BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.79 in reply to 150725.78
Date: 7/6/2010 8:17:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Z tym, że w przypadku LI zdarzają się też rzuty obwodowych z półdystansu a nawet za 3. Dlatego za jednego PG wstawiłem kogoś bardziej SF-owatego. Bo dla mnie klasyczny PG to klasyczny PG w stylu Rondo, który rzuca z dalszej odległości ze skutecznością 20% ;)

This Post:
00
150725.80 in reply to 150725.79
Date: 7/6/2010 8:19:25 PM
Overall Posts Rated:
2020
No racja , taki który asysty ceni bardziej niż punkty do tego świetnie broni ;) Ale podoba mi się też typ Deron Williams - rzuca i asystuje ;)

This Post:
00
150725.81 in reply to 150725.80
Date: 7/6/2010 8:23:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
Deron Williams jest do taktyk obwodowych. Znacznie bardziej uniwersalny niż Rondo.
Ale to już chyba kwalifikuje się do innego tematu ;)

This Post:
00
150725.82 in reply to 150725.81
Date: 7/6/2010 8:34:13 PM
Overall Posts Rated:
2020
Hehe racja ;)

From: Pewu

This Post:
00
150725.83 in reply to 150725.81
Date: 7/7/2010 3:26:58 AM
Overall Posts Rated:
914914
To może zapodajmy od razu z grubej rury - CP3 :)
Jaki minimalny próg podań, zbiórek, rzutu z bliska przewidywałbyś dla PG?

This Post:
00
150725.84 in reply to 150725.81
Date: 7/7/2010 3:29:30 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Moim zdaniem żadnego namawiania BB-ków do ograniczania potencjałów U21, jeśli coś takiego wejdzie Twoja koncepcja stanie się koncepcją wszystkich reprezentacji i jej wpływ na wyniki kadry będzie żaden bo każdy będzie tak samo trenował.

Jeśli chodzi o podział potencjału między U21 i kadrę to moim zdaniem powinno wyglądać to tak że do U21 trafiają wszyscy z 18-latkowie z wyjątkiem MVP, historyka i legendy, a być może nawet tylko z wyjątkiem historyka i legendy.
Do NT trafiają 18-latkowie z najwyższym potencjałem oraz 19 latkowie z trochę niższym bo do U21 mają o rok za mało treningu ale do NT mogą się w przyszłości nadać.I nie bardzo trzeba się przejmować jeśli zawodnik jest niebieski zamiast czerwony na starcie - po prostu jeśli ma być trenowany np. 7 sezonów to można zdążyć wyciągnąć w górę nawet same niebieskie skille, jego początkowy poziom umiejętności ma znacznie mniejsze znaczenie niż w U21. W ostateczności zadebiutuje w reprezentacji w wieku 26 lat z już solidnym doświadczeniem.



This Post:
00
150725.85 in reply to 150725.6
Date: 7/7/2010 3:50:09 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Jeżeli chodzi o to co napisałeś na wstępie:

Naprawdę nie wiem jaka jest przyczyna naszej porażki z Portugalią, ale to teraz mało istotne. Fakty są takie, że wypadliśmy tak sobie, chcieliśmy grać o złoto, zaryzykowaliśmy i zostajemy z niczym. Tak to w sporcie po prostu bywa. Nie spełniło się moje wielkie marzenie o medalu dla Polski. Mam nadzieję i wierzą w to głęboko, że wcześniej czy później jednak komuś się to uda.




Wnioski, które na tej podstawie wyciągnąłeś, to chyba trochę nadinterpretacje z Twojej strony ;) To odnosiło się tylko do meczu z Portugalią. Do dzisiaj nie wiem dlaczego przegraliśmy. Niech nikt mi in mówi że przez kondycję. Na pewno mieliśmy gorszą niż rywal, ale bez przesady. Nie była taka zła, w żadnym wcześniejszym meczu nie mieliśmy z nią problemów, poza pojedynczymi przypadkami Falborskiego, który był po prostu za dużo eksploatowany ;)

Jeżeli zaś chodzi o sam system przez Ciebie proponowany to ciężko mi się odnieść. Osobiście uważam, ze kadra NT powinna być najważniejsza, a kadra U-21 jest jakby przedsionkiem do NT. Piszę to mimo, ze to nie leży w moim interesie jako selekcjonera U-21, ale uważam, że tak powinno być. Przyczyn braku sukcesu w NT widziałbym raczej w tym, że do tej pory po 21 właściwie nie było, żadnego systemu rozwijania nadal zawodników. Nie wiem czym to było spowodowane, może nie było sensownych zawodników, a może nie było chętnych do treningu. Po prostu nie wiem jak było we wcześniejszych kadencjach. Wiem za to jak jest teraz. Przekazałem obecnemu selekcjonerowi bazę kadry U-21 w której jest 24 zawodników, którzy z powodzeniem mogą trenować pod NT. Potencjał minimum supergwaiazda, ale w znacznej mierze nawet wyższy.
Z tych zawodników można zrobić fantastyczna kadrę, ale warunek jest taki sam, jak przy każdym pomyśle-trzeba znaleźć ludzi do treningu (namówić obecnych właścicieli lub znaleźć kupców). w każdym pomyśle od tego zaczyna i najczęściej kończy się wszystko.

