BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja Ogólna 2

[U21] Dyskusja Ogólna 2

Set priority
Show messages by
This Post:
00
199530.94 in reply to 199530.91
Date: 11/6/2011 3:00:22 PM
Overall Posts Rated:
4747
Nie odwracaj kota ogonem... to że sponsoruje nagrody osobom z zamkniętego konkursu też uważam, za nieetyczne. Jego obrona tego "występku" jest równie głupia jak twoje czepianie się transferu Kozlika. Jeśli by postępował tak jak mówisz to by rynek zareagował tym, że flaga przy nazwisku była by niewiele warta. :) Sam konkurs jest oki, jedni zwiększają zainteresowanie kadry konkursami z nagrodami inni prowadząc ją w solidnym niemieckim stylu gdzie zainteresowanie budzą wyniki i rywalizacja o każdą minutę na boisku, kwestia selekcjonera. :)

Jak to jest to niczym nie wyróżniający się zawodnik kadry? Jest to jej pełnoprawny członek, który widnieje na liście kadrowiczów, wystąpi w najbliższym meczu, ponadto należy do świetnie typującego menagera. :) Powtarzam Ci po raz kolejny miejsce w kadrze ma osiągnięte w uczciwy sposób i wara Ci od czyjejś własności, może niedługo zabronisz mi wystawiać graczy na listę transferową, albo nakażesz grać odwróconymi? :) Jak chcesz się czepiać to czepiaj się konkursu i jego regulaminowi...

This Post:
11
199530.95 in reply to 199530.93
Date: 11/6/2011 3:01:28 PM
Overall Posts Rated:
12061206
To nie chodzi o działanie prawa wstecz. Coś takiego jest nieetyczne, niezależnie czy zawodnik byłby z festynu, czy od kumpla. Fakt, że zawodnik był z konkursu, nie może nie może sankcjonować takiego nieeleganckiego postępku. Konkurs nie stoi ponad moralnością.
Każdej głupoty lub zachłanności nie da się przewidzieć i zawrzeć w przepisach.
A ja krytycznie oceniam ten postępek także dlatego, że właściciel tego grajka stara się wmawiać na forum innym, że zależy mu na kadrach ;-)
Jeśli koniecznie każda rzecz musi być spisana, żeby potem ktoś jej nie wynaturzył, to jak najbardziej jestem za tym, żeby zawrzeć na przyszłość zasadę, że zawodnicy wystawiani na TL będą z konkursu dyskwalifikowani.
To działa deprymująco dla wielu osób, które trenują kadrowiczów, którym np. nie udało im się doprowadzić go do kadry,bo złapał kontuzję, gdy widzą coś takiego.

Poza tym pamiętajmy o jednej rzeczy. Zawodnik musi być w kadrze przez jakieś 15 minut, żeby być pewnym, że w kadrze zagra. Wcale nie musi wisieć kilka dni na TL-u. Na prawdę lepiej by było, żeby powołać tych, którzy grali w kadrze, lub chociaż byli blisko niej. Niech wtedy sprzedaż z flagą będzie formą podziękowania od selekcjonera.
A tutaj okazuje się, że rzetelny trening przez 4 sezony jest mniej warty podziękowania niż jakiś konkurs.

This Post:
33
199530.96 in reply to 199530.95
Date: 11/6/2011 3:07:11 PM
Overall Posts Rated:
296296
Wszedłem na forum i zobaczyłem 50 postów kolejnej wojny BBKing vs reszta świata.

jeśli naprawdę zależy Ci na dobru kadry i całego Polskiego BB to przestań pisac, bądź ponad to, whatever byle nie było tyle tego syfu na forum.

This Post:
00
199530.97 in reply to 199530.94
Date: 11/6/2011 3:07:32 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Tia, pełnoprawny członek. To na tej zasadzie każdy powołany według dowolnego widzimisie, jest pełnoprawny.
Patrz jaki przekaz idzie do trenujących kadrowiczów, co oni sobie mogą pomyśleć. Że lepiej nie czekać do końca sezonu ze sprzedażą kadrowicza, bo się do kadry nie łapnie, bo go wygryzie jakiś pełnoprawny członek kadry z konkursu. I zamiast trzymać kadrowicza do końca sezonu, to będą go sprzedawać tuż przed decydującymi meczami. A transfer to nieznanego klubu to zawsze ryzyko - czy będzie trenował, czy będzie trzymał formę. Same szkody dla kadry.
W innym managerze przypominam sobie, że też była taka sytuacja. I społeczność jednoznacznie to potępiła i zawodnicy od razu byli z kadry wywaleni, jak tylko selecao się o tym dowiedział - mimo że też to nie było opisane w regułach. No ale cóż, najwidoczniej BB może być lepszym miejscem dla cwaniaczków...

