BuzzerBeater Forums

BB Poland > U21 - Przemówienia kandydatów

U21 - Przemówienia kandydatów (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
136304.8 in reply to 136304.7
Date: 3/24/2010 5:57:38 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
W wielkim skrócie chciałbym żeby docelowo kadra U-21 wyglądała mniej więcej tak:

PG 3-4 zawodników (Skille główne: OD, PS, DV, HN, JS, JR)

Wśród PG chciałbym, żeby był jeden pod taktyki podkoszowe to znaczy taki, który może mieć gorsze JS/JR kosztem zwiększonego DV i PS oraz jeden pod taktykę R&G, to znaczy taki z jak najwyższym JR kosztem DV (taki zmodyfikowany SG)


SG- 3-4 (Skille główne: JS, JR, OD, DV)

Pod atak z obwodu: (JR kosztem DV i PS)
Pod atak spod kosza: (DV i PS kosztem JR)

SF- 3-4

Tutaj największy rozdział:
SF pod taktykę obwodową: OD, JS, JR no i ile się da ID, RB, HN, DV, PS
SF pod taktykę podkoszową: IS, ID, DV, PS, poza tym OD, HN, RB


PF –3-4

Atak z obwodu: ID, RB, BK, JS oraz na dobrym poziomie: JR, OD, PS, IS
Atak spod kosza: ID, RB, IS oraz JS, OD, DV, BK

C- 4-5

Że tak powiem defensywny; ID, RB, BK oraz ID i PS
Ofensywny: ID, IS, RB oraz DV, PS, HN, BK

Podałem skille w kolejności ważności w moim subiektywnym odczuciu, chociaż zaznaczam, że to nie jest jakieś moje sztywne stanowisko, ale raczej punkt wyjścia do ewentualnych wytycznych co do treningu kadrowicza.

Znając początkowe skille zawodnika decydujemy jaką ścieżką będziemy chcieli trenować zawodnika. Musimy to zrobić jak najszybciej! Piszemy do managera, np. że Twój zawodnik będzie przygotowywany na pozycję SG pod atak z obwodu. Wiąże się to przede wszystkim z treningiem OD, JR, JS. Podajemy szacunkową wysokość skilli jakie zawodnik powinien osiągnąć w wieku 21 urodzin (jeżeli manager chce możemy mu mniej więcej oszacować pensję).

Zdaję sobie sprawę, że papier wszystko przyjmie i łatwo jest coś napisać, a potem życie i tak to zweryfikuje, ale zawsze lepiej jest mieć jakiś plan i się go w miarę możliwości trzymać, niż błądzić po omacku i liczyć, że jakoś to będzie. W związku z tym nie napisałem nic o zawodnikach nazwijmy to uniwersalnych pod taktyki takie jak: Princeton, czy Push the Ball. Siłą rzeczy tacy zawodnicy będą, ponieważ po 2, ale dobrych zawodników zadaniowych na daną pozycję nam wystarczy. Pozostali będą trenowani według tradycyjnego schematu, a ewentualnie przerabiani w którymś momencie treningu np. widząc deficyt na jakiejś pozycji.

Powołania, Trening, Taktyka:

Obiecuję, że nie będę traktował kadry jako „drugiego klubu”. Może komuś się to nie będzie podobało, ale mówię to jasno, chciałbym konsultować ze społeczeństwem powołania poszczególnych zawodników i ich przydatność pod odpowiednie taktyki. Szczególnie liczył tutaj będę na byłych i obecnego selekcjonera oraz byłych i obecnych skautów, ale każdy, kto tylko będzie chciał być w sztabie reprezentacji i będzie chciał pomóc będzie miał taką możliwość i ze zdaniem każdego będę się liczył i brał je pod uwagę. Do rozwiązania jest w związku z tym jeden zasadniczy problem, a mianowicie platforma kontaktu. Najlepsze było by jakieś zewnętrzne forum, które ktoś by administrował i akceptował nowych członków (użytkowników) tego forum. Kiedyś coś takiego było tworzone (chyba przez Rafalskiego albo Khazaada) i jeżeli będzie taka potrzeba to chciałbym do tego wrócić. Jeżeli to nie wypali albo nie będzie konieczne to będziemy się jakoś porozumiewać na forum BB. Osobiście nie mam jakiejś manii szpiegowskiej, a wszystko traktuję przede wszystkim jako zabawę, więc wolę zainteresować kadrami powiedzmy 5 nowych osób nawet kosztem tego, że jakiś „obcy” pozna skille jednego czy dwóch naszych chłopaków.

