BuzzerBeater Forums

BB Poland > Potencjał w u21

Potencjał w u21

Set priority
Show messages by
Message deleted
This Post:
00
131706.89 in reply to 131706.82
Date: 2/18/2010 8:03:24 AM
Overall Posts Rated:
99
No dajcie spokój, chyba nie myślicie że będziemy trenować RB u obwodowych (PG/SG) pod U-21?
Trzeba brać co jest, ewentualnie odrzucić tych co mają RB poniżej lvl powiedzmy 4 i ich już trenować spokojnie pod NT. Wtedy to sobie nawet od boków można zaczynać.
Na to nie ma czasu.


Dlaczego nie? To sprawa indywidualna - wzrost gracza. Ale ja jestem za tym żeby 2/3 treningi na skok poświęcić. IMO zawsze się to opłaci.

This Post:
00
131706.90 in reply to 131706.88
Date: 2/18/2010 8:04:59 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
To zależy, ja wolę jednak te 2/3 treningi poświęcić jednak na skille główne czy kondycję. Jak zaczniemy trenować za dużo boków, FT, ST to...
A przecież wszystko jest potrzebne ;)

This Post:
00
131706.91 in reply to 131706.81
Date: 2/18/2010 8:17:05 AM
Overall Posts Rated:
112112
Tylko właśnie ja od drugiej strony. Na zbiórkach w ogóle nie kładłbym żadnego kryterium. Po prostu inaczej prowadzić należałoby tego z RB=1 a inaczej z RB=7. W zależności od potencjału czy możliwości właściciela itp.

Tak, jak na początku w ogóle nie zauważałbyś różnicy (niewielką) w pensji. Tak już chęć wytrenowania przez Ciebie obwodowego z wysoką pensją sprawiłaby, że dwóch idących identycznie graczy a różniących się tylko zbiórkami (1 vs 7) mogłoby zarabiać 200tys. vs 300tys. Za te 100k różnicy ten pierwszy ma powiedzmy po dodatkowym skoku w JS,JR,OD a ten drugi ma właśnie RB=7, ale słabsze te JS,JR,OD.

I mamy dwóch różnych graczy, pod różne zachcianki selekcjonera z tym samym poziomem pensji. Selekcjonera zadaniem jest tak ustawić resztę ekipy, żeby zrekompensować brak zbiórek u jednego lub trochę słabsze JS,JR,OD u drugiego.


This Post:
00
131706.92 in reply to 131706.82
Date: 2/18/2010 8:26:50 AM
Overall Posts Rated:
112112
I tu jest właśnie główna nadinterpretacja moich dumań i rozrzut z tym, co chyba planujesz :)

Jazda na całego z głównymi skillami z kryteriami takimi jak zazwyczaj przyjmowaliśmy może sprawić, że znowu nahodujemy mutantów, ale golasów w bokach, które będą tylko gorącym ziemniakiem z jakim radzić będzie sobie musiał już selekcjoner NT. Boków takiemu nie wytrenuje, bo to muntant i nawet z czego nie ma wyciągać...A zastępców okaże się, że nie ma bo to on grał w U21 i nikomu nie chciało się trenować w tle kogoś pod złudne marzenia o NT.

Tako rzekłem ja wizjonersko już X sezonów temu ;;;) Jest lepiej, bo już drugiego "Smykowskiego" nie widzę, ale ciągle jest pole do poprawy. Postulat mój taki, aby bazy 18latków były od startu takie, że rzeczywiście z każdego z nich da się zrobić reprezentanta NT.

This Post:
00
131706.93 in reply to 131706.91
Date: 2/18/2010 8:32:40 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
200-300 tys? To chyba nie mówisz o U-21?

Ale dopóki w kontekście U-21 będziemy rozmawiać o problemie pensji dopóty nic nie osiągniemy. Nie można narzucać kryterium pensji przy treningu kadrowicza pod U-21 i to trzeba wprost powiedzieć managerom, którzy decydują się trenować zawodników do kadry U-21 (tak samo jak już standardem powinien być trening 1 pozycji gdzie się da i trener min. 5).

Trzeba sobie odpowiedzieć na konkretne pytanie?
Jak chcemy traktować naszą kadrę U-21?
Albo chcemy żeby była jak najsilniejsza i maksymalizujemy trening albo chcemy żeby była po prostu przedsionkiem NT i wtedy bawimy się w kalkulatorze pensji, trenujemy zbiórki u obwodowych oraz FT i staminę i jeszcze inne eksperymenty ;)

Podstawą jest chyba selekcja zawodników w drafcie i ich podział na tych, którzy się po prostu do U-21 z różnych względów nie nadają, a którzy mają wystarczający potencjał do NT. Ale to już jest temat na zupełnie inną bajkę ;)

This Post:
00
131706.94 in reply to 131706.83
Date: 2/18/2010 8:33:44 AM
Overall Posts Rated:
112112
Kurcze...Baaardzo zły wniosek z mojego obalania mitów :O

Rozchodzi się o to, że zbiórki są stosunkowo drogie dla całego zespołu. Nie da się ich ominąć w jakiejkolwiek pensji, bo występują w każdym wzorze. Na pewno są tańsze niż główne JS,JR,OD, ale RB od pewnego poziomu też już mocno widać w pensji. Przy wysokich wartościach zaś wali już naprawdę po gałach i po kieszeni. Stąd zasada "coś za coś". Za tą samą kasę w pensji możesz mieć albo kilka dodatkowych skoków w zbiórkach, albo pojedyncze w JS,JR,OD. Różne mogą być podejścia do tematu kto, co woli akurat przeciw danemu rywalowi, akurat w danym meczu, akurat w danej formie... Tak mi się widzi zadaniowość graczy w kwestii tylko obwodowych i tylko pod względem RB. A można tak pewnie o każdej pozycji i każdej umiejętności osobno...

