BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja Ogólna 2

[U21] Dyskusja Ogólna 2

Set priority
Show messages by
This Post:
00
199530.85 in reply to 199530.84
Date: 11/6/2011 11:43:00 AM
Overall Posts Rated:
12061206
No tak, jak cię złapałem na kłamstwie i je udowodniłem, to twierdzisz, że tak się nie da dyskutować ;-)
Brawo, czyli wychodzi na to, że jedyny sposób, żeby z tobą dyskutować, to albo przytakiwać kłamstwom, albo... nie odzywać się ;-)
Już cię na globalu za to wyśmiali, w pięć minut się poznali ;-)

Dla niezorientowanych informacja, że [kozlik4] założył na globalu wątek i oznajmił takie reguły, że można wpisywać się tylko w postaci "zgadzam się/popieram/itd", a jak ktoś się nie zgadza, to ma się nie wpisywać" ;-) I w zasadzie ta szopka została przez międzynarodową społeczność wyśmiana (gorzej, że oberwało nam się jako Polakom) ;-)

Last edited by Dejvidd at 11/16/2011 5:27:10 PM

Message deleted
From: Mario

This Post:
33
199530.87 in reply to 199530.85
Date: 11/6/2011 12:47:46 PM
Overall Posts Rated:
605605
Dzięki za podpowiedź z tą kadrą U21:) Gdyby nie twój post na forum to bym mojego patałacha nie wystawił w tym czasie tylko bym poczekał na środę :)

Może się uda:) jak tak to stawiam ci browar jak byś był kiedyś w Szczawnicy.

This Post:
00
199530.88 in reply to 199530.87
Date: 11/6/2011 1:43:31 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
(18319815)

Tym razem idzie od zera. Gorąco zachęcam do kupna.

This Post:
22
199530.89 in reply to 199530.83
Date: 11/6/2011 2:19:54 PM
Overall Posts Rated:
4747
Zaraz, zaraz, czy w regulaminie konkursu było coś o tym, że nie będzie można takiego grajka wystawić na TL? Czy w regułach gry jest coś o tym, że nie wolno dokonywać transferów? Czy ten konkurs odbył się wczoraj, że nie zabrałeś głosu wcześniej na temat powoływania graczy z konkursu a nie z zaplecza?

Był konkurs, wygrał/zajął jakieśtam miejsce, dostał nagrodę. Nagrodą jest występ gracza w meczu kadry. Gracz jest jego własnością i wara od tego ci co z nim będzie robił. Ja bym się nieźle wkurzył jak bym cały sezon brał udział w typerze, żeby zdobyć to miejsce w kadrze dla kilku k i ktoś taki jak ty zmieniał w jego trakcie, bez mojej zgody, zasady. :)

@Banan: I jeszcze a propo obcinania transferu jeśli to się stanie to będzie zwykłe chamstwo... za graczy w kadrze płaci się więcej? Płaci! Więc co ty byś chciał obcinać?

This Post:
00
199530.91 in reply to 199530.89
Date: 11/6/2011 2:28:40 PM
Overall Posts Rated:
12061206
No to może niech selekcjoner powołuje do kadry, zawodników wszystkich swoich kumpli, żeby się drożej sprzedawali. A potem, niech ich wywala i powołuje nowych ;-) Niech się naiwniacy nacinają - w końcu za kadrowiczów więcej się płaci (tak napisałeś). Można świetny interes na tym zrobić - np. kupować po cenie rynkowej a sprzedawać z flagą powiedzmy za 150%.
Teoretycznie reguły nie byłyby złamane. Ale ja uważam, że to jest nieetyczne. I cieszę się, że w mojej kadencji nic takiego nie miało miejsca i kadra nie służyła do prywatnych interesików pojedynczych osób, i nie zrobiłem nic, czego musiałbym się wstydzić.
Była taka sytuacja, że Majkel mnie poprosił, żeby w czasie przerwy międzysezonowej nie wyrzucać Zygmunta z kadry, bo próbował go wtedy sprzedać. Ale w tym przypadku flaga przy nazwisku i obecność w kadrze nie była próbą oszukania, czy też wprowadzenia w błąd kogokolwiek, bo to był wtedy (i ciągle jest) podstawowy zawodnik kadry.
Ale w tym momencie jest to niczym nie wyróżniający się zawodnik. To by dopiero było chamstwo, gdyby ktoś dzięki temu kupił go drożej (licząc na potencjalnego kadrowicza), a potem by się okazało, że on nie ma żadnych szans na grę w kadrze.

