BuzzerBeater Forums

BB Poland > Potencjał w u21

Potencjał w u21

Set priority
Show messages by
This Post:
00
131706.96 in reply to 131706.93
Date: 2/18/2010 8:52:00 AM
Overall Posts Rated:
112112
200-300tys. odnosiło się do wymiany zdań z game - bo to on najgłośniej mówi o planach odnośnie wytrenowania nam pierwszego obwodowego z pensją 200k. Pokazać miało to tylko, że dosłownie ten sam gracz w pozostałych skillach identyczny, za sprawą zbiórek (z 1 na 7) może sobie podnieść pensję o około 100tys $. I nawet nie nazywam tego problemem. Po prostu widzę dwie ścieżki wyjścia z sytuacji :)

Co zaś do planów trenowania tylko głównych pod U21. Od ostatniej dłuższej dyskusji w tym temacie myślałem nad rozwiązaniem i wyszło mi, że skoro problemu pensji nie ma być, to niech się w takim razie nie okaże, że pojawi się już w NT. Zatem ja nie mam nic przeciwko jeździe z głównymi na maxa. Stąd tylko postulat, aby w bazach zostawali naprawdę tylko tacy graczy, którzy po wyjściu z U21 mieli boki takie (5-7) aby był naprawdę sens je podciągać. Podciąganie z niższych to już tylko sztuka dla sztuki i zabawa dla masochistów, farmerów i tego typu tworów. Jeśli tego nie będzie (przypadkiem bądź nie) okazać się może, że liderem U21 będzie jakiś golas, którego na siłę będzie trzeba nagle rozwijać pod NT w bokach, których nigdy nie miał...

This Post:
00
131706.97 in reply to 131706.96
Date: 2/18/2010 9:10:03 AM
Overall Posts Rated:
22
a co powiecie o takiej supergwieździe(19 lat)?
11 10 10 6 11 6 2 1 7 1 4 1 1
czy on nie ma szans na NT bo ma za słaby dół?(IS,ID,SB) zaczynał od okropnego kozła dlatego troche mu DV poszedł,
w górnych skillach idzie podobnie a moze lepiej niż Frymus no i jest supergwiazdą
ja osobiście nie stawiam IS,ID,SB tak wysoko jak RB
i jeszcze jedno pytanie, czy jeśli będzie miał w wieku 23 lat DV 16 P 10 to mimo wszystko nie bedzie się nadawał na SG pod LI?

From: Mario
This Post:
00
131706.98 in reply to 131706.97
Date: 2/18/2010 9:35:07 AM
Overall Posts Rated:
605605
Po mojemu to tak powinno wyglądać.
Pierwsze trzeba odpowiedzieć sobie na pytania: czy chcemy mieć sukcesy w U21 i w NT czy tylko w jednej? Zakładam, że chcemy królować w obu kategoriach.
Czy doświadczenie zawodnicy dostają za grę w U21? Z tego co wiem to nie.
W takim razie U21 nie musi przygotowywać grajków do NT. Zawodnicy do NT powinni być od małego już trenowani i muszą oni mieć jak najwyższy potencjał.
W U21 prawie nie da się wytrenować boków bo nie ma na to zbyt dużo czasu. Jeśli trafia się młokos z dobrymi bocznymi skillami to super. Nie ma ich trudno główne trzeba ładować ile wlezie. Potencjał dla U21 wystarczający jest Supergwiazda dla centrów, a dla obwodowych nawet allstar może wystarczać przy mądrym prowadzeniu. Ci zawodnicy mogą być trenowani pod U21 i nie koniecznie muszą grać w reprezentacji później.

Zawodnicy z wyższymi potencjałami powinni być już bezpośrednio pod NT trenowani.
Trening powinien być ustawiony pod taktyki.
Tego właśnie mi trochę brakuje w naszej kadrze. Nieważne co gramy w ataku i obronie grają ci sami zawodnicy.
Wszystko powinno być zbalansowane pod konkretnego przeciwnika.
Jeśli przeciwnik gra w ataku pod kosz, a my chcemy atakować z obwodu, to potrzebni nam są podkoszowi z maksymalnymi skillami: obrony pod koszem i bloków, później zbiórek, reszta skilli jest im nie potrzebna
i obwodowi mający maksymalne skille rzutowe i jak najwięcej obrony pod koszem kosztem obrony na obwodzie.
Nawet powiem więcej w tym przypadku obrona obwodowych pod koszem jest ważniejsza niż zbiórki całej drużyny.

Jeśli my chcemy atakować spod kosza a przeciwnik z obwodu to potrzebni są nam środkowi z max skillami: rzut z bliska, wejście pod kosz, i mający jak najwięcej obrony na dystansie,
a obwodowi wtedy nie potrzebują skillów rzutowych zbytnio bo i tak mało będą rzucać tylko potrzebne jest obrona na obwodzie na maxa podania i kozłowanie.
Także w NT w takiej sytuacji powinno byc około 30 zawodników. I każdy może się przydać pod konkretnego przeciwnika.

