BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Big Z

This Post:
00
171604.798 in reply to 171604.796
Date: 4/16/2011 12:23:47 PM
Overall Posts Rated:
6363
jest to jakiś krok zgodny z kierunkiem oczekiwań użytkowników BB
dziękuję za rozwój współpracy na linii selekcjoner użytkownicy.


chyba nie przeczytałeś dokładnie wypowiedzi selekcjonera. Przecież napisał, że zalogować do bazy się można, ale i tak sprawdzi wszystkich :)

From: Jax

This Post:
00
171604.799 in reply to 171604.798
Date: 4/16/2011 2:13:25 PM
Overall Posts Rated:
773773
to po co ta baza ?

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
171604.800 in reply to 171604.799
Date: 4/16/2011 2:16:17 PM
Overall Posts Rated:
12061206
to po co ta baza ?
Mniej wiesz - krócej jesteś przesłuchiwany :-)

From: Astarotte

This Post:
00
171604.801 in reply to 171604.798
Date: 4/17/2011 8:46:54 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
jest to jakiś krok zgodny z kierunkiem oczekiwań użytkowników BB
dziękuję za rozwój współpracy na linii selekcjoner użytkownicy.


chyba nie przeczytałeś dokładnie wypowiedzi selekcjonera. Przecież napisał, że zalogować do bazy się można, ale i tak sprawdzi wszystkich :)


przeczytałem...

chodziło o zmniejszoną skalę sprawdzania.

Zawsze to coś :) powoli się dotrze inne kwestie:)

This Post:
00
171604.802 in reply to 171604.797
Date: 4/17/2011 9:05:05 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
To może teraz określą się użytkownicy potencjalnych reprezentantów co do skautowania ich skili przez bungabunga :)
Żeby potem znowu płaczu nie było.



płacz będzie bo taka jest natura ludzka :) - śmieją się tylko idioci :)

po prostu lepiej trzeba zdefiniować co oznacza zwrot potencjalny reprezentant.

Skoro nawet selekcjoner sam wprowadza ograniczenia odnośnie sensu sprawdzania potencjalnie zerowych graczy to już jest krok na przód. (vide center około 28 lat i pensja mniej niż 30 000)

W zeszły sezonie, to właśnie uznałem za moralnie wątpliwe (może dwuznaczne). Samo sprawdzanie graczy z wielkimi szansami na grę w kadrze było, jest i będzie i to nie boli aż tak, jak korzystanie z guziczków w odniesieniu do graczy już bez szans na kadrę.

To temat do poruszenia jesli selekcjoner wrzuci jakiś raport z cyklu debiutanci - a najlepiej w ujęciu ilu z bazy sprawdzanych zagrało w kadrze a ilu ma w tej kadrze szanse zagrać no i jaki jest odsetek sprawdzonych i odrzuconych (jak na to wskazywały ogólnodostępne dane: wiek, pensja - patrz właśnie przykładowy center)

reasumując..mniej sprawdzeń zgodnie z wypowiedzią selekcjonera = mniej zbędnych sprawdzeń = mniej lamentu na forum (*przynajmniej ze strony takich jak ja)

to był mój główny zarzut. skoro teraz się zmienia to może będzie lepsza atmosfera:)

Last edited by Astarotte at 4/17/2011 9:05:59 AM

This Post:
00
171604.803 in reply to 171604.801
Date: 4/17/2011 9:31:16 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Skala przeglądu zawodników w wieku od 23-24 wzwyż będzie mniejsza, bo po prostu na podstawie skilli z poprzedniego przeglądu wiem, że wielu zawodników do niczego się nie nadaje i nie mają szans grać w kadrze. Nie mam więc potrzeby sprawdzać ich drugi raz, tylko niepotrzebnie bym się narobił. Przejrzę tylko najlepszych (z podziałem na pozycje i roczniki), plus najwyższe pensje oczywiście też (jak komuś ostro skoczyła a nie znajdzie się na liście najlepszych), ewentualnie jakby się okazało, że poprzednio ktoś dobry został pominięty (był na pewno jeden taki przypadek - mogło być więcej).
Dodatkowo trzeba będzie przejrzeć tych, co wyjdą z U21. Przejrzę też MTR bo nie wiem czy tam zawodnicy nie są marnowani a tak być nie może.

