BuzzerBeater Forums

BB Poland > Zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany

Set priority
Show messages by
From: hatchet

This Post:
00
93610.9 in reply to 93610.8
Date: 6/2/2009 6:04:29 AM
Overall Posts Rated:
99
Sezon bez niespodzianki w trakcie, to sezon stracony :D

Last edited by hatchet at 6/2/2009 6:04:41 AM

This Post:
00
93610.10 in reply to 93610.8
Date: 6/2/2009 6:11:40 AM
Overall Posts Rated:
1818

To wszystko jednak nic. Poczekajcie aż ogłoszą to co zapowiadają w pierwszym akapicie - kolejną niespodziankę w trakcie sezonu. Dopiero się zacznie :D


To znaczy, że coś wiesz ale nie możesz zdradzić, czy tylko się domyślasz kolejnych wymysłów naszych BBków??

This Post:
00
93610.11 in reply to 93610.10
Date: 6/2/2009 6:20:24 AM
Overall Posts Rated:
145145
Domyślałem to ja się zmian związanych z halą ;), choć nie do końca trafiłem z kierunkiem tych zmian.

From: al_said

This Post:
00
93610.12 in reply to 93610.8
Date: 6/2/2009 6:38:38 AM
Overall Posts Rated:
88
To ja może połączę dwie sprawy hala i tv, bo za bardzo to traktujemy mam wrażenie w oderwaniu od siebie.

Ja to widzę tak, kiedyś miałeś pieniądze miałeś wybór inwestowałeś albo w halę albo w skład, trenera itp, zainwestowałeś w halę miałeś zyski, ale nic za darmo. Teraz będzie tak, z hali wszystkim mniej więcej po równo (a tak btw porównania do NBA są śmieszne, bo porównajcie sobie ceny biletów, nikt tu takich zysków nie ma) ale za to bezstresowo, praktycznie bez żadnych specjalnych nakładów wszyscy w wyższych ligach dostaną więcej kasy z tv. Spadek z II ligi do III bez wartościowych graczy może dość szybko zakończyć przygodę z BB, albo spowodować wyprzedaż większości graczy bo nie będzie z czego ich utrzymać, a teraz po prostu obniżało się ceny biletów, dostawiało trochę krzesełek i jakoś się ten bilans wyrównało.

A co do FA to powodzenia dla wszystkich którzy chcą kupić gracza do gry, a nie li i jedynie do treningu, no chyba, że ludzie się opamiętają ale przy tak stosunkowo małej liczbie drużyn wątpię:/

From: Dejvidd

This Post:
00
93610.13 in reply to 93610.8
Date: 6/2/2009 6:54:39 AM
Overall Posts Rated:
188188
Można by też myślę podnieść minimum czy obniżyć frekwencję (to drugie niby ma być) albo sprawić, żeby frekwencja była mniej zależna od cen biletów, zwłaszcza na tych niższych pułapach cenowych. A tak wynika z tego teraz, że warto było budować halę-giganta, bo że dochody były (i będą jeszcze przez sezon) wysokie to raz, a że jeszcze dostaną zwrot za wyburzenie to dwa.. Podwójny zysk.. Ciekawe tylko czy zmiana będzie dotyczyć wszystkich Prezesów czy tylko tych z 'niewiarygodnie dużymi halami' i jakie to są te 'niewiarygodnie duże hale'..
No i jak tu trenować własnych juniorów, skoro w drafcie taka lipa? U mnie w lidze widziałem może 3-4 których na trening bym może przygarnął, a zespołów jest 16? Może to zmierza w kierunku zostawiania większości tych 'młodych zdolnych' i ich trenowaniu, mimo że nie bardzo się będą do tego nadawać?

A do gry już od dłuuugiego czasu szukam obwodowych i jak już znajdę kogoś ciekawszego to widnieje przy nim cena typu 2/3kk ;/ a nieco gorszego gościa, wtedy 20lat(!), kupiłem ze dwa sezony temu za 700k..

@al_said: co masz na myśli, pisząć, że
Spadek z II ligi do III bez wartościowych graczy może dość szybko zakończyć przygodę z BB, albo spowodować wyprzedaż większości graczy bo nie będzie z czego ich utrzymać
bo nie bardzo to rozumiem?

