BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wybNT] Debata wyborcza

[wybNT] Debata wyborcza (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
208992.79 in reply to 208992.75
Date: 2/9/2012 12:18:28 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Oceniam ich jako zbliżonych, ale ze wskazaniem na 2.
Najchętniej wystawiłbym ich obu w jednym meczu i porównał. To by była najcenniejsza informacja, taki sam ent, ten sam rywal, taki eksperyment daje najwięcej informacji.
Jeślibym nie miał czasu potestować i już teraz miałbym wystawić jednego, i np. byłby to mecz z Maltą, to wystawiłbym pierwszego. Żeby zobaczyć go w akcji i ocenić.
Namiast jeśli gralibyśmy półfinał z Hiszpanią, to wypękałbym i wystawił drugiego ;-)
Po tym drugim wiem czego się spodziewać bo zawodnicy w tym stylu przewijali się przez kadrę. Zawodnikiem zbliżonym do pierwszego nigdy nie grałem, tak więc miałbym cykora ryzykować w decydującym momencie.

Tak na prawdę to ja po każdym meczu kadry robiłem sobie statystyki który zawodnik jak wypadł. I te zapisku w kilku arkuszach kalkulacyjnych. I bardzo często decyzja była podejmowana na podstawie poprzednich występów. Dlatego jak mistrzostwa wkraczały w decydującą fazę to już rozeznanie w zawodnikach było o wiele większe, a jak jakieś błędy były popełnianie we wcześniejszych fazach, to później były korygowane. Ja nie lubię stąpać po nieznanym więc przetestowałbym ich sobie wcześniej. Ale gdyby nie dane to było (np. powiedzmy obaj byli kontuzjowani lub bez formy przez cały sezon, a tu nagle wystrzał formy w jednym momencie) to bezpiecznie postawię na drugiego.

From: Michael

This Post:
00
208992.80 in reply to 208992.77
Date: 2/9/2012 12:19:21 PM
My Entire Team Sucks
II.2
Overall Posts Rated:
190190
Startowałeś tyle razy w wyborach i ani razu nie udało Ci się wygrać. Nie uważasz, że społeczność nie chce Ciebie na stanowisku selekcjonera? ;)

Jeśli wygrasz wybory i okaże się, że Wiśnia jest niezbędny kadrze to poświęcisz swój klub żeby ratować JW?

This Post:
00
208992.81 in reply to 208992.55
Date: 2/9/2012 12:27:03 PM
My Entire Team Sucks
II.2
Overall Posts Rated:
190190
1. Moim skromnym zdaniem to w wątkach kadrowych udzielają się ciągle te same osoby i nie mam nic przeciwko temu, że mają taką pasję i się spełniają dzięki temu. To jest jednak głębszy problem, bo społeczność generalnie nie interesuje się poczynaniami naszych zespołów narodowych. Jaki masz plan żeby to zmienić?

2. Jeśli ktoś ciekawy (Twoim zdaniem) się zgłosi to wycofasz swoją kandydaturę?

3. To powinna być zabawa dla całej społeczności, a nie wąskiej gruby osób związanych z kadrą/ami. Wydaje mi się, że jest u nas trochę utalentowanych użytkowników którzy poradzą sobie na stanowisku selekcjonera. I wcale nie uważam, że Stoch się sprawdził. Kowalczyk to klasa światowa, w skokach takim reprezentantem był Małysz, ale nie Stoch, przynajmniej jeszcze nie teraz. Wenger sprawdził się w Arsenalu, ale ostatnie lata to kompletna porażka i raczej ciągnie ten klub na dno, a nie pcha do góry - tutaj zmiana jest wręcz wskazana. ;)

4. Ale teraz jest to samo co w sezonach od 3 do 14 - przy kadrach kręci się ciągle ta sama, wąska grupa osób. Nie trzeba tego tłumaczyć układami, klikami czy szajkami. To jest oczywiste - praca przy kadrach wymaga zaangażowaniu i poświęcenia wolnego czasu, a nie każdy ma czas (to chyba najważniejsze) i chęci. Prowadzenie klubu jest dużo prostsze, bo szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie. Klub jest dobrem pojedynczego użytkownika, a kadra jest dobrem wspólnym - całej społeczności.

5. Który z pozostałych kandydatów reprezentuje "stare"?

6. Mr.President_ELIT też był dwa razy trenerem kadry NT. Za dużo jednak nie zdziałał - nie byłem użytkownikiem BB w tamtych czasach, więc oceniam sam wynik, choć nie znam okoliczności. Podobnie Leszek w U-21, czy też Vinnie_Jones podczas poprzednich kadencji. Nie można doceniać samych zalet związanych z "guziczkami", bo to w żadnym wypadku nie gwarantuje sukcesu. Obycie "na stołku" jest niewątpliwie zaletą, bo oczywistym jest fakt, że lepiej mieć lepsze/gorsze doświadczenie niż żadne, ale to nie wszystko.