From: MuzG

This Post:
00
131706.99 in reply to 131706.98
Date: 2/18/2010 9:45:08 AM
Overall Posts Rated:
3030
Jeśli przeciwnik gra w ataku pod kosz, a my chcemy atakować z obwodu, to potrzebni nam są podkoszowi z maksymalnymi skillami: obrony pod koszem i bloków, później zbiórek, reszta skilli jest im nie potrzebna
i obwodowi mający maksymalne skille rzutowe i jak najwięcej obrony pod koszem kosztem obrony na obwodzie.
Nawet powiem więcej w tym przypadku obrona obwodowych pod koszem jest ważniejsza niż zbiórki całej drużyny.

Jeśli my chcemy atakować spod kosza a przeciwnik z obwodu to potrzebni są nam środkowi z max skillami: rzut z bliska, wejście pod kosz, i mający jak najwięcej obrony na dystansie,
a obwodowi wtedy nie potrzebują skillów rzutowych zbytnio bo i tak mało będą rzucać tylko potrzebne jest obrona na obwodzie na maxa podania i kozłowanie.


Wszystko ładnie, pięknie wytłumaczone tylko jaką masz pewność, że przeciwnik właśnie zagra atakiem podkoszowym lub obwodowym ??? W słabszych kadrach jesteśmy to w stanie przewidzieć jeśli drużyna ma tylko jedną grupę mocnych zawodników, natomiast jeżeli gramy z kadrą ze szczytów tabel przewidzenie taktyki przeciwnika nie jest już takie proste. A wiadomo przecież, że chcemy walczyć z tymi najlepszymi.

From: Mario

To: MuzG
This Post:
00
131706.100 in reply to 131706.99
Date: 2/18/2010 10:00:09 AM
Overall Posts Rated:
605605
Zgadza się ale można kombinować.
Oglądać przed meczem składy przeciwników i ich poprzednie mecze(przeciw komu jak grali i co się przed konkretnymi rywalami nastawiają) pewne szanse są na przewidzenie taktyki.
Z drużynami najlepszymi z którymi mamy małą szanse wygrać to przy trafionej nawet na ślepo taktyce mocno się zwiększają szanse na wygraną.
Z drugiej jak mielibyśmy grać jak wcześniej i przegrać to przynajmniej można kombinować i nie stac w miejscu

From: MuzG

This Post:
00
131706.101 in reply to 131706.100
Date: 2/18/2010 10:06:04 AM
Overall Posts Rated:
3030
Według mnie za dużo w tym co mówisz polegania na szczęściu. Oczywiście takie rozwiązania są niekiedy potrzebne, ale najlepsze drużyny nie mogą w kółko polegać na tym czy akurat im się uda trafić w taktykę czy może jednak nie. Najlepsi po prostu muszą wygrywać !
Zmierzam do tego, że według mnie kadra powinna mieć kilku zawodników wyspecjalizowanych, ale głównymi filarami POWINNI być zawodnicy zbilansowani z podniesionymi do przyzwoitego poziomu bokami. Nie możemy popadać w skrajności

This Post:
00
131706.102 in reply to 131706.61
Date: 2/18/2010 11:13:53 AM
Overall Posts Rated:
179179
Trener lvl 5 to minimum. Jeżeli nie to następnym krokiem jest namówienie do jak najszybszej sprzedaży zawodnika (z poproszeniem, żeby w pierwszym tygodniu była trenowana kondycja.
Jeżeli to nie pomoże to kulturalnie kończymy współpracę z takim managerem, niech sobie go trenuje po swojemu, ale powiedzmy szczerze na kadrę nie ma szans, więc szkoda czasu skauta. Naprawdę zacznijmy stawiać sobie wysoko poprzeczkę i juz na początku zróbmy odsiew, żeby później nie tracić czasu na byle jakich zawodników.


Zgadzam się w 100%, to jest moim zdaniem bardzo zdrowe podejście, dzięki temu już na początku będziemy wiedzieć na czym stoimy. Jak również zaoszczędzimy czasu skautom. Podejście właściciela ma kluczowe znaczenie, jezeli na początku nie chcę współpracy to nie mamy pewności, że takie fochy się nie powtórzą. Z drugiej strony być może takie jasne postawienie sprawy, przez skauta - no współpraca, no kadra;), spowoduje że jednak zmianę nastawienia.

From: Jax

This Post:
00
131706.103 in reply to 131706.102
Date: 2/18/2010 11:16:02 AM
Overall Posts Rated:
773773
taki szantaż ?? :-)))

From: Mario

To: MuzG
This Post:
00
131706.104 in reply to 131706.101
Date: 2/18/2010 11:16:53 AM
Overall Posts Rated:
605605

Zmierzam do tego, że według mnie kadra powinna mieć kilku zawodników wyspecjalizowanych, ale głównymi filarami POWINNI być zawodnicy zbilansowani z podniesionymi do przyzwoitego poziomu bokami.


Z tym się zgadzam, że tacy gracze zawsze się przydają.

From: Czesław

To: Jax
This Post:
00
131706.105 in reply to 131706.103
Date: 2/18/2010 11:25:29 AM
Overall Posts Rated:
179179
taki szantaż ?? :-)))

Nie;), to nie szantaż, to uczciwe postawienie sprawy;)

From: Jax

This Post:
00
131706.106 in reply to 131706.105
Date: 2/18/2010 11:36:44 AM
Overall Posts Rated:
773773
ja bym tak gościowi sprawy nie stawiał . bo może być tak że taki grajek będzie trenowany do 25-26 lat i być super graczem , no i co zrobić jak będzie lepszy od tych z kadry nie powoływać go ???

Advertisement