BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.93 in reply to 150725.85
Date: 7/7/2010 6:15:30 AM
Overall Posts Rated:
7474
Uważam, że system treningu w Polsce pod U-21 jest dobry, szkolimy świetnych zawodników, najczęściej w czołówce rocznika w BB.

Zgadza się. Jeśli patrzeć na nich z perspektywy oceny względem ich rówieśników w Europie czy nawet (być może) na świecie (nie przekonamy się o tym) to nie można powiedzieć, że jest źle. Tylko, że mnie jak starałem się udowdnić mniej interesuje to jak wyglądają w wieku 22 lat a znacznie bardziej ile z nich może być potem pożytku dla dorosłej kadry.

Co do systemu szkolenia pod NT się nie wypowiadam, bo to nie moja sprawa i nie chcę wchodzić w nie swoje kompetencje.

Zauważyłem, że tutaj niemal każdy pisze ze swojego punktu widzenia zamiast obejmować zaproponowaną przeze mnie całość. Ty o kadrze U-21, R-Allen o Podniesińskim. Uwolnijmy myśli od tych swoich koszul, które nam bliskie i otwórzmy oczy na całe spektrum sytuacji, którą przed Wami roztaczam.
Nie pisałem tylko o tym jak poprawić sytuację kadrową NT, ale także o tym, że moglibyśmy sprawić, by polskie kluby się rozwijały i generowały większe zyski.
A także o tym, by polscy zawodnicy byli bardziej atrakcyjni rynkowo. Przecież z tych, którzy nie nadają się ani do kadry U-21, bo są za słabi na starcie i nie nadrobią strat i są za słabi do NT, z racji potencjału - z nich również można zrobić dochodowych zawodników.
Chyba, że to już nas nie interesuje, bo nie leży w interesach kadr.

Wiem za to, ze możemy mieć silne obie reprezentacje. Skoro silne NT i U-21 mają Włosi, Hiszpanie, Niemcy czy Francuzi to czemu nie my?

Pewnie, że możemy. Wszystko możemy. Tylko najpierw musimy sobie odpowiedzieć, że skoro możemy to dlaczego teraz nie mamy?

Powiedzcie mi czy oni poświęcili swoją U-21 dla NT? Nie. Oni po prostu maja rozwinięty system skautingu pod NT i znajdują managerów, którzy chcą trenować zawodników do NT. My tego nie mamy i tyle w temacie z mojej strony co do NT.

Nie mamy klubów które chciałyby trenować zawodników pod NT czy raczej trenujemy ich tak, że w wieku 22 lat wyglądają tak, że nie możemy ich mieć? Bo nikt nie jest i nie będzie nimi jakoś szczególnie zainteresowany.
Ile mamy klubów w PLK w każdym sezonie? 16. Żeby któryś bądź kilka z tych klubów był zainteresowany jakimś graczem to trzeba mu stworzyć takiego zawodnika, żeby go do jego posiadania przekonać.
To samo tyczy się II lig. Bo tylko te najwyższe lig stać na utrzymanie nieco droższych zawodników.
I jak już wspomniałem, jeśli stworzylibyśmy system szkolenia, który pozwalałby klubom PLK posiadać w składach więcej atrakcyjnych dla nich pod względem umiejętności polskich zawodników to ich budżet byłby lepszy i co za tym idzie pozwalał znieść większe naklady na droższych graczy. Jeśli na gracza z kadry to ten znów generowałby dodatkowe zyski.
Mylę się?

This Post:
00
150725.94 in reply to 150725.45
Date: 7/7/2010 6:18:27 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210


5. Najgorzej będzie z SF'ami, ale z nimi jest zawsze najgorzej ;)

Powodzenia

PoPiErAm ;)



nie bedzie problemu przy wycyrklowaniu zmian treningu po np 2 -3 sezonach wtedy sila rzeczy bedziemy mieli ludzi rozwinietych w momencie "mijania" sie trenowanych skili a wiec zrownowazonych

druga opcja przy nieskutecznosci pierwszej to wlasnie z SF nie ma problemu o ktorych pisze Hawkeyed bo pensja tych graczy zanim stanie sie trudna do utrzymania siega daleko poza kadre U-21 widze to po swoim zygmuncie jest to gracz spokojnie do utrzymania w 3 lidzei mysle ze sezon dwa treningu jeszcze wytrzyma

tak mi sie wydaje ze wlasnie SF swoja rownowaga w skillach ciut sie wylamuje z koniecznosci kombinowania


ed: widze ze R-allen juz podobnie odpisal :)