7. Możesz rozwinąć czego nie zdążyłeś zrobić? Nie mogłeś zająć się tym po kadencji?

8. Jeśli wygrasz i podwinie Ci się noga (odpukać w niemalowane drewno!) to już zawsze będziesz słuchać głosów, że sukces udało Ci się zrobić tylko dzięki własnemu parkietowi. ;)

Dlaczego ponownie NT, a nie U-21? Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
208992.82 in reply to 208992.72
Date: 2/9/2012 12:32:05 PM
Overall Posts Rated:
12061206
A konkretniej (bo wcześniej forum mi się zawieszało).

Jeśli mam wystawić SG (no bo rozumiem, że pozostałe pozycje są już obsadzone, zatem mam w składzie podstawowego PG i zmiennika oraz jednego SG, potrzebuję drugiego) to oczywiście wybieram Anczykowskiego i tu nie mam ani grama wątpliwości.
Natomiast jeśliby przewidziani są do występu jako PG (czyli pozycja SG jest już zajęta, pozostaje dylemat kogo wystawić na PG), to raczej wystawiłbym Krzystałę ale drobny znak zapytania bym w tym miejscu zostawił.

Oczywiście jak zrobi brakujące skoki. Dobrze wiesz jaki jest z nim problem - to samo co było jego mankamentem w U21. Jeśliby te same problemy pojawiły się w NT, no to mógłby nie być pierwszym wyborem.
Pozostaje jeszcze kwestia czy Krzystała taki będzie - Potential Score tak ustawionych skilli to 9,47 a więc blok może być wcześniej. No ale trzymajmy kciuki, że się uda.
Najchętniej to też oczywiście bym ich obu przetestował w jednym meczu, to by rozwiało większość wątpliwości.

This Post:
00
208992.83 in reply to 208992.39
Date: 2/9/2012 1:05:17 PM
Overall Posts Rated:
761761
but seriuosly...what makes you so sure that you can handle with the best team in the BBworld??
experience?
maybe natural born confidence

I probably can't handle the best team in the BB world, but that would be pretty sweet if I did.

This Post:
00
208992.84 in reply to 208992.78
Date: 2/9/2012 1:09:04 PM
Overall Posts Rated:
761761
Ryszard Kalisz or Marcin Najman - which of them will be the most important player in the paint during your term? Najman was recently injured, but it seems that everything is okay. Kalisz has problems with stamina and it does not look good - he needs intensive training sessions. They have equal skills (with the exception of stamina) and potential, but Najman is slightly younger and taller. Do you need some more information to answer my question

I have to go back to what I said in my debate thread. If one of them gets arrested, then they will definitely be the more important player in the paint. If they both don't get arrested, then neither will be any help to the team. If both get arrested, then they will both see plenty of playing time. Right now I'll give the edge to Najman, just because he's younger, and he can get some nice under-age related arrests.

This Post:
11
208992.85 in reply to 208992.81
Date: 2/9/2012 1:14:45 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ad 1. Polska społeczność w niewielkim stopniu interesuje się ogólnie BB. Jeśliby policzyć ile osób interesuje się kadrami (zdarza im się napisać w wątkach kadrowych) no to wyjdzie powiedzmy 50 osób. A osób, które w ogóle piszą na forum będzie ze 100. Nawet jeśli te proporcje są trochę inne (np. 20 do 200) to i tak widać skąd się bierze problem. Po prostu mało osób zainteresowanych buzzerbeaterem na forum, a tylko z tych osób potem biorą się osoby zainteresowane kadrami.

Forum dla nowych managerów jest bardzo nieprzystępne. Przez bardzo długi czas starsi stażem managerowi, w tym GM-owie, wychodzili z założenia, że praktycznie do wszystkich rozmów o samym BB, to powinien być jeden wątek "pytania i odpowiedzi". Na inne tematy nie związane z samym buzzerbeaterm było wiele wątków (o reprezentacjach, pucharkach, offtopie) ale na to, co najważniejsze, to tylko jeden. I dlatego nowi managerowie mieli problem z dotarciem do ciekawej informacji. Bo w zasadzie powinni się przebijać przez cały wątek, nie mając gwarancji, że dana odpowiedź tam jest. A dla starych managarów, którzy i tak czytają wszystko, jeden wątek to było dobre rozwiązanie, bo mieli mniej klikania.