From: Mario

This Post:
11
199530.98 in reply to 199530.92
Date: 11/6/2011 3:09:03 PM
Overall Posts Rated:
605605
A ja mam jedną moralność - tę samą dla siebie, dla innych, dla każdego.


Oj tam oj tam. Zawsze lepiej powołać swojego gracza by mu print screena zrobić. Dzięki czemu można sobie poprawić swoje ego i supergo. Nieprawdaż?


[cut - GM-Dejvidd, jakiekolwiek zażalenia wysyłamy odpowiednią drogą.]

Last edited by Dejvidd at 11/6/2011 5:58:37 PM

This Post:
00
199530.99 in reply to 199530.96
Date: 11/6/2011 3:10:34 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Oho. Następny wyznający zasadę, że jak ktoś ma inne zdanie od niego, to nie powinien się odzywać ;-)

Message deleted
From: Mario

This Post:
00
199530.101 in reply to 199530.92
Date: 11/6/2011 3:14:00 PM
Overall Posts Rated:
605605
Nic nowego, właśnie dałeś przykład swojej hipokryzji.
Jakiś czas temu pisałeś o szlachetnych celach jak kadra jako dobro wspólne, i byłeś święcie oburzony, że ktoś tam przebił ci zawodnika. Chodziło o potencjalnego kadrowicza. Chciałeś go kupić taniej, zrobić interes i żądałeś, żeby nikt go nie przebijał - w interesie kadry, przynajmniej tak twierdziłeś. A jak jedna czy dwie osoby na krzyż włączyły się do licytacji, to się obraziłeś na całą, czterutysięczną społeczność, jakieś teksty moralizatorskie prawiłeś, że cała polska społeczność do czegoś nie dorosła.
A teraz, to okazuje się, że dobro kadry masz w dupie i bez skrupułów postanowiłeś korzystać z okazji nieetycznego wykorzystania kadry. Okazuje się, że tak na prawdę i wtedy i teraz chodziło tylko o kasę.
Masz dwie moralności - jedną dla siebie a drugą dla innych ;-) A ja mam jedną moralność - tę samą dla siebie, dla innych, dla każdego. Niestety w tym wypadku lepiej jest mieć mniej niż więcej ;-)


Jednak twoja inteligencja jest chyba mocno ograniczona, skoro nie rozumiesz prostych stwierdzeń, które w owym czasie były podawane. Nie prawdą jest "żądałeś, żeby nikt go nie przebijał". Masz print screeny tamtych tematów to sobie sprawdź jak było pisane i jaki problem wtedy sugerowałem, którego należy w przyszłości należy unikać. Stało się jak się stało wtedy, ale z tego co pamiętam to organizator akcji, przyznał mi w tym temacie racje.

This Post:
00
199530.102 in reply to 199530.97
Date: 11/6/2011 3:19:42 PM
Overall Posts Rated:
4747
To co sobie pomyślą trenujący to na uwadze powinien mieć selecao i dbać o potrzebnych mu zawodników i menagerów ich trenujących, on odpowiada za wyniki i jak ci się nie podoba to sam wystartuj albo zrób dobry PR innemu kandydatowi. :) Powiedz po prostu, że nie podoba Ci się konkurs i nagrody bo to, że czepiasz się czyjegoś transferu to już powiedziałem, żebyś się trzymał od tego z daleka bo to nie twój zawodnik i nie możesz zakazać go sprzedawać.
Pamiętam tą sytuację z Hattricka bodajże aswalt wyrzucał wtedy zawodników, tylko że tam to było jakoś inaczej, powoływani byli jeszcze zawodnicy skautów czy coś takiego więc to była bardziej taka prywata, ale nie przenoś Hattricka do tej gry bo BB spadnie na pysk tak jak hattrick a społeczność to była jego najmocniejsza strona.

Last edited by Lukasevic at 11/6/2011 3:22:03 PM

This Post:
00
199530.103 in reply to 199530.99
Date: 11/6/2011 3:24:29 PM
Overall Posts Rated:
296296
widać, że jesteś informatykiem. nie wiesz co to relacje międzyludzkie ;)

From: Mario

This Post:
00
199530.104 in reply to 199530.102
Date: 11/6/2011 3:25:49 PM
Overall Posts Rated:
605605
W całej tej sprawie, wiemy wszyscy doskonale o co chodzi. Że gracz pewnego managera pojawił się w U21. Gdyby nie był to zawodnik. KS Goldena to nie było by tej całej dyskusji. Ale kinguś ma tak, że raz na jakiś czas potrzebuje odreagować od domu i pracy i się poprzekomarzać na forum. To jest swoiste katharsis dla jego osoby. Kzolik jest swoisty lekarzem jego psychiki. Dzięki niemu King jest w stanie w realnym życiu, nawet nie normalnie, ale wybitnie funkcjonować.... "Chcesz być lekarzem dusz więc zacznijmy już kuracje..."

Advertisement