Forma u nas też nie powalała, po raz kolejny zawiódł Talarek. Fortuna też nie była łaskawa dla Moritza i Perki czyli bohaterów ostatniego meczu z Urugwajem, dlatego obaj nawet nie złapali się do 12 meczowej. Nie wiem jakim cudem ale z jak z nieba spadł nam Jurek Wiśniewski, on i jego sprawna forma były nieocenione w tym meczu. Mimo iż mieliśmy JW to drugiego podkoszowego który by nie odpowiadał to nie znalazłem, szukałem, szperałem, patrzyłem po bazach, nawet do Vinniego napisałem aby mi jednego z C z u21 pokazał ale doszedłem do wniosku, że exp jest równie ważny więc młodzież musi jeszcze potrenować.
Przed meczem czy to na czacie czy na forum od różnych managerów czytalem rożne pomysły na mecz z Niemcami. Od bardzo przebiegłych czyli umówienie sie na TiE i walnięcie CT(co mimo wolnie i tak sie stalo:D) jak i bardziej wyrafinowanych czyli trafienie z walnąć ich z orła i szukać szczęścia w ataku. Wiara, że któraś z taktyk okaże się dla nas szczęśliwa była znikoma. Osobiście bardzo chciałem wygrać z Niemcami bo nie kryje, że ten naród nie jest zbytnio lubiany przeze mnie. Nie chodzi ogolnie o dawne dzieje tylko o stosunek tego narodu do naszego. Ale to nie ważne.
Miałem swoje dwie koncepcje na ten mecz. Pierwszą było trafienie z defem i danie normala. Podejżewałem, że Niemcy sa bardzo pewni siebie i przy grze w swojej hali dadzą TiE. Bałem się jednak, że to może nie wystarczyć. Drugą opcją było danie strefy MtM i zaptakować ich na śmierć. Przy pierwszej taktyce to wiadomo, jakbyśmy przegrali to były by pretensje dlaczego nie dalem CT, bo po co nam w sparingach potrzebny entuzjazm. Przy drugiej taktyce wiadomo, przegralibyśmy to w sumie nic by sie wiekszego nie stalo, zrobilo sie wszystko aby wygrać ale przy zwycięstwie to trudno o dalsza wyrównaną walkę w następnej rundzie. Właśnie teraz tak mamy, że pole manewru z Chorwatami mamy mniejsze.
Pewniaków miałem kilku przez meczem, byli to: Swiatczak, Wisnia i Weszka. Reszte trudno było wybrać a szczególnie obstawić pozycję PFa. Co do SFa też się wahałem bo nie wiedziałem jaką taktyką w ataku zagrać.
Po rozmowie z Leszkiem i kozlikiem doszedłem do wniosku, że pchanie się motionem(bo taki był mój pierwszy pomysł aby zagrać) jest strzałem w kolano już na początku. Głównym powodem tego jest to, że praktycznie każdy naszą taktykę czytał i dawał strefe 3-2. Poza tym motion nie zdał egzaminu w kilku meczach ale pewnie jeszcze do tej taktyki powrócę. Postanowiłem wtedy ze zagramy Princem(bo to najwolniejsza taktyka jaka istnieje a my szybko grać nie mogliśmy) i Skrobański bedzie szalal na SFie. Potem jednak po dalszej burzy mózgów z kozlikiem, że można spokojnie zaatakować spod kosza. Postawoniłem wiec zaatakować LP i wykorzystać wysoki IS Napierskiego. Potem jeszcze kilka razy zmienialem i dosc późno poszedłem spac, tak ze podczas meczu sam nie pamietalem co ustawilem w końcu;] ale wybrałem dobrze.
Co do obstawy pozycji SG, PG, C, PF chyba nikt nie ma wątpliwości ale co do SFów ktoś może się nie zgodzić.
Dlaczego nie zagrał Klaczynski? Odpowiedz jest prosta, jest gorszy od Zygmuntowskiego. Gorsze RB, PS, obrony takie same ale i exp jest gorszy a on jest bardzo ważny. Dlaczego zatem zagrał Skrobański? Ma lepsze OD a mi zależało na tym aby rezerwowy jak wchodził to nie osłabiał ekipy a ją wzmocnil na tyle aby nie straciła dużo punktów. Na Klaczyńskiego przyjdzie jeszcze czas.