This Post:
00
136304.9 in reply to 136304.8
Date: 3/24/2010 5:58:04 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Sztab

Przed nikim nie zamykam drzwi, wręcz przeciwnie każdy jest mile widziany i dla każdego znajdzie się miejsce. Będę potrzebował wielu rąk gotowych do pracy, a konkretnie:
- 5 skautów nowego rocznika– od następnego sezonu (mam nadzieję, że dotychczasowi skauci nadal będą prowadzili swoich zawodników).
- 1 osobę do koordynowania transferów potencjalnych i realnych kadrowiczów (o tym za chwilę)
- 2-3 osoby jako analizatorzy (szpiedzy). Ich praca nie była by jakoś absorbująca, ale wymagałaby regularności. Ich zadaniem byłoby sprawdzanie minimum raz na 3 dni kadr konkretnych reprezentacji oraz TL-u i spisywanie skilli zawodników z reprezentacji, z którymi zagramy w grupie i z którymi możemy się zmierzyć w przyszłości. Takich reprezentacji byłoby około 20 (po 10 na osobę). Szukaliby zawodników 20 i 21 letnich z danego kraju (potencjalnych i realnych kadrowiczów), szczegóły jak to robić napiszę osobom, które się zgłoszą.
Dodatkowo dobrze by było, żeby ktoś znający język naszego najbliższego przeciwnika przeglądnął ichniejsze forum przed meczem i może coś ciekawego da się zauważyć (ale to już będzie kontrolowane na bieżąco).
- 1 osobę, która będzie regularnie opisywała poczynania naszej reprezentacji na BB-info. Najlepiej, żeby to była osoba z dobrym angielskim, bo chciałbym, żeby kontaktowała się z selekcjonerami naszych rywali i pytała ich o pinie na temat całej grupy i konkretnie Polskiej reprezentacji. Najlepiej, żeby takie opinie były przed rozpoczęciem eliminacji, a potem opinie selekcjonerów naszych konkretnych rywali co do meczu z Polską. W cotygodniowym opisie na stronie BB-info byłyby zamieszczane wypowiedzi selekcjonerów do meczu który się zakończył oraz prognozy przed poniedziałkowymi meczami. Do tego wystarczy krótki opis meczu, który za nami i krótka zapowiedź meczu następnego. Fajnie by było w miarę możliwości opisywać również najciekawsze wydarzenia z innych grup (jeżeli dla jednej osoby to za dużo, można poszukać kogoś do wsparcia np. druga osoba opisywała by wydarzenia innych grup).
- Taktycy, doradcy- tutaj liczba w zasadzie nieograniczona. Osobiście jestem za jak największą jawnością w granicach rozsądku, więc myślę, że o taktyce możemy spokojnie rozmawiać w wątkach meczowych. Im więcej pomysłów, rad i spostrzeżeń tym lepiej!
- 2 osoby do otoczki
- 1-2 osoby do przygotowywania wątków meczowych



Last edited by vinnie_jones at 3/24/2010 6:01:33 PM

Message deleted
Message deleted
Message deleted
This Post:
00
136304.13 in reply to 136304.9
Date: 3/24/2010 6:07:43 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Transfery, przepływ zawodników

Chciałbym, żeby na forum powstał wątek dotyczący przepływu potencjalnych i obecnych (jeżeli będzie taka konieczność) zawodników U-21. Przede wszystkim najlepiej by było gdyby zgłosiła się do mnie osoba odpowiedzialna za ten projekt. Tutaj nie ukrywam przydałoby się doświadczenie i obycie w akranach BB (czasu raczej nie za dużo). W tym wątku wpisywali by się wszyscy, którzy chcą trenować zawodnika pod reprezentację U-21 według następującego schematu:
- nick BB, link do drużyny, kwota jaką mogą wydać (w nawiasie, jaką mogą zgromadzić w ciągu 3-4 dni sprzedając jakiegoś zawodnika, pozycja zawodnika (wiąże się to z rodzajem treningu) np.
-vinnie_jones, (55523), 3,4 M (5M), PF, C