Nowy jak założył nowy wątek, to na dzień dobry dostawał strzała, że niepotrzebnie to zrobił, powinien zapytać w jednym słusznym wątku. I się zniechęcał. A tak się nie da. Przecież jest tyle aspektów. Trening, taktyka, strategia, hala, personel, handel, a każde z tych zagadnień może mieć pomniejsze.
A przecież po to jest forum pomoc, żeby stawiać pytania. A nie po to, żeby był na nim tylko jeden wątek. W innych krajach oraz na globalu jest zupełnie inaczej. Jak ktoś czegoś potrzebuje, to albo jest wątek o danym zagadnieniu, w którym są już odpowiedzi. Wystarczy przeglądnąć listę wątków i od razu dociera do interesującej informacji. A jak nie ma takiego wątku to manager sam zakłada. I od razu otrzymuje odpowiedź inni mogą dodać swoją opinię. A za miesiąc można do tego wątku wrócić. Gdy wszystko jest w jednym wątku to tak się nie da.
Teraz u nas powoli się to zmienia.

A co ja chcę zrobić, żeby to zmienić? Umieszczać jak najwięcej ciekawych rzeczy. Managerowie będą się interesować forum gdy na forum będzie coś ciekawego. Założyłem wątek z ciekawostkami: (188493.1). Założyłem wątek dla początkujących o kadrze: (171065.1). Oprócz tego wiele poradników i wypracowań na jakieś zagadnienie. Do tego narzędzia. Statystyki. Właśnie tym musimy zachęcać innych do buzzerbeatera. Buzzerbeaterem. Pisałem RP - przez cały sezon podczas MŚ w sezonie 16 pojawiały się historyjki o kadrze w klimacie Gwiezdnych Wojen, wszystkich odcinków uzbierało się z kilkanaście.

Oczywiście możemy też wymieniać się linkami do demotywatorów, kwejka, itd. Ale wtedy user przeniesie się na tamte portale, więc na dłuższą metę w BB nie zagrzeje miejsca. Tak więc bawmy się buzzerbeaterem w buzzerbeaterze. To jest mój pomysł na zainteresowanie innych. A jeśli kogoś nie interesuje buzzerbeater to i tak go tu nie zatrzymamy na dłużej.


Ad 2. Teraz już nie, jest za późno, klamka zapadła. Kto miał się zgłosić to już się zgłosił, były dwa dni, teraz jest już trzeci dzień kampanii. Jak ktoś nowy się zgłosi, to jest ryzyko, że zabraknie mu głosów i nie dostanie się nawet do drugiej tury.

Ad 3. Nie było pytania, nie ma odpowiedzi.

Ad 4. Nie widzę pytania, nie ma odpowiedzi. Ale co do analizy sytuacji to się zgadzam, rozumiem to jako rozwinięcie zagadnienia poruszonego przeze mnie, skoro nie ma pytania.

Ad 5. Na chwilę obecną nikt nie przedstawił konkretów więc ciężko ocenić.

Ad 6. Tak więc może to przykład, że jednak lepiej zaufać drugi raz selekcjonerowi, który się sprawdził, niż temu, który się nie sprawdził.

From: SebeQ
This Post:
11
208992.86 in reply to 208992.85
Date: 2/9/2012 1:18:09 PM
Overall Posts Rated:
2424
Myślę, że w geście rewanżu Sebek powinien wystartować w Stanach. Na czacie pokazywał, że Google translator ma opanowany. Była by to taka wymiana myśli szkoleniowej na linii USA-Polska ;-)


ok.. ;)

From: kozlik4

This Post:
00
208992.87 in reply to 208992.80
Date: 2/9/2012 1:25:06 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Startowałeś tyle razy w wyborach i ani razu nie udało Ci się wygrać. Nie uważasz, że społeczność nie chce Ciebie na stanowisku selekcjonera? ;)

Nigdy nie odbierałem tego w ten sposób. Szczerze mówiąc mam nadzieję, że tak nie jest:-)

Z resztą nie jestem typem człowieka, który jeśli mu się coś nie uda tłumaczy sobie: "Jestem super, tylko ludzie się na mnie nie poznali";-) To by było zbyt proste...Jestem świadomy swoich umiejętności i mimo niepowodzenia nie poddaję się, a wytrwale dążę do celu.

Przyczynę moich porażek w poprzednich wyborach staram się upatrywać w sobie.. Według mnie byłem zbyt mało doświadczony i nie przekonałem dostatecznie wyborców swoją osobą. Zwykle przystępowałem do wyborów z pozycji tego mniej doświadczonego III, II ligowego menadżera, a przegrywałem z bardzo ogranymi menadżerami z PLK.

Dzisiaj to ja jako jedyny kandydat jestem w PLK i śmiało mogę powiedzieć, że doświadczenie jest po mojej stronie. Mam nadzieję, że to sprawi iż wyborcom będzie dużo łatwiej mi zaufać i tym razem to ja dostąpię zaszczytu prowadzenia Reprezentacji Polski.

