BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Wątek debaty

NT - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
93491.81 in reply to 93491.77
Date: 6/3/2009 6:56:04 AM
Overall Posts Rated:
179179

Kurdesz...Coraz gorzej się to wszystko z grubsza czyta, coraz więcej poważnych pytań i coraz więcej naleciałości HT się przebija

Jak na mój gust jest tu nadal na tyle swojsko, miło i klimatycznie, że nie warto na siłę już brnąć w jakieś rozmowy o poważnych sztabach, 10letnich planach rozwoju, optymalizacjach treningów, relacjach selekcjonerów U21 a NT...Za ideologiczne to wszystko


Racja, dlatego jak juz wcześniej napisąłem rozumiem Myszę i się z nim ( z nia?:) _ zgadzam, ale na to za wcześnie BB.

Cieszmy się tym romantycznym czasem, tym swojskim klimatem:)
Na dryl i zimnokrwiste planowanie przyjdze czas, a obecne czasy będziemy kiedyś wspominać z łezką w oku. tak ja w HT czasy pierwszych Federek, jerzego i Diobaków itp itd:)

This Post:
00
93491.82 in reply to 93491.73
Date: 6/3/2009 6:56:55 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Dzięki Ci bardzo dobry czlowieku:)
Wszystkie sugestie traktuje poważnie i jeśli zostałbym wybrany to bedę brał pod rozwagę głos ludu;)
No i wiem że kadra to nie klub.Odpowiedzialnośc dużo większa,bo jak w klubie dasz ciała to tylko Ty ucierpisz a tu niestety nie...Dlatego chcę abysmy wszyscy mogli się cięszyć naszym wspólnym dobrem którym jest reprezentacja:)

From: Mysza

This Post:
00
93491.83 in reply to 93491.68
Date: 6/3/2009 7:08:35 AM
Overall Posts Rated:
1717
Podusmowując, selekcjoner niema takiego wielkiego wpływu na rowój graczy, moze dac intreukcje skautom aby tak i tak graczy rozwijali ale to głownie od skautów i managerów zawodników zalezy jak sie rozwiną.


Ja to widzę trochę inaczej oczywiście nie mówię że wpływ selekcjonera jest wszechmocny ale jest dość spory i może on naprawdę dużo zdziałać. Tylko musi wiedzieć co chce osiągnąć załóżmy że po dwóch sezonach znamy już tą grupę naj naj.W tym momencie gdy gracze mają 20 selekcjonerzy U-21 i NT powinni się spotkać i przedyskutować każdego gracza z grupy naj odnośnie tego jakie ma szanse na U-21 i jak chcą go widzieć w przyszłości ( np. czy to ma być PG do R&G czy raczej LI czy może gracz o mocnej defensywie itp.. ). Gdy już wszystko ustalą powinni razem namówić prezesa do treningu jaki byłby najlepszy dla kadry lub jeśli prezes się zgadza znaleźć graczowi nowy dom gdzie będzie miał odpowiedni trening.

Oczywiście nic na siłę i nikt nie będzie napadał na prezesa jeśli chce trenować po swojemu. Pewnie nie wszystkich da sie przekonać ale jeśli zyskasz dzięki takim działaniom nawet 3-5 graczy to imo warto.

From: al_said

This Post:
00
93491.84 in reply to 93491.78
Date: 6/3/2009 7:08:53 AM
Overall Posts Rated:
88
Cóż, chyba po prostu czytasz posty po łebkach, a ja nie lubię się chwalić.

Obecny system wygląda tak, że każdy nowy skaut dostaje ode mnie wytyczne jak ma prowadzić graczy z bazy, jeżeli potrzebuje pomocy, nie wie co zrobić z jakimś "dziwnym" graczem kontaktuje się ze mną, ale też co pewien czas może mi przesłać bazę i jak to robiłem np. ostatnio z tyr0xem "przerabiamy" całą bazę konkretnie ustalając na czym ma się właściciel skupić w najbliższej przyszłości. Jeżeli to jest mało, to zastrzelcie mnie bo zmarnowaliśmy 5 sezonów.

A co do transferów graczy, to nie ma, powtarzam nie ma w Polsce klubu który by kupił gracza którego mu zaproponujemy, w 3 przypadkach na 4 ktoś go przelicytuje powyżej poziomu opłacalności, a wymagać żeby wydawał całą kasę na gracza 18-letniego? Jak dla mimo wszystko trochę przesada, stąd np. taki Kubus siedział i siedzi w swoim klubie pomimo tego, że właściciel praktycznie już nie gra w BB, udało się to tak załatwić, bo jego pojawienie się na TLu skończyłoby jego trening jak to ma miejsce w przypadku JW.