From: al_said

This Post:
00
93610.14 in reply to 93610.13
Date: 6/2/2009 7:07:34 AM
Overall Posts Rated:
88
to, że w II lidze możesz dostawać i 5 razy więcej kasy z TV niż w III bez gwiazd

From: Khazaad

This Post:
00
93610.15 in reply to 93610.12
Date: 6/2/2009 7:09:31 AM
Overall Posts Rated:
145145
No właśnie czytam te newsy jeszcze raz i czegoś tu nie rozumiem.

Jeżeli zespół będzie grał w wyższej lidze, to wynegocjuje lepszy kontrakt z TV, więc automatycznie powinno przychodzić na mecze mniej ludzi.
Ale w niższych ligach będą mieli niższe kontrakty z TV, tak więc ludzi wciąż powinni przychodzić na mecz.
Wychodzi mi więc z tego, że hale w niższych ligach mogą powstawać całkiem spore :)
I status quo utrzymane - wyższe ligi - mniejsze hale, większe ceny biletów, niższe ligi - większe hale, mniejsze ceny biletów.

Chyba, że wprowadzą pewne ograniczenie co do maksymalnej ilości kibiców na meczu w nawiązaniu do wielkości kontraktu z TV i poziomu ligowego.

Bez względu na wszystko wygląda to tak jak mówisz - bezstresowo, +- kilka tysięcy, +- kilkuset (może mniej) kibiców w zależności od ligi i git.


Ale ja już jestem trochę zmęczony i wszystko mi się miesza (nie, nie napiszę, że się nie znam ;D)

From: al_said

This Post:
00
93610.16 in reply to 93610.15
Date: 6/2/2009 7:15:57 AM
Overall Posts Rated:
88
jak dla mnie zbyt daleko idące wnioski, bo chyba nadal w III lidze będzie mniej kibiców niż w PLK, a więc mniej ludzi przyjdzie na mecz? no ale jeżeli byłoby tak jak piszesz to co zrobić z rozbudowaną halą po awansie do wyższej ligi? zakładam że opcję pomniejszenia hali dadzą tylko na tydzień dwa

From: Khazaad

This Post:
00
93610.17 in reply to 93610.16
Date: 6/2/2009 7:23:04 AM
Overall Posts Rated:
145145
Mam nadzieję, że nie przesadzą i wciąż poziom ligowy będzie miał na to jakiś wpływ (+ ilość osób w klubie kibica).

A co zrobić z rozbudowaną halą? Nic. Póki co nie wprowadzają kosztów za jej utrzymanie, więc zostajesz z gigantem, którego zapełnisz dopiero po spadku :)

From: aimar

This Post:
00
93610.18 in reply to 93610.17
Date: 6/2/2009 8:22:36 AM
Overall Posts Rated:
16491649
od rana probuje wejsc w zakladke "mecze" :/ masakra:(


To mi BB-cy namieszali w glowie.Przed ogloszeniem najblizszych zmian sadzilem ze jedyne wyjscie w sytuacji kiedy moje pensje wzrosly do 233k,a ja nadal musze wegetowac w IIIciej lidze ,bedzie sprzedaz jednego z dwoch najlepszych koszykarzy.Teraz juz taki pewny nie jestem czy to dobre rozwiazanie.
Obaj to Polacy i w przyszlosci kiedy zostanie wprowadzony 20% wzrost pensji dla obcokrajowcow,byliby nieocenieni w mojej druzynie.
Zmiany odnosnie wplywu gwiazd na TV i sprzedaz pamiatek powinny byc wprowadzone juz od poczatku sezonu nr 9.
Jak mam niby dotrwac do meczu gwiazd?
i skad mam wiedziec jak procentowo na przychody beda wplywac owe zmiany?
moze beda to groszowe sprawy,ktore niewiele pomoga w utrzymywaniu wielkich gwiazd?

From: Jax

This Post:
00
93610.19 in reply to 93610.18
Date: 6/2/2009 10:00:00 AM
Overall Posts Rated:
773773
u mnie z zakładką mecze ta sama śpiewka też nie mogę wejść .

Advertisement