Skauci, którzy będą wiedzieli z wyprzedzeniem o pojawianiu się gracza na TL (sytuacja optymalna) lub kiedy się zorientują że gracz już na TL jest (sytuacja najbardziej realna) informują poprzez BB-maila osobę pierwszą na liście spełniającą wymagania, co do danego zawodnika, że gracz jest na TL oraz informacją o skillach gracza. Jeżeli z różnych względów dany manager nie może lub nie chce kupić gracza wówczas informowany jest kolejny z listy manager, który da 99% gwarancję na zakup zawodnika. Oczywiście mamy wolny rynek i nikt nikomu nie będzie zabraniał kupowania zawodników będących na TL, ale mam nadzieję, że w ten sposób zwiększymy szansę, że gracz trafi do managera, który będzie go dobrze trenował i chociaż częściowo unikniemy podbijania cen. Jeżeli nikt z managerów na liście nie spełniałby wymagań co do zakupu (np. za drogi) lub nikt nie chciałby kupić danego zawodnika (np. zły wiek, zbyt słaby zawodnik według managera) wówczas namiary na tego zawodnika byłyby umieszczane w tym wątku z nadzieją, że ktoś jednak się zdecyduje na zakup.
Oczywiście to znowu dla niektórych może brzmieć jak wyborcza utopia czy teoretyzowanie, ale ja naprawdę wierzę, że uda się coś takiego zrobić i chociaż paru zawodników w ten sposób zatrzymać w kraju i wytrenować. Wiem też, że nowy selekcjoner zacznie działać tydzień po drafcie, czyli dosyć późno, no ale tak jest ułożony kalendarz przez BB-ków i nic nie da się z tym zrobić.

Druga sprawa, to chciałbym przygotować przyklejony wątek na forum z wymaganiami graczy w różnych przedziałach wiekowych pod względem pensji i potencjału oraz linki do poszczególnych skautów odpowiedzialnych za dane roczniki.

Otoczka

Chciałbym, żeby nadal był prowadzony przez Dejvidda typer reprezentacji.
Ponadto fajnie by było, żeby na forum był jeszcze jeden konkurs. Myślę, że można by zmodyfikować i uatrakcyjnić nieco konkurs reprezentacji, jaki był prowadzony przez Mr. Presidenta. Mam nadzieję, że znajdzie się osoba chętna do jego prowadzenia (oczywiście mam nadzieję że będzie to nadal jeżeli MR. P). Konkurs oprócz odgadywania ustawienia rywala łączyłby w sobie wiedzę na temat obydwu naszych reprezentacji. Obiecuję, że zarówno w typerze, jak i w Konkursie będą czekały fajne i atrakcyjne nagrody (w tym supportery). Oprócz tego bardzo mile widziane i wspierane będą wszelkiego rodzaju inicjatywy, takie jak prywatne Puchary (takie, które rzeczywiście wpływają na życie społeczności BB), opowiadania czy ewentualne konkursy.



Last edited by vinnie_jones at 3/24/2010 7:34:18 PM

Message deleted
This Post:
00
136304.15 in reply to 136304.13
Date: 3/24/2010 6:12:41 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Wątki meczowe