From: m4ti_
This Post:
00
166367.83 in reply to 166367.82
Date: 12/22/2010 5:03:52 AM
Overall Posts Rated:
2121
Oceny zawodników:

SG M. Weszka - 9 - jeden z 10 bohaterów, nie zawiodłem sie w tym meczu na nim a szczególnie zachwycił w defensywie gdzie PG sobie przy nim nie pograł(zamiana krycia ze Swiatczakiem) ponad 50% skuteczności rzutów tez jest godna pochwały

C J. Wisniewski - 9.5 - jak wiele dla nas znaczy ten zawodnik jak jest w formie to pokazal ten mecz. Przydalby sie jeszcze nam oj przydał. Swietny mecz, w obronie jeszcze lepszy.

PF S. Rakus - 10 - żadko daje 10 ale on zasłużył jak mało kto do tej pory. Wszedł z ławki bo Napierski zlapal 6 fauli dosc szybko. Zagrał fenomenalnie. Ten gracz sie swietny, GM dobra robote przy nim robi. Szalal wszedzie i to na obu tablicach. Jeden z ojców sukcesu tego meczu

PG P. Swiatczak - 9 - miał w tym meczu zadania głownie defensywne gdzie spisał sie na medal ale tez mial wiecej piłek dograc zawodnikom no i to wypadlo mizernie bo 4 asysty to jednak malo. Ale i tak bardzo udany mecz.

SF K. Skrobanski - 8 - dobry mecz zawodnika, dorzucił "kilka groszy" co tego sukcesu.

PF C. Napierski - 11 - jak bardzo Napierski nie lubi Niemców to pokazał ten mecz, siniaki po kolanach, lokciach i ugryzieniach naszego zawodnika Niemcom tak szybko nie zejdą;] Ocena wlasnie za to co kazdy chcial zrobic ale sie bal lub powstrzymywał:) od dzis jest moim nowym pupilem;] nadajemy na tych samych falach. Az strach pomyslec co by sie stalo jakby jeszcze zostal na 10 minut;]

SF T. Zygmuntowski - 8 - dobre uzupelnienie na tablicach dla podkoszowych, 11 zbiorek to swietny wynik jak dla SFa. W ataku moglo byc lepiej ale nie tego od niego w tym meczu oczekiwalem. Mial powstrzymac ich SFa. Udalo sie;]

C E. Ferkaluk - 7 - był tylko dodatkiem w tym meczu dla Wisni, nie zawiódl

SG R. Podniesiński - 7 - mimo iz probowal to punktu nie zdobyl to jeszcze nie czas dla tego zawodnika ale juz nie dlugo o Swiatczaku sie zapomni patrzac na tego zawodnika.

PG M. Kordalewski - 7 - nie było potrzeby aby sie nam tutaj prezentowal z najlepszej strony;]

Last edited by m4ti_ at 12/22/2010 5:04:10 AM

From: m4ti_

This Post:
00
166367.84 in reply to 166367.67
Date: 12/22/2010 5:08:25 AM
Overall Posts Rated:
2121
Jak ma się wybór do gry Skrobańskiego i Podniesińskiego przy taktyce LP oraz obronie przeciwko LI? Zawsze myślałem że to strzelby z dystansu, bez specjalnego IS i DV. Skąd więc taka, a nie inna selekcja?

Dlaczego Klaczyński nie zagrał? Przy LP i obronie pod koszem Skrobaski jest lepszy? Mimo niższej formy? Jakbym nie był właścicielem Klaczyńskiego, to też bym pytał.


Dlaczego Podniesinski jest złym wyborem do tej taktyki? Dobry dół podania lepsze od Rybaczuka. Do tego ma RB;]
O Skrobanskim napisalem w podsumowaniu meczu.

From: m4ti_

This Post:
00
166367.85 in reply to 166367.67
Date: 12/22/2010 5:08:26 AM
Overall Posts Rated:
2121
Jak ma się wybór do gry Skrobańskiego i Podniesińskiego przy taktyce LP oraz obronie przeciwko LI? Zawsze myślałem że to strzelby z dystansu, bez specjalnego IS i DV. Skąd więc taka, a nie inna selekcja?

Dlaczego Klaczyński nie zagrał? Przy LP i obronie pod koszem Skrobaski jest lepszy? Mimo niższej formy? Jakbym nie był właścicielem Klaczyńskiego, to też bym pytał.


Dlaczego Podniesinski jest złym wyborem do tej taktyki? Dobry dół podania lepsze od Rybaczuka. Do tego ma RB;]
O Skrobanskim napisalem w podsumowaniu meczu.

