BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Wątek debaty

NT - Wątek debaty (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: al_said

This Post:
00
93491.84 in reply to 93491.78
Date: 6/3/2009 7:08:53 AM
Overall Posts Rated:
88
Cóż, chyba po prostu czytasz posty po łebkach, a ja nie lubię się chwalić.

Obecny system wygląda tak, że każdy nowy skaut dostaje ode mnie wytyczne jak ma prowadzić graczy z bazy, jeżeli potrzebuje pomocy, nie wie co zrobić z jakimś "dziwnym" graczem kontaktuje się ze mną, ale też co pewien czas może mi przesłać bazę i jak to robiłem np. ostatnio z tyr0xem "przerabiamy" całą bazę konkretnie ustalając na czym ma się właściciel skupić w najbliższej przyszłości. Jeżeli to jest mało, to zastrzelcie mnie bo zmarnowaliśmy 5 sezonów.

A co do transferów graczy, to nie ma, powtarzam nie ma w Polsce klubu który by kupił gracza którego mu zaproponujemy, w 3 przypadkach na 4 ktoś go przelicytuje powyżej poziomu opłacalności, a wymagać żeby wydawał całą kasę na gracza 18-letniego? Jak dla mimo wszystko trochę przesada, stąd np. taki Kubus siedział i siedzi w swoim klubie pomimo tego, że właściciel praktycznie już nie gra w BB, udało się to tak załatwić, bo jego pojawienie się na TLu skończyłoby jego trening jak to ma miejsce w przypadku JW.

This Post:
00
93491.85 in reply to 93491.76
Date: 6/3/2009 7:10:54 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ale żeś się uczepił tego treningu;)
Nie czuj się prosze urażony ale naprawdę moim zdaniem to nie miejsce na rozpisywanie sie o cyklu treningowym każdego gracza.Mogę to zrobić na BB maila.Jeśli przez to nie dostanę Twojego głosu to przykro mi z tego powodu.
Jak juz ktos wcześniej napisał to chyba nie w tą strone powinna iść ta dyskusja.
A od skauta PG oczekiwałbym aby tak prowadził swoich podopiecznych aby przyszły selekcjoner miał do wyboru kilku PG,których mógłby dopasować do swojej taktyki i pod konkretnego przeciwnika.
Jestem zwolennikiem teorii że w koszu kluczem do sukcesu jest obrona.I to ode mnie uslyszalby skaut

This Post:
00
93491.86 in reply to 93491.85
Date: 6/3/2009 7:13:05 AM
Overall Posts Rated:
99
Jestem zwolennikiem teorii że w koszu kluczem do sukcesu jest obrona.I to ode mnie uslyszalby skaut


W koszu realnym owszem, w BB mozna to włożyć między pułki. Możesz nie trafić z obroną a i tak wygrasz, niestety.

This Post:
00
93491.87 in reply to 93491.79
Date: 6/3/2009 7:16:28 AM
Overall Posts Rated:
112112
Na moje musi wzrosnąć świadomość graczy i być może ta "nacjonalizacja" w zmianach trochę wszystkiemu dopomoże...W każdym razie jak sobie w głowie zapuszczam symulację podpunktu "draft" to na paru rzeczach trochę haczy ;) Głównie w momencie rozmowy z właścicielem o kasie i z chętnym do zakupu...o kasie...;) Ktoś z legendarnym darem przekonywania to będzie kluczowa postać w tej układance ;)

Co do sztabu...Moim zdaniem, tak jak pisał o tym hatchet czy al_said, to już istnieje i chyba nie trzeba nadawać temu charakteru "obowiązku"...Po prostu z czasem coraz więcej prezesów nie będzie się bało odzywać, przepychać swoich pomysłów i zaczną się takie pojawiać same.

Wywiad - bardzo dobre, tylko żeby się komuś chciało...

From: aimar

This Post:
00
93491.88 in reply to 93491.80
Date: 6/3/2009 7:18:36 AM
Overall Posts Rated:
16491649


Tak nie masz wpływu faktycznego na trening 18 latka ale chciałbym żebyś to uczynił choćby teoretycznie.

Opisanie całego cyklu treningowego jak najbardziej ma cel bo pokazuje, że masz pojęcie o tym do czego dążysz w kadrze i jakich graczy chcesz widzieć na poszczególnych pozycjach. Także jeśli można poprosił bym wszystkie 5 pozycji od18 lat do 25 roku życia sezon po sezonie. Jak pisałem wcześniej wartość początkowa to 18 z porządnymi wszystkimi skilami. Pokaż że masz wizję treningu kadrowiczów a nie tylko pakowanie ich skilli ile wlezie i bez przemyślenia ( nie mówię że tak robisz czy myślisz )

Mam nadzieję że cię nie uraziłem, bo nie o to chodzi.



Ile bedziesz jeszcze razy ponawial te pytanie?
jak tak bardzo ci zalezy to moge na nie odpowiedziec i skonczyc temat.
zadajac te pytanie "setny raz" ,wedlug mnie lekcewazysz i watpisz w kompetencje Mr Presidenta i Hatcheta.
Nie smiesz chyba twierdzic ,ze nie maja pojecia jak uksztaltowac mlodego zawodnika na poszczegolne pozycje?

