BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Trening

Trening

Set priority
Show messages by
This Post:
00
68013.95 in reply to 68013.94
Date: 2/7/2010 7:55:35 PM
Overall Posts Rated:
00
pytanie do rzutu z dystansu, SF i SG powinni byc wysocy czy niscy zeby szybciej trenowali, czy to nie ma znaczenia ?

PS. wiecie kiedy bedzie lista zawodnikow w drafcie ujawniona ? ;]

This Post:
00
68013.96 in reply to 68013.95
Date: 2/8/2010 3:40:54 AM
Overall Posts Rated:
99
pytanie do rzutu z dystansu, SF i SG powinni byc wysocy czy niscy zeby szybciej trenowali, czy to nie ma znaczenia ?

Hmm, obiło mi się o uszy, że wzrost nie ma wpływu na ten trening. Ale jeśliby miał, to na pewno lepiej, żeby byli niscy, niż wysocy.

PS. wiecie kiedy bedzie lista zawodnikow w drafcie ujawniona ? ;]

W okolicach niedzieli po ostatnim meczu sezonu zasadniczego, czyli mniej więcej 7 marca.

From: realfan
This Post:
00
68013.97 in reply to 68013.96
Date: 2/9/2010 12:03:20 AM
Overall Posts Rated:
00
zagralem mecz na luzie, potem zagralem normalnie i zauwazylem ze oba zespoly zagraly z tym samym zaangazowaniem, to mnie jeszcze nie zdziwilo, ale teraz patrze wystawiajac sklad a moj Entuzjazm = 5, wytlumaczy mi to ktos ? myslalem ze mecz na luzie poprawi mi entuzjazm, i ze nie spadnie mi on jak zagram normalnie (co innego mecz sezonu) a wartosc 5 jest chyba wartoscia wyjsciowa ? ;>

From: al_said

This Post:
00
68013.98 in reply to 68013.97
Date: 2/9/2010 1:07:21 AM
Overall Posts Rated:
88
Po zagraniu TiE entuzjazm wzrasta, ale później sam wraca do poziomu wyjściowego - 5, im bardziej go nabijesz tym szybciej spada, normal nie miał na to wpływu.

From: realfan

This Post:
00
68013.99 in reply to 68013.98
Date: 2/9/2010 5:14:50 PM
Overall Posts Rated:
00
gdzies czytalem ze oplaca sie kazdy mecz grac luzem, ze wtedy mimo spadku entuzjazmu na ten mecz jest on i tak wyzszy bo sie skumulowal, ale z tego co widze to srednio, skoro on dazy wciaz do 5, a mecz na luzie jeszcze obniza entuzjazm podczas meczu, to tak jakbym kazdy mecz gral z miejszym zaangazowaniem ;/

From: MuzG

This Post:
00
68013.100 in reply to 68013.99
Date: 2/9/2010 5:28:02 PM
Overall Posts Rated:
3030
Sprawa wygląda następująco:

Kiedy grasz "na luzie" Twój zespół na dane spotkanie otrzymuje około -2 do entuzjazmu, natomiast po spotkaniu entuzjazm wzrasta o dwa. Opierając to na przykładzie - masz entuzjazm 6. Grasz "na luzie" (a więc na mecz masz entuzjazm 4), natomiast po spotkaniu entuzjazm wzrasta do 8 (6+2=8).

Oczywiście entuzjazm w miarę upływu dni spada do 5, ale jeśli każde kolejne spotkanie będziesz grał "na luzie" to szybciej będzie rosło niż spadało

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, służę pomocą

Pozdrawiam,
Karol

From: realfan

To: MuzG
This Post:
00
68013.101 in reply to 68013.100
Date: 2/9/2010 7:30:08 PM
Overall Posts Rated:
00
wzroslo o 2 i po jednym normalu spadlo o 2 do poziomu wyjsciowego- to mnie zenuje... czy to regula ze tak bedzie ? bo jesli tak to nie oplaca sie grac na zmiane meczu na luzie i normala, bo tylko strace na tym grajac oslabionym entuzjazmem jeden z tych meczy a glowny ent bedzie wciaz na poziomie 5. czy moze to akurat teraz mi sie tak zdazylo a zwykle spada wolniej ? pewnie macie wieksze doswiadczenie w tej grze, ja sie dopiero ucze ;p oplaca sie tak grac srednio na zmiane ? czy lepiej np 2 mecze luzem i 1 normalem ?