Last edited by Astarotte at 7/7/2010 6:19:10 AM

This Post:
00
150725.95 in reply to 150725.92
Date: 7/7/2010 6:18:48 AM
Overall Posts Rated:
7272
Witam szanownych kolegów prezesów i managerów.
Zaczyna się to samo co z Koźlikiem i BB Kingiem - udowadnianie sobie racji.
Dobra jestem niecierpliwy, ale czy już został wypracowany jakiś wstępny model systemu szkolenia czy nadal będziemy się kłócić kto ma lepszy model ? Nadal nie widać ani słychać głosu selekcjonera, co zaczyna mnie osobiście denerwować, i mimo, że idę na kompromis z Mr. Presidentem słowo selekcjonera by się przydało w tej debacie. Skoro selekcjoner milczy to źle wróży...a moje centrum prasowe przeprowadzi prawdziwą kanonadę na selekcjonera jak nie ruszy dupska i nie weźmie się do pracy, bo debata bez udziału selekcjonera trochę dziwnie wygląda...

ZADAJĘ ZATEM PROSTE PYTANIE.

Pytanie podstawowe: Co ma do powiedzenia w tym temacie selekcjoner?
Pytanie pierwsze: Jak długo chcecie czekać na zmianę systemu szkolenia?
Pytanie drugie: Jak długo macie zamiar jeszcze dyskutować aby dojść do porozumienia ?
Pytanie trzecie: Każdy dzień na początku sezonu to dzień bardzo ważny, więc co proponujecie wszyscy po koleji,
aby wypracować spójny model, bez udowadniania sobie racji?

Pytania padły i proszę od odpowiedź wszystkich zainteresowanych.


From: mucha8

This Post:
00
150725.96 in reply to 150725.93
Date: 7/7/2010 6:28:10 AM
Overall Posts Rated:
1919
zgadzam się. Tylko jest 1 ale: czy kluby z tych wyższych lig miałby same se "produkować" takich grajków czy też zakupywać ich już od innych klubów które powiedzmy w późniejszym etapie ich rozwoju nie było by ich stać na utrzymanie takich zawodników. Bo wątpię aby zespoły z PLK czy II lig chciały właśnie bawić się w robienie wszechstronnych zawodników co też zobowiązywałoby ich do umieszczania takiego grajka na nie najlepszej pozycji dla jego osoby i dla klubu. Wiem że niektóre zespoły z PLKa mają taką silną pozycję w lidze że akurat mogliby ale jest ich znaczna mniejszość. A kluby które dopiero co weszły do w/w lig myślą tylko o utrzymaniu.
Więc jeśli mieliby powiedzmy kupować gotowych grajków to trza to wszystko umówić od podstaw...Na razie tyle, ale pamiętaj że Cię popieram w 100%. Pozdrawiam

This Post:
00
150725.97 in reply to 150725.95
Date: 7/7/2010 6:32:48 AM
Overall Posts Rated:
296296
co do selekcjonera to święta prawda... też czekam na jego reakcję.
chyba powiniene się poczuć do obowiązku..

This Post:
00
150725.98 in reply to 150725.93
Date: 7/7/2010 6:36:53 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Wiesz jak wyglądają zawodnicy U-21 kadr Niemiec, Hiszpanii, Włochów i wszystkich najlepszych?
Ja widziałem takich zawodników dziesiątki.
Tak samo jak nasi, może trochę lepiej może ciut gorzej. Nie zauważyłem żadnej, podkreślam absolutnie żadnej różnicy w szkoleniu graczy do U-21 przez najsilniejsze kraje i Polskę. Więc chyba wszyscy dookoła zwariowali ;)

Poza tym dlaczego ja mam odpowiadać za zawodników po 21 roku życia?
Czynisz zarzuty, że każdy interesuje się tylko sowim ogródkiem. Według mnie to bardzo dobrze. Najpierw jest kampania wyborcza, ludzie przedstawiają swoje programy, a potem lud wybiera opcję która jest mu najbliższa. Tak jest skonstruowana demokracja, jeden człowiek dostaje guziki, w tym wypadku selekcjoner i wciela w życie swoje pomysły. Ja zostałem wybrany selekcjonerem U-21 i wcielam w życie swoje pomysły. Tak jest w porządku, jestem za to odpowiedzialny i za to będę rozliczony. Twój pomysł (nie wnikam, dobry czy niedobry) jest w 100% uzależniony od selekcjonera NT. Z tego co zdążyłem prześledzić, a przyznaję nie śledziłem dokładnie kampanii, to jego program jest inny. O Twoim pomyśle jak najbardziej można dyskutować i to jest jak najbardziej dobre i ja prawa do dyskusji nikomu nie odbieram. Ale tak jak odwróconych, supertalenty, perełki itd. musi mieć błogosławieństwo selekcjonera. Wszystkie Twoje pomysły są ok. ja nie mówię że są złe, ale tak naprawdę musisz mnie zrozumieć. Wypowiadam się nie jako vinnie_jones, ale jako selekcjoner U-21. Dlatego z gruntu jestem przeciwnikiem wszystkiego co osłabi reprezentację polski U-21, to chyba normalne? ;) A że osłabi to sam przyznajesz ;)