This Post:
00
131706.95 in reply to 131706.93
Date: 2/18/2010 8:40:45 AM
Overall Posts Rated:
33
Wiem ze to bedzie pracochlonne i moze jest ryzykowne i bezmyslne, ale co myslicie o zrobieniu pare grup zawodnikow, tzn:
docelowo do NT, docelowo do U21, eksperymenty [hardkor defense :), wszechstronni i rzutowszczyki - ofensywni gracze].

This Post:
00
131706.96 in reply to 131706.93
Date: 2/18/2010 8:52:00 AM
Overall Posts Rated:
112112
200-300tys. odnosiło się do wymiany zdań z game - bo to on najgłośniej mówi o planach odnośnie wytrenowania nam pierwszego obwodowego z pensją 200k. Pokazać miało to tylko, że dosłownie ten sam gracz w pozostałych skillach identyczny, za sprawą zbiórek (z 1 na 7) może sobie podnieść pensję o około 100tys $. I nawet nie nazywam tego problemem. Po prostu widzę dwie ścieżki wyjścia z sytuacji :)

Co zaś do planów trenowania tylko głównych pod U21. Od ostatniej dłuższej dyskusji w tym temacie myślałem nad rozwiązaniem i wyszło mi, że skoro problemu pensji nie ma być, to niech się w takim razie nie okaże, że pojawi się już w NT. Zatem ja nie mam nic przeciwko jeździe z głównymi na maxa. Stąd tylko postulat, aby w bazach zostawali naprawdę tylko tacy graczy, którzy po wyjściu z U21 mieli boki takie (5-7) aby był naprawdę sens je podciągać. Podciąganie z niższych to już tylko sztuka dla sztuki i zabawa dla masochistów, farmerów i tego typu tworów. Jeśli tego nie będzie (przypadkiem bądź nie) okazać się może, że liderem U21 będzie jakiś golas, którego na siłę będzie trzeba nagle rozwijać pod NT w bokach, których nigdy nie miał...

This Post:
00
131706.97 in reply to 131706.96
Date: 2/18/2010 9:10:03 AM
Overall Posts Rated:
22
a co powiecie o takiej supergwieździe(19 lat)?
11 10 10 6 11 6 2 1 7 1 4 1 1
czy on nie ma szans na NT bo ma za słaby dół?(IS,ID,SB) zaczynał od okropnego kozła dlatego troche mu DV poszedł,
w górnych skillach idzie podobnie a moze lepiej niż Frymus no i jest supergwiazdą
ja osobiście nie stawiam IS,ID,SB tak wysoko jak RB
i jeszcze jedno pytanie, czy jeśli będzie miał w wieku 23 lat DV 16 P 10 to mimo wszystko nie bedzie się nadawał na SG pod LI?

From: Mario
This Post:
00
131706.98 in reply to 131706.97
Date: 2/18/2010 9:35:07 AM
Overall Posts Rated:
605605
Po mojemu to tak powinno wyglądać.
Pierwsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: czy chcemy mieć sukcesy w U21 i w NT czy tylko w jednej? Zakładam, że chcemy królować w obu kategoriach.
Czy doświadczenie zawodnicy dostają za grę w U21? Z tego co wiem to nie.
W takim razie U21 nie musi przygotowywać grajków do NT. Zawodnicy do NT powinni być od małego już trenowani i muszą oni mieć jak najwyższy potencjał.
W U21 prawie nie da się wytrenować boków bo nie ma na to zbyt dużo czasu. Jeśli trafia się młokos z dobrymi bocznymi skillami to super. Nie ma ich trudno główne trzeba ładować ile wlezie. Potencjał dla U21 wystarczający jest Supergwiazda dla centrów, a dla obwodowych nawet allstar może wystarczać przy mądrym prowadzeniu. Ci zawodnicy mogą być trenowani pod U21 i nie koniecznie muszą grać w reprezentacji później.

Zawodnicy z wyższymi potencjałami powinni być już bezpośrednio pod NT trenowani.
Trening powinien być ustawiony pod taktyki.
Tego właśnie mi trochę brakuje w naszej kadrze. Nieważne co gramy w ataku i obronie grają ci sami zawodnicy.
Wszystko powinno być zbalansowane pod konkretnego przeciwnika.
Jeśli przeciwnik gra w ataku pod kosz, a my chcemy atakować z obwodu, to potrzebni nam są podkoszowi z maksymalnymi skillami: obrony pod koszem i bloków, później zbiórek, reszta skilli jest im nie potrzebna
i obwodowi mający maksymalne skille rzutowe i jak najwięcej obrony pod koszem kosztem obrony na obwodzie.
Nawet powiem więcej w tym przypadku obrona obwodowych pod koszem jest ważniejsza niż zbiórki całej drużyny.

Jeśli my chcemy atakować spod kosza a przeciwnik z obwodu to potrzebni są nam środkowi z max skillami: rzut z bliska, wejście pod kosz, i mający jak najwięcej obrony na dystansie,
a obwodowi wtedy nie potrzebują skillów rzutowych zbytnio bo i tak mało będą rzucać tylko potrzebne jest obrona na obwodzie na maxa podania i kozłowanie.
Także w NT w takiej sytuacji powinno byc około 30 zawodników. I każdy może się przydać pod konkretnego przeciwnika.

Advertisement