Poza tym każde niepowodzenie w wyborach było dla mnie motywacją do tego by się rozwijać i stawać się jeszcze lepszym. Ja tego czasu od wyborów do wyborów nie zmarnowałem. Startuję jako lepszy kandydat.

Jeśli wygrasz wybory i okaże się, że Wiśnia jest niezbędny kadrze to poświęcisz swój klub żeby ratować JW?

Jeśli okaże się niezbędny to tak.

This Post:
00
208992.88 in reply to 208992.81
Date: 2/9/2012 1:32:20 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ad 8. Chciałbym zrobić zamknięty wątek przyklejony o polskich reprezentacjach. Wcześniej miałem pomysł, żeby każdą ciekawostkę lub opracowanie wrzucać do środka wątku. Ale okazało się, że to ginie w spamie. Widziałem np. ostatnio parę razy jak jacyś managerowie pytają o jakieś narzędzie (dzisiaj lub wczoraj ktoś pytał o kalkulator personelu, parę dni temu ktoś o kalkulator potencjału). Albo jeszcze wcześniej ktoś pytał o strategię postępowania w drafcie. Ktoś mu odnalazł ten post i wkleił. Albo nawet pamiętam było pytanie tego typu: "kto pamięta w którym wątku King pisał o 2-3". Teraz chciałbym najważniejsze rzeczy zebrać w jednym miejscu. Instrukcje dla właścicieli zawodników.

Selekcjoner ma o wiele większą siłę przebicia. Jakiś czas temu napisałem, że zawodnik jest w rankingu polskich zawodników na jakimś tam miejscu. I komuś to się nie spodobało, że nie powinienem wygłaszać takich oświadczeń, bo nie jestem selekcjonerem. Tymczasem w kadrze mamy jeden ranking - używa go Leszek a ja go zaprogramowałem. I każdy piątek na GG zaczynał się od tego, że Leszek pisał kto się po treningu przesunął na jakąś pozycję.

Rozwinąć skauting historyków bym chciał. Ludziom od MTR-u zdaje się skończył się zapał, trzeba zatem zagospodarować tę przestrzeń.

Rozwinąć analizę taktyczną bym chciał. Jak nie będę selecao to nie będzie mi się chciało. Jak poprzednio zostałem selekcjonerem, to zrobiłem sobie bazę kilkuset tysięcy spotkań granych w ligach 2 i 1 na całym świecie. I mam zestawienie która taktyka z jaką ile razy wygrała a ile razy przegrała. Teraz chciałbym to odświeżyć (o nowe spotkania), zobaczyć co się pozmieniało.


Ad 8. Jeśli nie wygram to i tak będę zawsze słuchać ;-) Więc niczym nie ryzykuję ;-)


Ad 9. Po prostu bardziej jestem wdrożony w NT, znam zawodników. No i moje pomysły zawsze bardziej były takie pasujące do NT (jak odwróceni). Poza tym U21 teraz ma taką przewagę siły gry nad innymi kadrami, że tam nie ma obecnie potrzeby ingerować. Tylko z gospodarzem, grając tie vs CT wygraliśmy mniejszą liczbą punktów niż dwucyfrowa. Mam wrażenie, że jakbyśmy zagrali CT w pierwszym meczu eliminacji, to i tak na koniec byśmy wygrali złoto ;-)

W NT wszystko jest na styku. Tak na prawdę bardzo niewiele zabrakło, żebyśmy ostatnio nie zdobyli medalu ani na ME, ani na MŚ. W obu przypadkach do półfinałów awansowaliśmy tylko dzięki lepszemu bilansowi koszy (w ME zadecydowało 6 małych punktów, w MŚ 21 małych punktów, a więc 11 w bezpośrednim meczu). Do tego w barażach z Tajwanem wygraliśmy zaledwie koszem. Margines błędu był zerowy. Po prostu w NT jest więcej rzeczy do poprawienia.
Oprócz tego mam więcej znajomości wśród selekcjonerów NT w innych krajach ;-) Tych od U21 to niewiele kojarzę.

This Post:
00
208992.89 in reply to 208992.85
Date: 2/9/2012 1:42:57 PM
Overall Posts Rated:
6262
Pytanie do obu kandydatów:

1. (201626.1) Co zrobisz, żeby tego typu sytuacje nie miały miejsca w przyszłości*. Ja zostałem raz na zawsze skutecznie odstraszony od jakiejkolwiek pomocy przy Kadrach w związku z tego typu akcjami. Jestem Skautem tegorocznych 19-letnich PG ale to pierwszy i ostatni raz. 18latków już nie wziąłem. Właśnie przez atmosferę w Kadrze.






* Zrzuty ekranu nie są opcją.

Advertisement