Skoro nawet selekcjoner sam wprowadza ograniczenia odnośnie sensu sprawdzania potencjalnie zerowych graczy to już jest krok na przód. (vide center około 28 lat i pensja mniej niż 30 000)

Jakby nie było poprzedniego przeglądu, albo n. utraciłbym pliki z danymi, to bez zmrużenia okiem jeszcze raz sprawdziłbym tych samych zawodników.
Zresztą... To jest zawodnik, który grał w ostatnim meczu o stawkę za kadencji Mr.P: (4847382), a to ten mecz (10664).
Jak widać allstar, pensja 48k (a to już całkiem blisko 30k), 28 lat. Nie wiem jaką wcześniej pozycję domyślną, to się mogło przecież zmienić. A przecież ten mecz był pod koniec dwunastego sezonu a ja dostałem kadrę na początku piętnastego sezonu, a więc ten zawodnik był w kadrze troszkę ponad 2 sezony przed tym gdy dostałem guziki. W dwa sezony aż tak strasznie dużo się nie zmienia.

Uważam, że przegląd a potem baza okazała się bardzo pomocna. Dzięki temu miałem komfort w powołaniach wiedząc, że nie na pewno nikt nie został pominięty i mogłem skoncentrować się tylko na dobrym rozegraniu kwestii powołań. I uważam, że dzięki temu powołania wyszły w miarę optymalnie (jeślibym do czegoś miał się na siłę przyczepiać, to powołanie Ferkaluka było na wyrost, a zamiast niego powinien być wcześniej w kadrze Anczykowski, ale tak się ułożyła forma, poza tym jak widać w ten sposób wychodzi szeroki skład zawierający tylko sześciu podkoszowych, trzech SF-ów i aż dziewięciu obwodowych - wg mnie optymalny układ powinien oscylować w pobliżu 7-4-7).

Oczywiście baza jest potrzebna, bo potrzebuję znać skille także w trakcie sezonu a nie tylko na początku. W czasie sezonu najlepsi kadrowicze zrobili nawet ze 6 skoków, to jest dosyć istotna informacja. I optymalny skład teraz wygląda inaczej niż na początku sezonu.

Uważam także, że poprzednich kadencjach nie wszystkie powołania były optymalne i dlatego nie zawsze potrafiliśmy wykorzystać potencjał jaki mamy. Być może powodem był właśnie brak dobrego rozeznania w umiejętności polskich zawodników, szczególnie zaplecza.

From: Big Z

This Post:
00
171604.804 in reply to 171604.803
Date: 4/17/2011 12:13:37 PM
Overall Posts Rated:
6363
To jest zawodnik, który grał w ostatnim meczu o stawkę za kadencji Mr.P: (4847382)
No, tego to akurat wszyscy znają. Przecież to Adam Małysz polskiego BB :) Mogłeś wybrać mecz, w którym ładniej zagrał.

From: B.B.King

This Post:
00
171604.805 in reply to 171604.804
Date: 4/17/2011 12:39:16 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ja go średnio kojarzę. Co prawda jego nazwisko obiło mi się o oczy, ale nie za bardzo pamiętam w jakich kontekstach. Ciężko mi by było coś więcej o nim powiedzieć (o roli, perspektywach, okolicznościach, konkurencji, dlaczego tak, dlaczego nie). Nigdy też nie grałem przeciwko drużynie, w której występował, więc to tylko nazwisko. W bazie też go nie mam bo nie przebił się przez filtr i nie został objęty przeglądem na początku kadencji.