From: m4ti_

This Post:
00
166367.86 in reply to 166367.68
Date: 12/22/2010 5:12:57 AM
Overall Posts Rated:
2121
Ja nie trenuję Klaczyńskiego i mam dokładnie takie samo pytanie.
Już przed meczem z Nową Zelandią zauważyłem że trener wstawia SF pod różne taktyki chyba na podstawie rzutu monetą.
Pytałem wtedy jak według niego powinien wyglądać SF. Dostałem odpowiedź, że coś takiego jak poniżej:


Tak ja się posłużę przykładem. Przydałby nam się oto taki SF:
Do runa:
JS 15 JR 15
OD 16 HN 11
DV 13 PS 12
IS 9/10 ID 10
RB 9/10 SB 8/9

Domyślnie byłby SG z 160k pensji ale na SFie by się świetnie sprawdził.

Trumna:
JS 13 JR 12
OD 16 HN 13
DV 16 PS 15
IS 11 ID 10
RB 9/10 SB 8/9

Pensja podobna tylko ze domyślnie będzie PG


Panie selekcjonerze, ponawiam pytanie: Jak powinien wyglądać SF? Zwłaszcza chodzi mi o takiego do taktyki podkoszowej. Dlaczego tak dużo JR do rzutów z bliska? Dlaczego tak mało IS do rzutów z bliska? O śmiesznym poziomie RB już nie wspominam.


Po pierwsze nie zgadzam sie z okresleniem ze wystawiam SFow na postawie rzutu monetą. Z Nową Zelandia zagralismy z obwodu i zagral Talarek ze Skrobanskim czyli nasz uniwersalny SF jak i ten do obwodu. Nie rozumiem skad takie okreslenie.

Co do wzoru to ja bym go lekko zedytował:

Do runa:
JS 17 JR 15
OD 16 HN 11
DV 16 PS 10
IS 9/10 ID 10
RB 10/11 SB 8/9

Trumna:
JS 15 JR 12
OD 16 HN 13
DV 20 PS 12
IS 11 ID 10
RB 10/11 SB 8/9

From: Juniorro

This Post:
00
166367.87 in reply to 166367.86
Date: 12/22/2010 6:22:09 AM
Overall Posts Rated:
2222
Przy grze pod kosz SF powinien mieć wyższe JR niż IS? To co najmniej rewolucyjne podejście. Możesz to jakoś uzasadnić?

Podczas gry pod kosz na pewno liczy się DV i IS. Czy Skrobański ma wyższe te umiejętności niż Klaczyński? A ID? Rozumiem że brałeś pod uwagę że Niemcy zagrają pod kosz w ataku? Czy więc SF nie ma znaczenia w obronie przeciw LI/LP? Skrobański pewnie ma wyższe OD. Ale o ile? 4? 5?

Mam wrażenie że dla Ciebie SF to to nadal SG z trochę lepszym dołem. Zresztą widać to w schematach które przedstawiasz. Może masz rację. Broni Ciebie ostatni wynik. Ale moim zdaniem jesteś nie konsekwentny. Skrobański i Zygmuntowski to dwaj zupełnie różni zawodnicy. Więc któryś z nich był niekonsekwentnie delegowany do gry.

Naturalnie nie mam zamiaru wszczynać afery bo mój zawodnik nie gra. Z identycznych powodów Klaczyński nie grał w U21. To zawodnik kształcony według mojego widzi-mi-się, więc rozumiem że innym nie musi odpowiadać. Chyba nic w tym złego. Dopytuję jedynie dlatego że wizja selekcji menadżera naszej NT powinna być szeroko znana i rozumiana.

From: Sztuker

This Post:
11
166367.88 in reply to 166367.82
Date: 12/22/2010 7:22:07 AM
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12961296
Second Team:
Szerszony II
Gratulacje (sorry, że tak późno ale zapomniałem napisać:)), a i jeszcze jedno: na stronie NT Niemiec można zobaczyć jak wszystkich niszczyli oraz się chwalili, że wygrywali mimo CT przeciwników, ale najlepsza końcówka, która zdecydowanie powinna Cię usatysfakcjonować. ;)
Belgien - Abgehakt
Griechenland - Abgehakt
Algerien - Abgehakt
Norwegen - Abgehakt
Malta - Abgehakt
Schweden - Abgehakt
Wales - Abgehakt
Panama - Doppelt Abgehakt gegen CT => Platz 1
Spanien - Doppelt Abgehakt gegen CT
Polen - Alles vorbei! Sch****

OG.
Advertisement