THX za odp wczesniejsza, i z gory za tę :)

From: MuzG

This Post:
00
68013.102 in reply to 68013.101
Date: 2/9/2010 7:40:12 PM
Overall Posts Rated:
3030
Osobiście uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest granie prawie zawsze "na luzie", ponieważ na skutek tego entuzjazm wzrośnie Ci do tak wysokiego poziomu, że nawet nie będziesz musiał grać "normala".
Musisz wiedzieć o tym, że jeśli masz entuzjazm 10 i grasz "na luzie" to powinno pójść Ci lepiej niż grając "normala" z entuzjazmem 8 (chociaż nie jest to ścisła reguła).

Duża część nowych graczy irytuje się przegrywając kolejne spotkania przy ustawieniu entuzjazmu "na luzie" - jest tak dlatego, że przy nabijaniu sobie entuzjazmu od poziomu 5 siłą rzeczy pierwsze dwa lub nawet 3 spotkania są przegrane. Po tych 2 lub 3 klęskach entuzjazm jest już na tyle poniesiony, że przy kolejnej postawie meczowej "na luzie" i tak już powinno być zwycięstwo Niestety coś kosztem czegoś

From: realfan

To: MuzG
This Post:
00
68013.103 in reply to 68013.102
Date: 2/9/2010 8:56:14 PM
Overall Posts Rated:
00
no dobra, to jeszcze jedno pytanie zadam, co mi polecacie... teraz gralem luzem i8 mam ent = 7, w sobote gram mecz ktory jest transmitowany w TV (ankieta fanow) i gram w nim z moim wrogiem wg moich kibicow (wg ankiety ;p) warto by bylo ten mecz wygrac, i to okazale, zeby sie cieszyli, bo te nastroje im zostana. potem gram 2 mecze ktore na bank przegram, zatem spokojnie moge grac je na luzie, ale co z tym sobotnim ? grajac normal pewnie mi spadnie do = 5, grajac mecz sezonu moze spadnie na 3,4, ale to z tego co was czytam i tak urosnie "samoistnie" do naturalnego poziomu, czyli do 5 ;> oplaca sie zatem zagrac mecz o wszystko, a potem PICowac (mecz na luzie) ??

From: andlat

This Post:
00
68013.104 in reply to 68013.103
Date: 2/10/2010 3:49:53 AM
Overall Posts Rated:
00
No cóż nie chciałbym doradzać niesportowej walki, ale zajmując na tym etapie rozgrywek ostatnie miejsce , nie mając już szans na playoff, na Twoim miejscu pozostałbym na tej pozycji.W ten sposób w drafcie będziesz losował jako pierwszy i ew. zyski z wylosowanych juniorów będa na pewno większe niż wynikające ze wzrostu nastroju fanów wpływy z biletóww najbliższych meczach.
Co do entuzjazmu to mając 7 po wtorkowym meczu do soboty spadnie raczej na 5, grając mecz o wszystko spadnie na 3, po następnych dwóch meczach na luzie maksymalnie wyciągniesz w dniu kolejnego meczu 6 ( a prawdopodobnie będzie 5 )
Wydaje mi się ,że mecze na luzie mają jak najbardziej sens przy ich regularnym stosowaniu , utrzymujesz wtedy entuzjazm w dniu meczu na poziomie ok.9 ( grając nadal w pucharze jeszcze wyższy ) i mimo meczu na luzie i tak jesteś do przodu o ok 2 oczka w porównaniu gdybyś grał cały czas normala

Advertisement