Natomiast patrząc po skillach to zdecydowanie uważam, że musiało być słabe rozeznanie w zapleczu w tamtym okresie ;-) Wg mnie to w zasadzie nawet JW lepiej się nadaje na SF-a ;-) (no powiedzmy, trochę naciągając).
Odpaliłem sobie właśnie dane z przeglądu robionego przez Matiego w 13-stym sezonie (było to kilkanaście tygodni po tym meczu, który linkowałem), wstawiłem sobie te dane do bazy, i mi wyszło, że Zelek był wtedy 34-tym SF-em w rankingu ;-) (lub niżej, jeśli jakieś dane zgubiły się po drodze). 17-tym w wersji podkoszowej (mam dwa rankingi SF-ów, jeden bardziej zorientowany pod obwód, drugi bardziej pod kosz).

Last edited by B.B.King at 4/17/2011 12:44:59 PM

This Post:
00
171604.806 in reply to 171604.805
Date: 4/17/2011 12:52:14 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
jak już pisałem..ograniczenie ilości bezsensownych badań to krok do przodu:)

i tego bym się trzymał :)

a dałbyś na koniec jakieś podsumowanie dotyczace bazy ? (no bo jakiś jest powód ograniczenia teraz sprawdzań)
to ciekawe dość bo uważam, że przeprowadziłeś (moim zdaniem aż za bardzo) dużą robotę przy bazie i ciekawi mnie jak się przy naszym potencjale (dałeś fajny wykaz krajów) rysuje ot tak średnio jako ciekawostka.

mógłbyś to nawet wrzucić w wątek "wszystko.."lub w głównym jako podsumowanie sezonu i co w następnym odcinku to może być fajny materiał na następne lata jak działa sito powołań i sprawdzań

This Post:
00
171604.807 in reply to 171604.806
Date: 4/17/2011 1:23:58 PM
Overall Posts Rated:
12061206
a dałbyś na koniec jakieś podsumowanie dotyczace bazy ? (no bo jakiś jest powód ograniczenia teraz sprawdzań)

Powód jest banalny. Przegląd na początku sezonu robiłem tylko i wyłącznie na podstawie potencjału i pensji (no i trochę wieku).
Dygresja: Zupełnie nie patrzyłem na pozycję domyślną, bo to jest zmienna rzecz - dla mnie było wszystko jedno czy dany zawodnik miał literki SF, PG czy C przy nazwisku - jeśli miał taką samą pensję to był traktowany tak samo. Nie chciało mi się jakiś dodatkowych zasad robić, bo nie widziałem sensu, tylko by to skomplikowało robotę. Zresztą domyślna pozycja zmienia się, Juniorro kiedyś się chwalił, że Klaczynskiemu zamieniła się po treningu z PF na PG (lub na odwrót), a więc o cztery pozycje. Koniec dygresji.
No więc wtedy brałem pod uwagę tylko pensje a nie znałem w ogóle skilli, więc nie miałem pewności, że dany zawodnik się nie nadaje. Teraz znam skille tych słabych zawodników i mam pewność, że się nie nadają. Więc nie widzę potrzeby ich sprawdzać drugi. Jednak gdybym utracił wszystkie dane z poprzedniego przeglądu, to obecnie zrobiłbym identyczny - łącznie z allstarami z pensją 30k. Tak więc nic się nie zmieniło, uważam że przegląd był dobrą rzeczą. Jedynym powodem, że teraz nie będę przeglądał wielu zawodników jest to, że już ich mam przeglądniętych ;-)

a dałbyś na koniec jakieś podsumowanie dotyczace bazy ?
Dzisiaj nasunął mi się taki wniosek, że zanim Mati został selekcjonerem, to zawodnicy byli bardzo słabo trenowani. Wnioskuję to na podstawie danych z przeglądu pochodzącego z sezonu 13 (zrobionego przez Matiego). Natomiast jak porównuję skille z końca kadencji Matiego z tymi z 13-stego sezonu, to widzę, to widzę duży progres. Świadczy to o tym, że Mati odwalił dobrą robotę.

Zestawienie poniżej.

Last edited by B.B.King at 4/17/2011 1:25:02 PM

Advertisement