Jednocześnie deklaruję pełną lojalność i dostosowanie się do poleceń selekcjonera NT. Wybacz, nie do Twoich pomysłów, czy kogokolwiek innego, ale tylko do Jego zaleceń ;) Gdybyś kandydował z Twoimi pomysłami i wygrał, bez problemów, narzekań i szemrań robiłbym to co do mnie należy będąc posłuszny Tobie ;)


Last edited by vinnie_jones at 7/7/2010 6:39:00 AM

From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.99 in reply to 150725.96
Date: 7/7/2010 6:51:46 AM
Overall Posts Rated:
7474
zgadzam się. Tylko jest 1 ale: czy kluby z tych wyższych lig miałby same se "produkować" takich grajków czy też zakupywać ich już od innych klubów które powiedzmy w późniejszym etapie ich rozwoju nie było by ich stać na utrzymanie takich zawodników. Bo wątpię aby zespoły z PLK czy II lig chciały właśnie bawić się w robienie wszechstronnych zawodników co też zobowiązywałoby ich do umieszczania takiego grajka na nie najlepszej pozycji dla jego osoby i dla klubu. Wiem że niektóre zespoły z PLKa mają taką silną pozycję w lidze że akurat mogliby ale jest ich znaczna mniejszość. A kluby które dopiero co weszły do w/w lig myślą tylko o utrzymaniu.
Więc jeśli mieliby powiedzmy kupować gotowych grajków to trza to wszystko umówić od podstaw...Na razie tyle, ale pamiętaj że Cię popieram w 100%. Pozdrawiam

Przewidziałem takie pytania.
Odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz w każdym z tych postów:
(150725.2), (150725.3), (150725.4) i (150725.5).
Będę wdzięczny, jeśli podzielisz się wrażeniami odnośnie tych propozycji.

This Post:
00
150725.100 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 7:08:18 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Wiesz jak wyglądają zawodnicy U-21 kadr Niemiec, Hiszpanii, Włochów i wszystkich najlepszych?
Ja widziałem takich zawodników dziesiątki.
Tak samo jak nasi, może trochę lepiej może ciut gorzej. Nie zauważyłem żadnej, podkreślam absolutnie żadnej różnicy w szkoleniu graczy do U-21 przez najsilniejsze kraje i Polskę. Więc chyba wszyscy dookoła zwariowali ;)





warto by przesledzic droge po nazwisku grajka z tych krajow bo mozliwym jest ze oni sa podzieleni i grajacy z u-21 owszem sa wykorzystywani ale tylko najlepsi a do NT gdzies na boku tworzy sie grupa tylko pod NT z najwyzszym potencjalem

This Post:
00
150725.101 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 7:09:21 AM
Overall Posts Rated:
7474
Wiesz jak wyglądają zawodnicy U-21 kadr Niemiec, Hiszpanii, Włochów i wszystkich najlepszych?
Ja widziałem takich zawodników dziesiątki.
Tak samo jak nasi, może trochę lepiej może ciut gorzej. Nie zauważyłem żadnej, podkreślam absolutnie żadnej różnicy w szkoleniu graczy do U-21 przez najsilniejsze kraje i Polskę. Więc chyba wszyscy dookoła zwariowali ;)

A nie przyszło Tobie do głowy, że przedstawiciele tych innych krajów być może nie wpadli na coś tak banalnego jak odwrócenie treningu pod kątem NT zamiast reanimacji zawodników po U-21?
Jeśli wg Ciebie nie wpadli na to, to tym bardziej wprowadzając proponowany przeze mnie projekt będziemy mieli przewagę.
Im szybciej to zrobimy, tym lepiej.
Chyba zgodzisz się, że skoro ich jest dziesiątki a w starszym wieku trenują nieodpowiednie dla nich umiejętności to:

1) trenują wolniej;
2) muszą znaleźć kogoś, kto temu nieekonomicznemu treningowi się poświęci;

Mój projekt w obu tych podpunktach wypada o niebo lepiej. I w obu w nich z nimi wszystkimi wówczas wygrywamy.
Może nie powariowali, ale jeśli tak jest to bystrością umysłu raczej nie grzeszą ;)

Poza tym po raz kolejny podkreślę. Chcemy tworzyć dziesiątki zawodników podobnych do tych, jakich mają inni czy chcemy tworzyć lepszych?