Last edited by aimar at 6/3/2009 7:23:02 AM

This Post:
00
93491.89 in reply to 93491.86
Date: 6/3/2009 7:19:25 AM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Często tak ale nie zawsze:)Ale wyrażając sie bardziej precyzyjnie powiem że obrona u każdego zawodnika w kadrze to jest podstawa:)

This Post:
00
93491.90 in reply to 93491.81
Date: 6/3/2009 7:22:33 AM
Overall Posts Rated:
112112
Myszę (Jego) większość zna i jego pomysły związane z młodzieżą w HT także...Tym bardziej właśnie tą różnicę w poglądach na dwie różne gry można wytknąć - bo tu naprawdę póki co sporo różnic jest i pewnie sporo utrzyma się na zawsze :)

Początki HT to natomiast nie moje czasy, więc chcę chociaż korzystać jak najdłużej z raczkowania BB ;)

This Post:
00
93491.91 in reply to 93491.90
Date: 6/3/2009 7:24:18 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Myszę (Jego) większość zna i jego pomysły związane z młodzieżą w HT także...Tym bardziej właśnie tą różnicę w poglądach na dwie różne gry można wytknąć - bo tu naprawdę póki co sporo różnic jest i pewnie sporo utrzyma się na zawsze :)

Początki HT to natomiast nie moje czasy, więc chcę chociaż korzystać jak najdłużej z raczkowania BB ;)



wiedzialem ,ze gdzies juz ta wredna i szalona Mysze widzialem ...:P

This Post:
00
93491.92 in reply to 93491.77
Date: 6/3/2009 7:24:21 AM
Overall Posts Rated:
1717
Nareszcie post, w którym można opisać rozjazd między BB i HT w tym momencie :) Bez urazy Mysza oczywiście ;)


No dres no stres jak mawia mój znajomy :).

Nie zacytuje cię w całości bo się rozpisałeś ale do rzeczy :)

1) Niestety aż tak bogaty nie jestem mam nędzne 1,5 mln na koncie ale pracuje nad tym żeby było więcej :) p.s. Spróbuje sprzedać wszystkich jak leci i kupić FA za sezon ich ceny wystrzelą w kosmos wtedy chętnie kupie.

2) Z twojego wpisu wynika gracza o pewnej pensji nie można wręcz utrzymać ( chyba masz rację ) ale imo możemy to wykorzystać właśnie trenując graczy w odpowiedni sposób.

3) o ile mi wiadomo istnieje zależność między najwyższym skillem a pensją gracza więc spłaszczmy graczy a dopiero w ostatnim momencie wytrenujmy najwyższy skill ( oczywiście po jego osiągnięciu gracz będzie nie do udzwignięcia ale zyskamy boki )

przykład

Pensja (tygodniowo): $ 178 402

Rzut z wyskoku: porządny Zasięg rzutu: okropny
Obr. na dystansie: przeciętny Kozłowanie: przeciętny
Wejście pod kosz: przeciętny Podania: okropny
Rzut z bliska: niesamowity Obr. pod koszem: wspaniały
Zbieranie: cudowny Blokowanie: sprawny

Kondycja: przeciętny Rzuty osobiste: niezdarny

Jak widzimy pensję w górę ciągnie 17 poziom rzutu z bliska.

Tymczasem Blokowanie: sprawny
Kondycja: przeciętny Rzuty osobiste: niezdarny są na bardzo niskich poziomach a są też istotnymi skillami.

Proponuje więc zatrzymajmy gracza na 15 poziomie potrenujmy te 3 boki ( wtedy byłby do udźwignięcia ) a dopiero w ostatnim sezonie przed powołaniem do kadry NT podnieśmy rzut z bliska. Tylko na tym zyskamy. I właśnie dlatego tak męczę kandydatów o wizję ich idealnych graczy,

Imo to da się zrobić już dziś w miłej rodzinnej atmosferze :).

From: Mysza

This Post:
00
93491.93 in reply to 93491.81
Date: 6/3/2009 7:27:58 AM
Overall Posts Rated:
1717
Racja, dlatego jak juz wcześniej napisąłem rozumiem Myszę i się z nim ( z nia?:) _ zgadzam, ale na to za wcześnie BB.


On zdecydowanie on :). Nie stresuj go mówiąc że nie wiesz czy to on czy ona :).

Oczywiście nie da się zrobić wszystkiego ale cześć się da choćby poprawić boki graczy.

This Post:
00
93491.94 in reply to 93491.87
Date: 6/3/2009 7:29:06 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
To są takie luźne hasła (pomysły), nie musimy się ściśle trzymać tego co tam napisałem. Jestem zdania, że reprezentacja jest dla nas, czyli polskich użytkowników BB, a nie na odwrót. A będziemy mieli ją taką, jaka sobie wspólnymi siłami i chęciami stworzymy.

Dlatego bardzo wysoko oceniam kadencje zarówno hatcheta w stylu: "Koko Dżambo i do przodu" jak i superprofesjonalizm al_saida (kadencję Tripawa też oceniam bardzo wysoko, ale to były jednak inne czasy i ciężko ją porównać z pozostałymi).

Ideałem byłoby dla mnie połączenie tych dwóch stylów prowadzenia kadry, co przecież jest możliwe i nietrudne do zrobienia. Będzie fajnie, a przy tym będą wyniki. Jak będzie atmosfera i wyniki to kadrą zainteresuje się więcej osób.... ;)

Advertisement