Co do samego systemu trenowania zawodników z draftu. Selekcjoner NT jest szefem wszystkich szefów. Ma dane wszystkich zawodników z draftu. Jeżeli powie mi, że tan i ten będzie trenowany trenowany tak jak on chce, to ja się temu podporządkuję. Póki co razem ze swoimi skautami wykonujemy pracę, którą uważamy za słuszną i realizujemy taki trening, żeby U-21 była jak najsilniejsza. Po to zostałem wybrany i tego się trzymam, choć podkreślam jestem gotowy podporządkować się każdej decyzji selekcjonera.

Uważam, że system treningu w Polsce pod U-21 jest dobry, szkolimy świetnych zawodników, najczęściej w czołówce rocznika w BB. Co do systemu szkolenia pod NT się nie wypowiadam, bo to nie moja sprawa i nie chcę wchodzić w nie swoje kompetencje. Poza tym się na tym nie znam ;) Wiem za to, ze możemy mieć silne obie reprezentacje. Skoro silne NT i U-21 mają Włosi, Hiszpanie, Niemcy czy Francuzi to czemu nie my?

Powiedzcie mi czy oni poświęcili swoją U-21 dla NT? Nie. Oni po prostu maja rozwinięty system skautingu pod NT i znajdują managerów, którzy chcą trenować zawodników do NT. My tego nie mamy i tyle w temacie z mojej strony co do NT.





This Post:
00
150725.86 in reply to 150725.85
Date: 7/7/2010 3:50:37 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Nie chcę nikogo wyróżniać, ale nie ukrywam że szczególnie liczy się dla mnie zdanie najbardziej doświadczonych graczy. Którzy różne projekty już wysnuwali i realizowali, bądź obserwowali to jak owe plany się sprawdzały.


Ja się bardzo cieszę jak ktoś poświęca swój prywatny czas, wychodzi z jakąś inicjatywą i robi coś dla innych. Nawet nie chodzi o to że się z tym zgadzam bądź nie. Może ktoś uzna mnie za bufona, ale jedną z nielicznych inicjatyw na forum, które można uznać za sukces i się sprawdziły to akcja supertalenty. Z tej akcji grało ponad 50% kadrowiczów w poprzednim sezonie U-21. I grali dlatego, że byli najlepsi, mało tego z tej akcji ponad 2/3 tworzą grupę 24 zawodników o których napisałem, że śmiało mogą trenować pod NT. To są wymierne liczby. Czy udało się coś jeszcze. Z akcji łowimy perełki był Cieśluk, z Szaleńców...chyba nikt, ale jeśli ktoś był to przepraszam. Na forum przeżyłem już wiele inicjatyw, które kończyły się tylko tym, że sobie parę osób pogadało i zero konkretów. Tak naprawdę wszystko zależy od selekcjonera NT. Jeżeli nie będzie jego zgody i wprowadzenia w życie Twojej inicjatywy, to do następnych wyborów na selekcjonera NT będzie tak jak było.


Co do samej idei to się nie wypowiadam, bo jak mówię, na NT się nie znam. W moim interesie jest, żebym z zawodników z draftu trenował pod U-21tak jak uważam to za najlepsze, ale dostosuję się do każdej decyzji selekcjonera NT.


From: mucha8

This Post:
00
150725.87 in reply to 150725.81
Date: 7/7/2010 4:06:28 AM
Overall Posts Rated:
1919
Myślę iż po prostu musisz przedstawić selekcjonerowi założenia, grupę ludzi która by się tym zajęła i oczekiwać na jego decyzję czy jest w stanie poświęcić swoją kadencję na wprowadzanie tego planu w życie czy też ma własną wizję tego jak kadra ma wyglądać przez najbliższe 2 sezony...

From: Pewu

This Post:
00
150725.88 in reply to 150725.87
Date: 7/7/2010 4:24:48 AM
Overall Posts Rated:
914914
Model treningowy Hawkeyed'a zakład, że dopiero za jakieś 5-6 sezonów będą efekty pracy w postaci zawodników pod kadrę NT. Także 2 kolejne kadencje, selekcjonerzy mogą z tymi już doświadczonymi zawodnikami robić figle migle, polegające na delikatnym nadrobieniu boków. Wielkich cudów nie będzie za kadencji matiego ani jego następcy. Wszystko musi ruszyć od podstaw. Teraz 19 latkowie z super potencjałem nie będą przynajmniej zaniedbywani.

From: mucha8

To: Pewu
This Post:
00
150725.89 in reply to 150725.88
Date: 7/7/2010 4:33:43 AM
Overall Posts Rated:
1919
Nom tja ale jeśli mati nie wyraził by powiedzmy aprobaty i nie udało by się znaleźć ludzi którzy trenowali by w odpowiednim reżimie treningowym to nadal sezony będą leciały jako stracone

Advertisement