Bo ja czegoś tu nie rozumiem w takim wypadku.

Poza tym dlaczego ja mam odpowiadać za zawodników po 21 roku życia?

Bo Ty ich stworzyłeś. A ja Cię za to rozliczam. Za to jaki będą mieli wpływ na kadrę NT. I o ile Twój pomysł z supertalnetami popierałem i uważałem, że był dobrą inicjatywą to... paradoskalnie pozwolił mi wyciągnąć wnioski, że ma też swoją drugą stronę medalu. O której piszę.
I już nie po to, żeby Ciebie krytykować. Bo nie w tym mam cel. Nie mam zarzutów do Twojej kadencji. Realizujesz swój projekt.
Moim celem jest dobro kadry NT i jej lepsze wyniki. Na przestrzeni wielu sezonów.
Czy ktoś w ogóle czytał mój projekt?!

Czy może dlatego, że Twoja akcja nie była zła i omal się nie powiodła to mam zamieść pod dywan pojawianie się na rynku zawodników, z którymi nie wiemy co zrobić?

I jak słusznie zauważył RafikWielki pojawia się to samo, co w dyskusji z B.B. Kingiem.
Czyli Ty zamiast odpowiadać na moje pytania, których zadałem wiele tutaj: (150725.92) i tutaj również (150725.93) - nie robisz tego, ale wcale nie przeszkadza to Tobie zadawać mi swoje ;)

Mimo to jestem zadowolony, że prezentujesz postawę obrony własnego ogródka, bo to w pewnym stopniu pokazuje podziały, że jeśli nie otworzymy oczu to kadra U-21 będzie ciągnęła w swoją stronę, bo selekcjonera U-21 przecież nic nie obchodzi co będzie potem z kadrą NT.
Tak to wygląda.
Dlatego Twoje wypowiedzi wyrażane w ten sposób bardzo mi się przydają.
Bo jeśli ktoś wyciąga wnioski z tego typu zachowań to może jednoznacznie uznać, że są one argumentem za proponowanym przeze mnie projektem.

A ja, jeśli ktoś nadal tego nie zauważył optuję za tym, by jak najbardziej zmaksymalizować korzyści dla kadry NT.
Która powinna być kadrą ważniejszą. Sam to potwierdziłeś.

Last edited by Hawkeyed at 7/7/2010 7:11:31 AM

This Post:
00
150725.102 in reply to 150725.101
Date: 7/7/2010 7:28:55 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Ok. Przyjmij więc do wiadomości jakie jest oficjalne stanowisko selekcjonera U-21 i na tym kończę temat:

- najważniejsze jest dla mnie dobro U-21, Twoim dobro NT. To jednak jest nie jest w 100% do pogodzenia
- robię (oczywiście w przenośni, robi to wiele osób) wszystko żeby zawodnicy do U-21 trenowali jak najlepiej i kadra U-21 była jak najsilniejsza
- absolutnie nie poczuwam się do odpowiedzialności za graczy od 22 lat wzwyż
- nie trenuje reprezentantów pod NT
- moja akcja miała przynieść rezultaty w U-21, nie w NT
- jeżeli selekcjoner NT zabierze mi np. graczy od allstar wzwyż to będę pracował na tych do poziomu gwiazda, ale tylko on może mi tak kazać, nikt inny ;)
- mowę wyborczą już masz, teraz musisz czekać co najmniej 2 sezony żeby ja wcielić w życie ;)
- owocnej dyskusji ;)
- wyciągaj sobie wnioski jakie chcesz z moich wypowiedzi, póki co są one błędne ;)

This Post:
00
150725.103 in reply to 150725.98
Date: 7/7/2010 7:29:43 AM
Overall Posts Rated:
7474
Z tego co zdążyłem prześledzić, a przyznaję nie śledziłem dokładnie kampanii, to jego program jest inny.

Tak samo nie zgadzam się, że jego projekt jest inny.
W jego projekcie nie ma po prostu czegoś, co jest w moim.
Mój projekt to wartość dodana.

Oba się wzajemnie nie wykluczają.

Dlatego z gruntu jestem przeciwnikiem wszystkiego co osłabi reprezentację polski U-21, to chyba normalne? ;) A że osłabi to sam przyznajesz ;)

Jasne, że rozumiem. I przynaję, bo nie mam zamiaru nikogo oszukiwać.
Podałem wszystkie za i przeciw.
Pozostawiając ocenie.
To chyba rozwiązanie fair, nie sądzisz?

Advertisement