Last edited by B.B.King at 11/6/2011 2:36:12 PM

From: B.B.King

This Post:
00
199530.92 in reply to 199530.87
Date: 11/6/2011 2:34:46 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nic nowego, właśnie dałeś przykład swojej hipokryzji.
Jakiś czas temu pisałeś o szlachetnych celach jak kadra jako dobro wspólne, i byłeś święcie oburzony, że ktoś tam przebił ci zawodnika. Chodziło o potencjalnego kadrowicza. Chciałeś go kupić taniej, zrobić interes i żądałeś, żeby nikt go nie przebijał - w interesie kadry, przynajmniej tak twierdziłeś. A jak jedna czy dwie osoby na krzyż włączyły się do licytacji, to się obraziłeś na całą, czterutysięczną społeczność, jakieś teksty moralizatorskie prawiłeś, że cała polska społeczność do czegoś nie dorosła.
A teraz, to okazuje się, że dobro kadry masz w [poważaniu - GM-Dejvidd] i bez skrupułów postanowiłeś korzystać z okazji nieetycznego wykorzystania kadry. Okazuje się, że tak na prawdę i wtedy i teraz chodziło tylko o kasę.
Masz dwie moralności - jedną dla siebie a drugą dla innych ;-) A ja mam jedną moralność - tę samą dla siebie, dla innych, dla każdego. Niestety w tym wypadku lepiej jest mieć mniej niż więcej ;-)

Last edited by Dejvidd at 11/6/2011 5:55:58 PM

This Post:
00
199530.94 in reply to 199530.91
Date: 11/6/2011 3:00:22 PM
Overall Posts Rated:
4747
Nie odwracaj kota ogonem... to że sponsoruje nagrody osobom z zamkniętego konkursu też uważam, za nieetyczne. Jego obrona tego "występku" jest równie głupia jak twoje czepianie się transferu Kozlika. Jeśli by postępował tak jak mówisz to by rynek zareagował tym, że flaga przy nazwisku była by niewiele warta. :) Sam konkurs jest oki, jedni zwiększają zainteresowanie kadry konkursami z nagrodami inni prowadząc ją w solidnym niemieckim stylu gdzie zainteresowanie budzą wyniki i rywalizacja o każdą minutę na boisku, kwestia selekcjonera. :)

Jak to jest to niczym nie wyróżniający się zawodnik kadry? Jest to jej pełnoprawny członek, który widnieje na liście kadrowiczów, wystąpi w najbliższym meczu, ponadto należy do świetnie typującego menagera. :) Powtarzam Ci po raz kolejny miejsce w kadrze ma osiągnięte w uczciwy sposób i wara Ci od czyjejś własności, może niedługo zabronisz mi wystawiać graczy na listę transferową, albo nakażesz grać odwróconymi? :) Jak chcesz się czepiać to czepiaj się konkursu i jego regulaminowi...

This Post:
11
199530.95 in reply to 199530.93
Date: 11/6/2011 3:01:28 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To nie chodzi o działanie prawa wstecz. Coś takiego jest nieetyczne, niezależnie czy zawodnik byłby z festynu, czy od kumpla. Fakt, że zawodnik był z konkursu, nie może nie może sankcjonować takiego nieeleganckiego postępku. Konkurs nie stoi ponad moralnością.
Każdej głupoty lub zachłanności nie da się przewidzieć i zawrzeć w przepisach.
A ja krytycznie oceniam ten postępek także dlatego, że właściciel tego grajka stara się wmawiać na forum innym, że zależy mu na kadrach ;-)
Jeśli koniecznie każda rzecz musi być spisana, żeby potem ktoś jej nie wynaturzył, to jak najbardziej jestem za tym, żeby zawrzeć na przyszłość zasadę, że zawodnicy wystawiani na TL będą z konkursu dyskwalifikowani.
To działa deprymująco dla wielu osób, które trenują kadrowiczów, którym np. nie udało im się doprowadzić go do kadry,bo złapał kontuzję, gdy widzą coś takiego.

Poza tym pamiętajmy o jednej rzeczy. Zawodnik musi być w kadrze przez jakieś 15 minut, żeby być pewnym, że w kadrze zagra. Wcale nie musi wisieć kilka dni na TL-u. Na prawdę lepiej by było, żeby powołać tych, którzy grali w kadrze, lub chociaż byli blisko niej. Niech wtedy sprzedaż z flagą będzie formą podziękowania od selekcjonera.
A tutaj okazuje się, że rzetelny trening przez 4 sezony jest mniej warty podziękowania niż jakiś konkurs.

Advertisement