BuzzerBeater Forums

BB Eesti > U21 National Team Speeches

U21 National Team Speeches

Set priority
Show messages by
From: vpl
This Post:
55
324963.2 in reply to 324963.1
Date: 9/19/2024 2:29:33 PM
kk vpl
III.14
Overall Posts Rated:
1111
Second Team:
kk vpl II
Tere kõigile!
Kuna otsustasin kandideerida U21 koondise treeneriks, pean vajalikuks end ja oma mõtteid sellega seoses tutvustada.
Olen siin buzzerbeateris tegutsenud juba mõnda aega. Enda klubi suurimateks saavutusteks on mõned hooajad Kõrgliigas ja kahel korral karika finaali jõudmine. Minus tekkis huvi U21 koondise vastu, kui ma tegin endale Utoopia tiimi ja mõtlesin, et see on hea koht, kus U21 koondislasi treenida. Sellega tegelen nüüd juba 6ndat hooaega. Minu eelmistest treenitavatest jõudsid U21 koondisesse Teiv Lamp (52214625) ja Prokofiy Gurin (52145858). Praegu on mul Utoopia tiimis kolm 19 aastast uut treenitavat, keda loodan samuti koondise tasemele saada.

Minu nägemuse kohaselt on Eestil suurem võimalus häid tulemusi saavutada U21 tasemel kui täiskasvanute koondisega. See eeldab küll, et leidub inimesi, kes on valmis pühenduma spetsiaalselt U21 jaoks treenimisele, kuid tegelikult ei ole neid liiga palju vaja. Olles jälginud viimastel hooaegadel lähemalt U21 koondiste tegemisi, siis tuleb välja, et tippvõistkondades on sisuliselt ainult kolm erinevat mängija buildi:

PG, SG ja SF on kõrge Üks-ühele, Pallikäsitsuse, Välise kaitse ja Hüppeviskega, nt eelmise hooaja meister Hiina koondislane:
Fei "肥剑龙" Jianlong ((52648221))
Mängujuht
Hüppevise: müstiline (17) Viske raadius: eeskujulik (9)
Väline kaitse: legendaarne (18) Pallikäsitsus: hämmastav (16)
Üks-ühele: hämmastav (16) Söötmine: suurepärane (10)
Lähivise: eeskujulik (9) Kaitse alas: hea (7)
Lauavõitlus: nõrk (4) Viske blokeerimine: nõrk (4)
Vastupidavus: arvestatav (6) Vabavise: meisterlik (12) ↑
Kogemus: nõrk (4) KOS: 110 (86 + 24)

PF ja C positsioonil on kaks võimalikku buildi. Mõlemal on kõrged Kaitse alas ja Lauavõitlus, aga ühe puhul keskendutakse peale nende kahe Lähiviskele ja teise puhul Viske blokeerimisele, nt:

Lin Baodong ((52362197))
Keskmängija
Hüppevise: suurepärane (10) Viske raadius: hea (7)
Väline kaitse: väga hea (8) Pallikäsitsus: nigel (3)
Üks-ühele: keskpärane (5) Söötmine: arvestatav (6)
Lähivise: legendaarne (18) Kaitse alas: legendaarne (18)
Lauavõitlus: vaimustav (14) Viske blokeerimine: silmapaistev (11)
Vastupidavus: nigel (3) Vabavise: suurepärane (10)
Kogemus: arvestatav (6) KOS: 100 (39 + 61)


Alejandro Claver ((52382896))
Keskmängija
Hüppevise: väga hea (8) Viske raadius: väga hea (8)
Väline kaitse: arvestatav (6) Pallikäsitsus: väga hea (8)
Üks-ühele: nõrk (4) Söötmine: arvestatav (6)
Lähivise: eeskujulik (9) Kaitse alas: legendaarne (18)
Lauavõitlus: vaimustav (14) Viske blokeerimine: enneolematu (19)
Vastupidavus: keskpärane (5) Vabavise: eeskujulik (9)
Kogemus: keskpärane (5) KOS: 100 (40 + 60)

Seejuures ei ole koondise eduks vaja mõlemat pika mängija buildi. Seega piisaks hädapärast sellest, kui igal hooajal pühenduksid kaks tiimi U21 koondislaste treenimisele, võttes endale igaüks kolm treenitavat. Selliselt oleks juba algviisiku jaoks piisavalt mängijaid. Arvestades üks U21 treeningtsükkel kestab 4 hooaega, siis piisaks vaid 8-st pühendunud tiimist, et Eestit pidevalt kõrgel tasemel hoida. Selleks võib ka olla Utoopia tiim nii, et põhitiimi saab pühendada misiganes eesmärgi saavutamisele ja selle kõrvalt saab panustada U21 koondise heaolusse.


Last edited by vpl at 9/19/2024 2:30:18 PM