Tutaj bardzo ważna sprawa. Czaty meczowe to super sprawa, ale tak naprawdę najważniejsze to odpowiednio przygotować się do meczu. Chciałbym również abyście pomogli mi w przygotowywaniu wątków meczowych. Wątek składałby się z opisu nacji BB naszego najbliższego przeciwnika oraz informacji o Jego selekcjonerze. Następnie analiza składu rywala (im bardziej szczegółowa tym lepiej) z rozłożeniem na czynniki pierwsze wszystkich zawodników w kadrze. Tutaj podalibyśmy również gdzie mają przewagę, gdzie mają braki, jak stoją z formą, jak najczęściej atakują, jak bronią, jak selekcjoner gra w klubie itd.
Druga część obejmowałaby przedstawienie kraju w rzeczywistości. Im więcej ciekawostek tym oczywiście lepiej. Fajnie by było podać linki do najciekawszych miejsc, wklejenia linków do missek.
Można napisać o prawdziwej koszykówce danego kraju, o lidze, najlepszych zawodnikach. Generalnie potrzebna jest osoba (osoby) kreatywne, z wyobraźnią i czasem- taka analiza na pewno zajmie trochę czasu. Jeżeli znajdzie się więcej osób chętnych, a taką mam nadzieję, wówczas jedna osoba może przygotowywać część taktyczną, a druga część turystyczno-krajoznawczą.
W wątku meczowym chciałbym, żeby toczyła się dyskusja o taktyce, ale nie tylko. Fajnie by było porozmawiać także o kraju z którym gramy. Może ktoś tam był, może ktoś zna ludzi pochodzących stamtąd. Miło by było jakby podzielił się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Myślę, że jakby wątki meczowe osiągały po kilkadziesiąt postów byłoby dobrze, jakby któryś doszedł do 100 wówczas byłbym ogromnie szczęśliwy. To byłoby to, co nie zależnie od wyniku sportowego traktowałby jako swój największy sukces. Bo wynik można zrobić albo i nie. Potrzebni są do tego dobrzy zawodnicy i szczęście. Ale jeżeli dzisiaj kadrą zainteresuje się więcej osób to żniwo będziemy zbierali w następnych kadencjach. Jeżeli będziemy mieć sporą grupę osób chętnych do włączenia się w pomoc reprezentacji to sukcesy wcześniej czy później muszą przyjść.


Last edited by vinnie_jones at 3/24/2010 7:35:36 PM

This Post:
00
136304.16 in reply to 136304.15
Date: 3/24/2010 6:13:58 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Podsumowanie

Może ktoś się zapytać: skoro potrzebujesz tylu ludzi i właściwie wszystkie funkcje będziesz miał obstawione, będziesz miał przeciwników rozpisanych na tacy, podaną taktykę, świetnych skautów to właściwie co będziesz robił? No właśnie naprawdę chciałbym, żeby moja rola ograniczała się jedynie do kontaktu z managerami reprezentantów i ustawianiu składu, żeby wszystko pozostałe działało jak sprawnie funkcjonujący samochód, którym jedynie prowadzę i delektuję się jazdą. Ale wiem, że tak może nie być ;) Moją rolą będzie spełnić wszystkie obietnice wyborcze, dlatego jeżeli nie znajdę w Was sojuszników będę musiał te rzeczy, które napisałem robić sam osobiście. Tego bym nie chciał, ale jednocześnie do tego się zobowiązuję.

A więc ze swojej strony oferuję: zaangażowanie, czas, determinację i wszystko to, co napisałem powyżej ;)

Dlaczego nie ja?

Nie będę ukrywał, taktykiem jakimś wybitnym nie jestem. Mam pojęcie o zasadach gry, mniej więcej wiem jak funkcjonuje silnik (swego czasu wypisywałem sobie wszystkie możliwe komentarze meczowe i je analizowałem ;)), ale jestem świadomy tego, że są w Polsce managerowie, którzy dużo lepiej niż ja prowadzą swoje kluby.
Druga i chyba ważniejsza sprawa, na pewno nie będę dostępny na czacie meczowym i nie będę zalogowany w trakcie meczów eliminacyjnych i mówię to od razu i jasno. Mam sporo czasu powiedzmy do 15, ale później jestem raczej nieuchwytny aż do 20, w tym czasie nie mogę też korzystać z prywatnego telefonu komórkowego. Bardzo żałuję, że nie będę mógł uczestniczyć z Wami w (ewentualnych) emocjach związanych z kibicowaniem na żywo naszej reprezentacji, ale niestety taką mam specyfikę pracy i tego nie przeskoczę. Jeżeli dla kogoś jest to czynnik mnie dyskwalifikujący, to nie powinien na mnie głosować. Będę też potrzebował osoby, która umieści na forum taktykę jaką gramy albo będzie się ona pojawiała z chwilą rozpoczęcia meczu na stronie BB-info (myślę, że tu znajdziemy rozwiązanie bez trudu).

Zapraszam wszystkich do dyskusji wyborczej. Jeżeli macie jakieś pytania chętnie odpowiem (bo po mimo, że się trochę rozpisałem, to na pewno nie napisałem o wszystkim ;)))

Pozdrawiam

vinnie_jones ;)))

Last edited by vinnie_jones at 3/24/2010 7:40:40 PM