This Post:
00
93491.85 in reply to 93491.76
Date: 6/3/2009 7:10:54 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ale żeś się uczepił tego treningu;)
Nie czuj się prosze urażony ale naprawdę moim zdaniem to nie miejsce na rozpisywanie sie o cyklu treningowym każdego gracza.Mogę to zrobić na BB maila.Jeśli przez to nie dostanę Twojego głosu to przykro mi z tego powodu.
Jak juz ktos wcześniej napisał to chyba nie w tą strone powinna iść ta dyskusja.
A od skauta PG oczekiwałbym aby tak prowadził swoich podopiecznych aby przyszły selekcjoner miał do wyboru kilku PG,których mógłby dopasować do swojej taktyki i pod konkretnego przeciwnika.
Jestem zwolennikiem teorii że w koszu kluczem do sukcesu jest obrona.I to ode mnie uslyszalby skaut

This Post:
00
93491.86 in reply to 93491.85
Date: 6/3/2009 7:13:05 AM
Overall Posts Rated:
99
Jestem zwolennikiem teorii że w koszu kluczem do sukcesu jest obrona.I to ode mnie uslyszalby skaut


W koszu realnym owszem, w BB mozna to włożyć między pułki. Możesz nie trafić z obroną a i tak wygrasz, niestety.

This Post:
00
93491.87 in reply to 93491.79
Date: 6/3/2009 7:16:28 AM
Overall Posts Rated:
112112
Na moje musi wzrosnąć świadomość graczy i być może ta "nacjonalizacja" w zmianach trochę wszystkiemu dopomoże...W każdym razie jak sobie w głowie zapuszczam symulację podpunktu "draft" to na paru rzeczach trochę haczy ;) Głównie w momencie rozmowy z właścicielem o kasie i z chętnym do zakupu...o kasie...;) Ktoś z legendarnym darem przekonywania to będzie kluczowa postać w tej układance ;)

Co do sztabu...Moim zdaniem, tak jak pisał o tym hatchet czy al_said, to już istnieje i chyba nie trzeba nadawać temu charakteru "obowiązku"...Po prostu z czasem coraz więcej prezesów nie będzie się bało odzywać, przepychać swoich pomysłów i zaczną się takie pojawiać same.

Wywiad - bardzo dobre, tylko żeby się komuś chciało...

From: aimar

This Post:
00
93491.88 in reply to 93491.80
Date: 6/3/2009 7:18:36 AM
Overall Posts Rated:
16491649


Tak nie masz wpływu faktycznego na trening 18 latka ale chciałbym żebyś to uczynił choćby teoretycznie.

Opisanie całego cyklu treningowego jak najbardziej ma cel bo pokazuje, że masz pojęcie o tym do czego dążysz w kadrze i jakich graczy chcesz widzieć na poszczególnych pozycjach. Także jeśli można poprosił bym wszystkie 5 pozycji od18 lat do 25 roku życia sezon po sezonie. Jak pisałem wcześniej wartość początkowa to 18 z porządnymi wszystkimi skilami. Pokaż że masz wizję treningu kadrowiczów a nie tylko pakowanie ich skilli ile wlezie i bez przemyślenia ( nie mówię że tak robisz czy myślisz )

Mam nadzieję że cię nie uraziłem, bo nie o to chodzi.



Ile bedziesz jeszcze razy ponawial te pytanie?
jak tak bardzo ci zalezy to moge na nie odpowiedziec i skonczyc temat.
zadajac te pytanie "setny raz" ,wedlug mnie lekcewazysz i watpisz w kompetencje Mr Presidenta i Hatcheta.
Nie smiesz chyba twierdzic ,ze nie maja pojecia jak uksztaltowac mlodego zawodnika na poszczegolne pozycje?

Last edited by aimar at 6/3/2009 7:23:02 AM

This Post:
00
93491.89 in reply to 93491.86
Date: 6/3/2009 7:19:25 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Często tak ale nie zawsze:)Ale wyrażając sie bardziej precyzyjnie powiem że obrona u każdego zawodnika w kadrze to jest podstawa:)

This Post:
00
93491.90 in reply to 93491.81
Date: 6/3/2009 7:22:33 AM
Overall Posts Rated:
112112
Myszę (Jego) większość zna i jego pomysły związane z młodzieżą w HT także...Tym bardziej właśnie tą różnicę w poglądach na dwie różne gry można wytknąć - bo tu naprawdę póki co sporo różnic jest i pewnie sporo utrzyma się na zawsze :)

Początki HT to natomiast nie moje czasy, więc chcę chociaż korzystać jak najdłużej z raczkowania BB ;)

This Post:
00
93491.91 in reply to 93491.90
Date: 6/3/2009 7:24:18 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Myszę (Jego) większość zna i jego pomysły związane z młodzieżą w HT także...Tym bardziej właśnie tą różnicę w poglądach na dwie różne gry można wytknąć - bo tu naprawdę póki co sporo różnic jest i pewnie sporo utrzyma się na zawsze :)

Początki HT to natomiast nie moje czasy, więc chcę chociaż korzystać jak najdłużej z raczkowania BB ;)



wiedzialem ,ze gdzies juz ta wredna i szalona Mysze widzialem ...:P

Advertisement